Recommended Posts

Ovo je što bi rekli kocka "U fulu" al interesuje me nešto.Kocka je i tako lagana pozadi,taj motor je pretežak za nju,jel rađena neka modifikacija zadnjeg dela da se težina rasporedi malo bolje,kako on da što bolje prenese svu tu snagu na točkove?

Tako sto 5-om slajfuje :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 320
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mnogo pitas, ali cu ti odgovoriti, taj motor nije puno tezak, kratak je, pomeren ka pozarnom zidu, bolja je opcija od bilo kog sestaka...

Ako bas oce, sper diff u vecem kucistu i akumulator u gepek i vec je nazad ozbiljno tezi, ja bi recimo stavio i neki after market rezervoar na mesto rezervnog tocka..

Vozio sam V8, ne slajfuje ni cetvrtom a kamo li petom...

Link to post
Share on other sites

@Dr

Trotinet...

Moze i 4.45 sa Tigrom 621 ili jos bolje 625, ove druge verovatno nisi stigao da vidis.. ;)

Link to post
Share on other sites

Ima ovde dovoljno pacijenata koji se kopcaju na ledja, vijaj njih ako ti je dosadno... :P

Link to post
Share on other sites

Mnogo pitas, ali cu ti odgovoriti, taj motor nije puno tezak, kratak je, pomeren ka pozarnom zidu, bolja je opcija od bilo kog sestaka...

Ako bas oce, sper diff u vecem kucistu i akumulator u gepek i vec je nazad ozbiljno tezi, ja bi recimo stavio i neki after market rezervoar na mesto rezervnog tocka..

sper 2.63 od 525tds ,akumulator je pozadi i plin ce biti u gepeku 60lit. i odnos je 50/50

Link to post
Share on other sites

Izvolte... :D

percon.jpg

I posle kad kazu kocka sa cetvoro vrata ruzna.., pih.. :lol:

Link to post
Share on other sites

Izvolte... :D

percon.jpg

I posle kad kazu kocka sa cetvoro vrata ruzna.., pih.. :lol:

ukusi su razliciti ali ja sam bas hteo sa 4v. i po ovoj sam se i vodio sto se tice stailinga

Link to post
Share on other sites

Ako nisi presao na 5 rupa, mozes postati ponosni vlasnik mojih alpina? :D

Link to post
Share on other sites