Recommended Posts

pozz :

eve mog slucaja:

da napomenem da mi je u autu ugradjen karburator od golfa dvojke 1.6 . i radio je godinu dana bez ikakvih problema...

upali i radi normalno i na plin i na benzin. posle par minuta kao da se gusi , pustim gas radi na 600 obrtaja a kada dam gas ugasi se. onda malo menjam plin i benzin , verglam , turiram 10ak minuta i onda radi ok dok ga ne ugasim i odstoji neko vreme!!!

primetio sam da pre problema koji sam opisao auto ima malo snage, a posle svega odradjenog iz gornjeg texta radi osetnije bolje :unsure:

Link to post
Share on other sites

Jel ti povecana potrosnja plina?

pa trosi sve sto sipam :prankster2:

mislim da trosi vise ali nisam merio, jednostavno cini mi se da cesce sipam.... cisto da napomenem ovaj problem mi traje 2-3 nedelje. mislio sam da je los plin al i na benzin isto, ali je malo bolje bilo kada je bilo toplije.

a taj sto hoce da glavi jel se da namestiti nekako? evo sada sam isao sa altine kuci ( inace mi treba 4-5 min ) po saata sam stajao na putu i verglao , upali pa neravnomerno drzi gas i kada si vec pomenuo sauh, kada se stanje malo smiri tj pocne da radi bez gusenja obrtaji padaju pa oce da se gasi , onda pustim da padnu do 500 i tako drzim pa se kroz minut malo podignu i tako dok nedodje do 800

Link to post
Share on other sites

Da ti ne gura oba goriva odjednom nekako??

pa nemam pojma . a voleo bih da znam koji mu je...

mada kada pustim benzin pa prebacim na plin malo trza dok ne nestane benzina i onda radi ok ( kada radi ) e sada na benzinu trese non stop, bas sam veceras probao na benzinu da dojem kuci al nije moglo pa sam akao dok plin nije proradio

Link to post
Share on other sites

Skini poklopac na karburatoru,pa vidi kad se ugreje dal su klapne sauha otvorene ili zatvorene.Mom drugu se desilo da mu se polomi polugica koja reguliše sauh i klapna radi bez kontrole,upravo na tom karburatoru taj deo je plastičan,potrošnja je bila povećana i slični simptomi ko kod tebe.DAkle pogledaj ga vizuelno i zategni plin probaj samo na benzin kako radi?Ne možemo da ga popravimo al možemo da probamo da ti pomognemo u dijagnostikovanju kvara.

Link to post
Share on other sites

Skini poklopac na karburatoru,pa vidi kad se ugreje dal su klapne sauha otvorene ili zatvorene.Mom drugu se desilo da mu se polomi polugica koja reguliše sauh i klapna radi bez kontrole,upravo na tom karburatoru taj deo je plastičan,potrošnja je bila povećana i slični simptomi ko kod tebe.DAkle pogledaj ga vizuelno i zategni plin probaj samo na benzin kako radi?Ne možemo da ga popravimo al možemo da probamo da ti pomognemo u dijagnostikovanju kvara.

na benzin radi , al mu za 100-ku variraju obrtaji ponekad, na plin skoro da vise i neradi ( ja malo cackao pa sam verovtno sjebo namestanja :preved: )

ona klapna je otvorena al nije bas skroz . e sada bio sam kod jednog majstora da to pogleda i on rece da je najverovatnije automatski sauh sjeban, sada treba da cekam da se ohladi da vidim dali ce se klapna pomerati lako posto ako radi sauh treba da ide tesko :pleasantry:

sada treba naci taj deo da kupim.....

sada dok je radio klapna se nije pomerala, pa kontam da nije pukla ta plastika.

Link to post
Share on other sites