budzet za 320d


Recommended Posts

evo i moja malenkost da pomogne ako bude od pomoci, ide mi da kazemo prva registracija od kako sam ga pazario,

kad sam ga uzeo uradio sam veliki servis odmah i izasao me 350eu. mislim da me je klepio majstor ali ne kroz cenu vec u drugoj kombinaciji koja ovde nije bitna. do sada sam , znaci za godinu dana imao problema samo sa podizacima stakla(vozacko i suvozacko), klapnice sam sam poskidao , egr ventil i usisnu granu ocistio.

da kucnem u drvo za sada je to-to. za sada sam zadovoljan cak mislim sa drugom markom da bi imao sijaset problema normalno sve u istom rangu.

pa sad da mi neko kaze da je skuplji za odrzavanje, jeste da deo mozda kosta ali koliko ga puta promenis... :pilot:

normalno to sve vazi za neko okvirno normalno ponasanje prema kolima uz odgovornost u odrzavanju ako oces da ti sluzi a ne ti njega da sluzis

Link to post
Share on other sites
  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prijatelju, kupi slobodno bmw, jer ti nece biti zao ni 1 eura koji budes ulozio u njega, jer na putu mu nema ravnog - sigurnost, udobnost, pa cak i potrosnja ( moj 3.0 trosi 8.05l na 100km u gradu, a time ne mogu se pohvale automobili nize klase)

obavezno da bude sestak, pa cak i ako ti se cini da vise trosi mozda cak bolje benzinac zbog odrzavanja i nema da te boli glava. sad da li ces, 2.0, 3.0 itd sta vec hoces zbog registracije i ostalog to ti vidi, u svakom slucaju nisi lud valjda da ne kupis bmw-a a mozes? jedan je zivot bre :dance3:

Link to post
Share on other sites

ovaj bi ti bio bolji od 320i http://www.polovniautomobili.com/oglas2844385/bmw_330_e46_330i_m_oprema/ samo treba ispitati da li valja

Nemojte se ljudi zaletati. Nikako mu ne bih preporucio 330, ako nista ono zbog cinjenice da mu je to prvi bmw. Ipak je to za pocetnika previse snazan auto. Znam ja, neko ce reci a verovatno i on sam da ce " polako, polako, polako ...". Nema tu polako. Kada se oseti jacina ona jednostavno mozku servira sasvim drugo stanje. Nemojte to zaboraviti. Pogledajte samo koliki je broj izletanja jacih masina. Neuporedivo u odnosu na one slabije. Ja bih mu toplo preporucio 318 pa posle, za godinu dve, neka bira. Mada ajde sad, citam njegove postove i kontam da ima razuma pa otuda sam i rekao 320. Sasvim dovoljno za nova uzbudjenja. Osim toga i deo registracije nije zanemariv. :unsure:

Link to post
Share on other sites

Nemojte se ljudi zaletati. Nikako mu ne bih preporucio 330, ako nista ono zbog cinjenice da mu je to prvi bmw. Ipak je to za pocetnika previse snazan auto. Znam ja, neko ce reci a verovatno i on sam da ce " polako, polako, polako ...". Nema tu polako. Kada se oseti jacina ona jednostavno mozku servira sasvim drugo stanje. Nemojte to zaboraviti. Pogledajte samo koliki je broj izletanja jacih masina. Neuporedivo u odnosu na one slabije. Ja bih mu toplo preporucio 318 pa posle, za godinu dve, neka bira. Mada ajde sad, citam njegove postove i kontam da ima razuma pa otuda sam i rekao 320. Sasvim dovoljno za nova uzbudjenja. Osim toga i deo registracije nije zanemariv. :unsure:

pocetnik u svijetu bmw-ova jesam, ali pocetnik sofer nikako nisam :D nabralo se tu 10tak godina iskustva po balkanskim vrletima (bio sam terenski komercijalista)

330 ne bih ni u kom obliku a ni manje od 318, 320 je moj broj :e30:

Link to post
Share on other sites

Ma svakako da ja nisam mislio da si pocetnik "vozac". :pleasantry: Na ovo drugo sam mislio, rekoh da sam procenio da imas godina i vozackog iskustva pa sam tako i komentarisao. BMW-a je lako voziti po suvom :dance3: , lako ga je voziti i po ostalim vremenskim uslovima ali je tu vec neophodno iskustvo :pilot: . Imajuci u vidu da pocetnici u voznji bmw auta nemaju to iskustvo a pri tom se sretnu sa jacom masinom, dovoljan je, ne sekunda vec delic sekunde da se kiksne :mellow: . Vozaci koji imaju to iskustvo tesko ce zapasti u taj delic sekunde. Mislim, da ne objasnjavam dalje. Moj prvi auto je bio bmw 318 kockica i secam se da sam ga vozio kao puz. Bilo me cak i sramota ali sam bio i u pravu. Isao sam na vece parkinge i tamo namerno proklizavao i zanosio auto. Trenirao. Da li zbog toga ili, nikada mi se nije desio exces na putu a ceo zivot vozim zadnju vucu. :dance3:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

vozdra raja,

evo javljam se nakon malo duze vremena,

u Bosni ponuda e46 nikakva.... proslu subotu sam presao 500km i na kraju sam ostao jako razocaran...

trazim e46 230d FL i ovo sto se nudi je groblje blago receno a cijene ih i po 6000EUR.

Sad sam u dilemi, poznanik (nije klasicni svercer autima) ce za koji dan dovesti jednog 320d ali prije FL.

Nakon svih citanja taj mi je motor sumnjiv pravo... sad za sad znam da je tamo kupljen od fizickog lica za 2.500EUR...

Na oglasu pise da je presao 190.. hiljada 2001 godiste.

Sta vi mislite, uzeti ovoga ili cekati jos...

PS imam svog automehanicara koji vozi istog takvog E46 sa istim motorom pa bi on dao glavno misljenje o stanju auta prije nego bih ista odlucio.

unaprijed zahvaljujem.

Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja prikljucim sa mojim iskustvima vezanim za BMW :)

Za pocetak benzinac ti je jeftiniji za odrzavanje od dizela, vozim beninca i mogu ti reci da sam na sitnice ulozio 2000 evra, da e46 m52tu redni sestak sa 150 konja, mogu da pohvalim registraciju u toj prici, jer isznosi oko 23500 dinara sto je i dzabana sto auto pruza. Najvise ti pruza sigurnost jer je kupe licno kao tenk! Drugo kupujes polovan auto, ne znas ko ga je sve vozio pre tebe i odrzavao,a servisnu knjigu malo ko danas poseduje. BMW koji kupis moze biti bunar za lovu a i ne mora, uglavnom bude bunar do 5000 evra, mozda nekom bude frka pa da u ekstra stanju za te pare sto se opet retko desava. Iz pouzdanih izvora znam kroz sta je ovaj debeli :) tj debeljko prosao sa 320d i veruj mi dobro nije, ali se snasao.

Moje misljenje je da, za ove serije e46 pa novije, za starije ne znam stvarno, treba imati dublji dzep realno.

Necu da te plasim oko kupovine mada mislim da ces ti sam uveliko odustati :D nemoj, najlepse je kupiti auto na svoju ruku, sam pao sam se ubio jbg sve ima svoje. Ali slusaj malo i drugi sta kazu. Ja iako vozim benzinca tebi bih najiskrenije pozeleo 320d sa 150 KS, najvise zbog potrosnje. nije isto 6.5l i 12.5 gradske voznje, zimu da ne pricam.

pruzi se onoliko koliko si dugacak brate :)

Link to post
Share on other sites

zavisi brate, moze i 8. ali ako pazis na papucicu opusteno 6.5 Grand Ciroki 3.1 dizel u gradu normalne voznje sa povremenim stiskanjem gasa trosi 15kila, ako pipas papucicu 9, malo li je.

Link to post
Share on other sites

vozdra raja,

evo javljam se nakon malo duze vremena,

u Bosni ponuda e46 nikakva.... proslu subotu sam presao 500km i na kraju sam ostao jako razocaran...

trazim e46 230d FL i ovo sto se nudi je groblje blago receno a cijene ih i po 6000EUR.

Sad sam u dilemi, poznanik (nije klasicni svercer autima) ce za koji dan dovesti jednog 320d ali prije FL.

Nakon svih citanja taj mi je motor sumnjiv pravo... sad za sad znam da je tamo kupljen od fizickog lica za 2.500EUR...

Na oglasu pise da je presao 190.. hiljada 2001 godiste.

Sta vi mislite, uzeti ovoga ili cekati jos...

PS imam svog automehanicara koji vozi istog takvog E46 sa istim motorom pa bi on dao glavno misljenje o stanju auta prije nego bih ista odlucio.

unaprijed zahvaljujem.

Tesko druze da je taj sto je presao 190000 za te pare.Drugar sto dovozi iz Nemacke mi kaze da takvi modeli sa 150-160000km pravih i dobro ocuvani tamo kostaju 5000e pa navise,mada je sve moguce,pristalica sam benzinca jer je malo njih koji voze takve dizele sa 6,5l po gradu,no izbor je tvoj,srecno u svakom slucaju

Link to post
Share on other sites

tesko je ali ne i nemoguce, dizeli i jesu napravljeni da se rabe i retko koji je presao ispod 200000 a da je to godiste. U startu trebas da budes spreman da ulozis bar 1000e, kao sto Stefan kaze, ko zna ko je vozio i kako ga je servisirao. Ne bih ti preporucio da puknes sve pare za auto a da kasnije stoji pokriven zato sto mora da se uradi veliki servis, promene kocnice, gume i sta znam sta jos..

Link to post
Share on other sites

pa gledam samo da se covek ne zaleti, mozda mu je bolje da uzme i neki e36 u dosta boljem stanju, znas da se ne pati bez potrebe po servisima, izaci ce mu bmw na nos :)

Link to post
Share on other sites

heh ljudi nema povratka, ja sam zagrizao uveliko :D

najsretniji bih bio uzet tog sestaka od 2 litra ali nema ih...

mislim da cu odustati od onoga crnog... i cekati nesto bolje.

Link to post
Share on other sites

ljudi moze pomoc,

svidjela mi se ova trojka, uzeo sam broj sasije sa one naljepnice, ali posto slabo razumijem njemacki jel moze neko da pogleda jel se slaze ovo sto na linku pise i ovo sto se vidi na slikama?

My link

My link

zadnjih 7 znakova su CJ09278 za slucaj da ne ostanu u linku.

btw, sta mislite o 318d? jel ima iste boljke kao i 320d? (pricam o FL verziji)

Unaprijed zahvaljujem svima! :e30:

Link to post
Share on other sites

Na slikama izgleda lepo. Prodavac je napisao da je 2003. godiste sto nije istina. Auto je 10.2002.godine. Od dodatne opreme pise da je izasao iz fabrike sa cd player-om, a na slici je kasetas. To sam prvo primetio a verujem da ima jos toga. Ovaj prodavac nije iskren i dobro otvori oci.

Evo sta izbacuje za broj sasije koji si ispisao u postu iznad.

Modellbezeichnung: 318D

Ausführung: Europa

Typschlüssel: EU51

E-Code: E46 (4FL)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

Türen: 4

Motor: M47 - 2,00l (85kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

Außenfarbe: GRAUGRUEN METALLIC (442)

Innenraum: STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Produktionsdatum: 31.10.2002

Werk: Dingolfing

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S210A

Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control

S240A

Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel

S403A

Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S431A

Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S473A

Armlehne vorne Armrest front

S508A

Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S550A

Bordcomputer On-board computer

S650A

CD-Laufwerk CD player

S661A

Radio BMW Business (C43) Radio BMW Business (C43)

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S818A

Batteriehauptschalter Battery master switch

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

P972A

Komfortpaket Comfort Package

Link to post
Share on other sites

Na slikama izgleda lepo. Prodavac je napisao da je 2003. godiste sto nije istina. Auto je 10.2002.godine. Od dodatne opreme pise da je izasao iz fabrike sa cd player-om, a na slici je kasetas. To sam prvo primetio a verujem da ima jos toga. Ovaj prodavac nije iskren i dobro otvori oci.

Evo sta izbacuje za broj sasije koji si ispisao u postu iznad.

Modellbezeichnung: 318D

Ausführung: Europa

Typschlüssel: EU51

E-Code: E46 (4FL)

Karosserie: Limousine

Lenkung: links

Türen: 4

Motor: M47 - 2,00l (85kW)

Antrieb: Heckantrieb

Getriebe: manuell

Außenfarbe: GRAUGRUEN METALLIC (442)

Innenraum: STOFF JACQUARD/ANTHRAZIT (H9AT)

Produktionsdatum: 31.10.2002

Werk: Dingolfing

Code Sonderausstattung Optional Equipment

S210A

Dynamische-Stabilitäts-Control Dynamic stability control

S240A

Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel

S403A

Glasdach elektrisch Glass roof, electrical

S423A

Fussmatten Velours Floor mats, velours

S428A

Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit

S431A

Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip

S473A

Armlehne vorne Armrest front

S508A

Park Distance Control (PDC) Park Distance Control (PDC)

S520A

Nebelscheinwerfer Fog lights

S534A

Klimaautomatik Automatic air conditioning

S550A

Bordcomputer On-board computer

S650A

CD-Laufwerk CD player

S661A

Radio BMW Business (C43) Radio BMW Business (C43)

L801A

Länderausführung Deutschland National Version Germany

S818A

Batteriehauptschalter Battery master switch

S863A

Händlerverzeichnis Europa Retailer Directory Europe

S879A

Bordliteratur deutsch On-board vehicle literature German

P972A

Komfortpaket Comfort Package

Zahvaljujem na pomoci.

A u pm... bas mi je izgledao uredan al sto mu je to trebalo ccc sad mi sumnjiv pravo

Link to post
Share on other sites