Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nesto sam trazio po forumu i nalteh na ovo u jednoj temi o m3. sve mi se cini da je to taj motor.

To je taj :) Isao dok ga nije uhvatila neka guzva u gradu na 40+c, pa izgoreo dihtung, moguce i da je radila klima :pilot:

I ja sam cuo da moze bez viska ali bez klime...ako bude mesta stavicu i visko sigurno.

Link to post
Share on other sites

Pa sta i ako ne stavi...Samo neki dobar hladnjak sa davacem i el.ventilator sa 2 brzine ispred njega i to ce da sljaka ful...pa pogledajte vecinu onih budzevina za drift,skoro niko nema visko,a dusu im vade na +30-40°C pa ih 'ladi elektricni...

A ako bude mesta i za visko jos bolje,ali i bez njega mu nece nista faliti...pod uslovom da nemas i hladnjak klime,onda je vec malo kriticna situacija...

Link to post
Share on other sites

sve moze osim drvenog sporeta a i on moze jednokratno. Sve mi je jasno ali dva posta iznad ti pise da ne moze i ako nema protoka vazduha da ce otici sve u k***c ali ne, ti i dalje tvrdis da moze. Moze, pun gas i vozi pravo, ne treba ti nista osim hladnjaka. cim stanes ode sve u k***c. Ako odmah ugasis motor, opet ode sve u k***c.

Link to post
Share on other sites

odakle mu protok vazduha kad nema ventilator a stoji u mestu? Ventilator klime je samo pomocni ventilator i ne moze da zameni visko u kriticnim situacijama. Na osnovu pisanja, izbacen je visko a ostala klima i njen venitlator. ako hoces da izbacis visko, moras ga zameniti adekvatnim elektricnim ventilatorom. Naravno, sad ce kasper da se javi kako to nije tako i da on tera bez problema...

Moze auto da se vozi i sa izduvanom gumom, ako shvatas poredjenje.

Mozemo da pisemo o tome kako je ispravno i kako treba a mozemo i o tome kako da se zbudzi samo da ide. Znaci, m3 ne moze da se vozi po gradu bez visko ventilatora. Primer, par postova iznad. Na auto putu moze, cim stanes u problemu si, ako ugasis motor a nisi ga ohladio, opet si u problemu, stane voda (stane pumpa) a glava ima recimo 200 stepeni i trenutno dobijas parcijalno prokuvanu tecnost u glavi što rezuitira mehurima pare, u prevodu, cao, zdravo.

Link to post
Share on other sites

Kasper je jedan od mnogih koji teraju tako bez problema...Ali posto je ovo M,ja se nebih zezao sa rashladnim sistemom..Po meni najbolje resenje je to da se uglavi najveci hladnjak koji moze da stane i 2 el.ventilatora,nesto na ovu foru

My link

i da jedan radi uvek na prvoj brzini,kad god je upaljen auto,a da se na odredjenoj temperaturi pale oba...

Link to post
Share on other sites

malo takta u konverzaciji ne bi bilo na odmet.

Mogu dva manja ventilatora ali nikako da se jedan vrti stalno, jer postoje rezimi rada motora kad ne treba da se hladi rashladna tecnost, dodatno, uz pomoc ventilatora ati bi ga ostavio stalno da radi.

Link to post
Share on other sites

vrti se. Ali...

pre nego nastavimo ovu beskorisnu komunikaciju, i da ne vadim uzaludno cifre protoka vazduha kada je visko maksimalno i minimalno opterecen... sta tacno pokusavas da dokazes? da su majstori u bemveu pogresili sto su stavili takav ventilator i za koji ti, najpre tvrdis da ne treba a posle da bi stavio dva druga i najveci moguci hladnjak?

Link to post
Share on other sites

Forum je napokon postao interesantan... :D

Pre dve godine kada sam se vracao iz Grcke zablokira mi visko sam od sebe na granici kod Preseva, krenem dalje i kako predjem stotku krene da huji kao najsjebaniji diferencijal na svetu, tu se zamenim sa zenom da malo odmorim i nastavimo, lepo joj kazem nemoj preko 100-110 razletece se sve u p.m ( ne znam kako ljudi voze zavaren sa usmerivacem? ) vozi ona a ja krajickom oka gledam u cajger, malo, malo eto je na 120, opomenem opet ali slaba vajda, obilazi neki bus u levoj, neki auto nam se nabije nazad na branik, ona gas 130-140 i BUM, FRRR, PRRR, i tisina, zacudjena kaze sta bi???, reko sad mu nije nista, stani samo da vidim da nije cepnuo neko crevo, otvorim haubu, nema ni jednog pera na ventilatoru, nema usmerivaca, nema nista ali creva ziva i zdrava, reko cepaj dalje, ona: jel da vozim lagano? reko sad mozes kako hoces..., sve je bilo lepo dok nismo dosli do naplatne na Buban Potoku, kolona kilometar, napolju 50 stepeni, ja sednem za volan, vidim lagano skala dolazi na pola ( nikad nije ) ugasim, pomeri se za mesto, malo upalim, malo gurnem ako mogu, ali lagano, dok nisam presao naplatnu..., opet upalim i lagano kuci, sutra momentalno po usmerivac i visco jer ne zelim da razmisljam da li ce i koliko da digne temperaturu??

Ne znam zasto sam ovo ispricao, svako ne skodi, a ako ne skodi..., znaci da koristi! :D

Link to post
Share on other sites

Dr.mr. o cemu ti pricas?

Ni u jednom trenutku nisam rekao da su ludi sto su stavili visko niti da mu ne treba ventilator.I sam tvrdim da je bolje ako ima visko,ali ako ne moze da ostane visko,mora da se budzi elektricni.ili je bolje da baci ovaj motor i ubaci m20 jer na njega moze visko 100%?

I tvrdim da ce motor drzati savrsenu temperaturu i bez viska ako se stavi odgovarajuci hladnjak i el.ventilator ili mozda 2 sto bi bila najbolja opcija.a to da nece drzati temperaturu nema veze s'mozgom!

Aj bas nadji informacije o protoku vazduha kada je visko minimalno opterecen i o protoku kada je ventilator klime na prvoj brzini

Link to post
Share on other sites

Pusti bre sve u k***c debile, nijednu recenicu nije dovrsio, drka tu nesto ljude ne zna ni on zasto. Dosao ovde jer mu se digao k***c da nekog podjebava, ja stvarno ne znam kako njega trpe u kuci ako je stvarno ovakav. Lozi se na dr house i misli da je popio svu pamet sveta, ne kazem da ne zna nista, zna dosta samo, i to bas dosta, samo eto DIGAO MU SE valjda. Pozdrav ljudi videcemo se na ulici, forum nije zanimljiv vec je otisao u k***c sa takvima

Link to post
Share on other sites

Dr.mr. o cemu ti pricas?

Ni u jednom trenutku nisam rekao da su ludi sto su stavili visko niti da mu ne treba ventilator.I sam tvrdim da je bolje ako ima visko,ali ako ne moze da ostane visko,mora da se budzi elektricni.ili je bolje da baci ovaj motor i ubaci m20 jer na njega moze visko 100%?

I tvrdim da ce motor drzati savrsenu temperaturu i bez viska ako se stavi odgovarajuci hladnjak i el.ventilator ili mozda 2 sto bi bila najbolja opcija.a to da nece drzati temperaturu nema veze s'mozgom!

Aj bas nadji informacije o protoku vazduha kada je visko minimalno opterecen i o protoku kada je ventilator klime na prvoj brzini

Salu na stranu...

Sve je jasno, 90% automobila radi na el. ventilator, sto ne bi i bmw??

Ja iskreno ne volim visco, visak obrtne mase, obrtnih delova, kajiseva, nepouzdanost i ne signalizacija kvara ( sem u mom slucaju )

Po meni je opcija sa el. ventilatorom bolja, kad bih imao neku plug and play kombinaciju za moj auto, ja bih izbacio visko bez trunke razmisljanja...

Link to post
Share on other sites

Cik se pojavi na nekom buducem skupu ako smes, demonstrativno ce te spaliti na lomaci njih nekolicina, garant... :D

Link to post
Share on other sites

Samo da se javim i da kazem da teram tako bez problema :D Samo da razjasnimo neke stvari

Ako kazemo ventilator klime, onda je to pomocni ventilator, koji od hladnjaka motora deli hladnjak klime, i koji ima davac koji ga pali na 99 stepeni, i samo sa tim ne bi trebalo da se vozi

Temperaturu u motoru regulise termostat, a ne ventilator, u hladnjaku je potrebno da se obezbedi dovoljna rezerva hladnije tecnosti kad motoru to zatreba, kako ce to ko da radi njegova stvar

Visko je efikasan i pouzdan, ali elektricni ventilator, bio to ventilator klime ili neki drugi ako se namontira gde treba i namesti da pali kad treba moze isto tako da ohladi tecnost u hladnjaku

Link to post
Share on other sites

Salu na stranu...

Sve je jasno, 90% automobila radi na el. ventilator, sto ne bi i bmw??

Ja iskreno ne volim visco, visak obrtne mase, obrtnih delova, kajiseva, nepouzdanost i ne signalizacija kvara ( sem u mom slucaju )

Po meni je opcija sa el. ventilatorom bolja, kad bih imao neku plug and play kombinaciju za moj auto, ja bih izbacio visko bez trunke razmisljanja...

e36 sa klimom i m42 motorom ima fabricki el.ventilator umesto viska.spolja ima ventilator hladnjaka klime,a iznutra do motora ima el.ventilator za 'ladnjak motora...sa njega bi mogao da stavis,al ti treba onda i davac na hladnjaku i instalacija...

Link to post
Share on other sites