Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Da dodam i ja nesto u mojoj temi :D Evo sta kaze jedan drugar koji tera bmw uglavnom pun gas, isto M motor u e30... kaze ovako: bez klime ,i bez hladnjaka klime naravno, posao zavrsava neki dobar el ventilator, verovatno je mislio na neki sa 2 brzine. Vozio je na Navaku u junu, kaze da je bilo pakleno i nikakvih problema sto se tice rashladne tecnosti nije bilo. Grad leti isto ok, jedino gde se javlja problem su drag trke. Ne znam gde je bio ali kaze da je bilo isto prevruce taj dan. Posle potezanja na 402 kad se vrati u kolonu koja ceka da dodje na start moze da se desi da zatreba visko, jer auto se tera pun gas tih 400m pa nazad u kolonu gde niko ne gasi auto a asfalt se usijao pa tako u krug. Tu mozda ni visko ne bi pomogao mnogo.

Sto se tice mog auta, definitivno necu vracati visko, jer koji to race car ima visko? :tease: a i ovaj motor je navikao tako hahaha

Link to post
Share on other sites

Nadji dobar ventilator klime od E34 i vezi na relej.... Kakav crni visko?

Ja na 3.5 u kocki nemam visko pa nemam prob. sa temperaturom!

Vidis i ovde takodje nece ici visko a javlja mi se da ce da radi savrseno i ako je veca sila od 3.2 ;)

735909_537330639612249_378723381_o.jpg

Link to post
Share on other sites

Nadji dobar ventilator klime od E34 i vezi na relej.... Kakav crni visko?

Ja na 3.5 u kocki nemam visko pa nemam prob. sa temperaturom!

Vidis i ovde takodje nece ici visko a javlja mi se da ce da radi savrseno i ako je veca sila od 3.2 ;)

Sta je ovo 3.6 ? Ovo u mom predhodnom postu se odnosilo na e30 3.8 bez viska. Znaci vent klime resava, ok. Dobar mislis ispravan ili postoje modeli sa dobrim i losim? :D

Link to post
Share on other sites

Morao sam malo da ukrojim da bi mogao da stane mali karter.

imag0910v.jpg

imag0917h.jpg

imag0918t.jpg

imag0925n.jpg

Dihtung glave

imag0927k.jpg

imag0929d.jpg

imag0930z.jpg

imag0934o.jpg

imag0937s.jpg

imag0938t.jpg

imag0951s.jpg

imag0946e.jpg

imag0952no.jpg

sa vanosom

imag0959w.jpg

Nije bilo bas lako

imag0964.jpg

imag0968.jpg

imag0970u.jpg

imag0988c.jpg

imag0996h.jpg

imag1003t.jpg

imag1008y.jpg

imag1010.jpg

imag1011e.jpg

imag1013.jpg

imag1019b.jpg

Pretera ga malo sa slikama...

imag1024f.jpg

imag1025n.jpg

imag1027y.jpg

imag1029f.jpg

Morace 18". Hteo sam 17" al jbg

Link to post
Share on other sites

ovaj motor na onoj prvoj slici koju si stavio je odao utisak mrtvog konja,ne zelim nikoga da uvredim,imao je pola kilograma silikona na poklopcu a ti sam znas gde ga je jos bilo...

hladjenje,imas kod fiata neke ventilatore koji rade sa 2,3 brzine po potrebi ali verujem da ce ti trebati i taj davac koji ih pokrece,hladnjak od nekog bmw dizela i dodaj mu posudu za vodu na kosu...ako se resis za vetilatore klime imam od e34 e36

svidja mi se tvoja volja da uradis ovaj auto,zelim ti puno srece,ako mogu da pomogem samo kazi....

i mislim da sve sto ti nije jAsno potrazi ili po netu ili od nekog ko je radio nesto ovako,posvadjaces pola foruma jer je svako sebi najpametiji,sad ja mislim da sam rekao nesto pametno a to ipak neko misli da je glupo :D pozzzz

Link to post
Share on other sites

ovaj motor na onoj prvoj slici koju si stavio je odao utisak mrtvog konja,ne zelim nikoga da uvredim,imao je pola kilograma silikona na poklopcu a ti sam znas gde ga je jos bilo...

hladjenje,imas kod fiata neke ventilatore koji rade sa 2,3 brzine po potrebi ali verujem da ce ti trebati i taj davac koji ih pokrece,hladnjak od nekog bmw dizela i dodaj mu posudu za vodu na kosu...ako se resis za vetilatore klime imam od e34 e36

svidja mi se tvoja volja da uradis ovaj auto,zelim ti puno srece,ako mogu da pomogem samo kazi....

i mislim da sve sto ti nije jAsno potrazi ili po netu ili od nekog ko je radio nesto ovako,posvadjaces pola foruma jer je svako sebi najpametiji,sad ja mislim da sam rekao nesto pametno a to ipak neko misli da je glupo :D pozzzz

Posudu za vodu sam nabavio, hladnjak od 524d stize sutra, trebace mi od e34 vent klime mislim da je on 2 brzine. Treba mi jos dif lsd, 3.40 ili jos bolje 3.90 i trebace mi kocioni cilindar dupli. Od stvari za zamenu imam: sedista e36 u odlicnom stanju za 2 vrata, glavu motora komplet ispravnu m10 za 316 i 318, imam visko sa ovog m3 i od m10 takodje ova ispravna, za m10 jos alternator, alnaser, menjac 5 brzina...i jos po nesto sto ostane viska :)

Link to post
Share on other sites

Kakav 3.90, nije ti to za taj motor.. Otprilike bi ti trebao 3.25 veliko kuciste :)

imas i od kompakta e36 dif sa prenosom 3.38, ja krace od toga ne bih isao

Fabricki ti je 3.23 bio na e36 sa tim motorom

Necu fabricki, onda 3.38 ili 3.45 ako omanem menjacu posle sta da radim. My link

ako skoljku stavis na ozbiljnu dijetu , mozes od e36 328i ... i brzinomer od 300km/h :)

:) imam par drugara sa korsama turbo ovo ono, pa bi vise neki kraci prenos da mogu da pariram. Dosta je i 250 :)

Lep projekat,zanima me koliko ce da traju te npr-sm karike..

videcemo. Karike su za calibru turbo c20let pa cenim da su dosta kvalitetne. Nacitao sam se dosta na stranim forumima o npr karikama, sve najbolje. Stavljaju ih na motore sa velikim boostom, po 450hp izvlace iz malih kubikaza, honde b16 b18 b20 ima svasta...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...