Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kao sto je i receno, auto je doteran iz beograda i parkiran kod mene. Takodje, kao sto je i receno sa trokiranjem itd itd. Ali, naravno nisam ja dao garanciju, a nisam ni mogao jer nije moj.. U svakom slucaju, imali smo korektan odnos, sve najbolje, nadam se da ces brzo sve sklopiti drugar

Moze on biti doteran i na prikolici, a trokiranje sa onakvim dihtungom i kompresijom na 2 cilindra... lezaj zavrno i stanjio go kao zilet, taj motor je tukao kao hilti ako je uopste hteo da radi, jeste to BMW i M ali u onom stanju tesko da je vozen. Ovaj e30 316 sam kupio sa kvarom motora, lupao je ko besan a lezaj manje sjeban od ovog, steta sto sam zakasnio da ga cujem dok je bio u kolima jer sad je kasno za pricu. Uglavnom dogovorio sam se sa necom koliko toliko. Miki hvala nadam se i ja da ce biti gotovo do leta a ako kupim opet neki motor vozicemo se sigurno.

Trebao si da ga celog pretreses kad je vec otvoren , vidis da je jadnik napacen .

Deki jadnik je mnogo skup za popravku...prodaju lezaj na polutku. Sad cu da nastavim gde sam stao

Link to post
Share on other sites

Radilica je uradjena komplet na 1. specijalu u MR-u, kao i glava. Zamenjena klipnjaca koja je prolupala jer se razvukla.

NPR lezeci lezajevi.

imag0719c.jpg

imag0721l.jpg

imag0726d.jpg

imag0729g.jpg

imag0724x.jpg

Dok se cekala radilica...

imag0733q.jpg

imag0740.jpg

stigla

imag0742a.jpg

sedmak ;)

imag0743y.jpg

Safirna radilica B)

imag0751.jpg

imag0785x.jpg

Stari lezeci

imag0759b.jpg

Karike su NPR ili SM, ista je firma sad. Idu fabricki na c20let (calibra turbo) i calibra je 86.00mm.

imag0765g.jpg

Bilo je tu svega...

imag0766e.jpg

imag0767w.jpg

imag0768h.jpg

imag0770y.jpg

Posle pranja

imag0784z.jpg

Klip cija je klipnjaca prolupala nema ove linije sa strane nego je ofucan fino i zamenjen. Sada su svi odlicni

imag0780e.jpg

s50b30 :e30:

imag0782h.jpg

imag0834i.jpg

imag0835m.jpg

imag0836h.jpg

iwis Po kutiji bi rekao da im stoji u radnji bar 10god.

imag0842xu.jpg

Za malo da kupim lanac za w124 mercedes isto 126 linkova, dvoredni ali me majstor floyd ubedi da uzmem original i posreci mi se da im dugo stoji u radnji tako da je i cena bila malo zastarela.

imag0843p.jpg

imag0844k.jpg

Leteci lezajevi...muke zive. Kod nas oko 22.000din, u nemackoj navodno oko 80e (15e komad). Odlucim se da kupim u Nemackoj imam drugara u Minhenu. Medjutim ispostavi se da su tamo isto 180e, tako da ih ipak porucim ovde. Dobijem neki popust, garnitura za 6 cilindara oko 19.000din, posto idem preko drugara mehanicara koji radi sa tim dobavljacem nisam dao avans. Stignu lezajevi, ali samo 6 plutki (za 3 cilindra)...problem. Ne mogu da se vrate jer su uzeti preko delte. Covek prizna krivicu kaze da nije video u programu neki X koji oznacava da se prodaju na polutku tako da ih nisam uzeo nego opet iscimam drugara da mi ih kupi u Minhenu. Objasnim mu sta i kako i da dobro pita koliko komada ce dobiti za 180e. Javio mi se iz radnje, kaze pitao sam 5 puta i kazu 12 polutki za 180e (15e polutka, kao sto pise na bmw fansu). Obradovao sam se i rekao mu da ih kupi. Sutradan me zove i kaze da je stiglo samo 6 polutki jer jedna kosta 30e... *ebe lud zbunjenog. Tako da sam morao da kupim pola tamo pola vamo <_< ove iz Nemacke jos cekam...

imag0859f.jpg

imag0855f.jpg

Ako neko ima neki savet ili primedbu, slobodno ;)

Link to post
Share on other sites

uh uh uh .... sve sam to vec "video" , okreni-obrni generalna tog motora kosta skoro isto koliko i komplet auto ...

sredi ubaci cuti i vozi , ako nista drugo barem znas sta imas !

Link to post
Share on other sites

Koliko si platio motor u startu I jesi ista izvukao od "garancije"?

I prodavac je sa foruma pa da ne pricam o novcu. Izvukao sam nekih 30-40% mozda... ali popravka ce izaci vise nego 3x toliko.

al se rasuo jbte!

koliko kosta dihtung i karike posto su originalne pakao?

Pakao... dihtung je V.R. oko 70e , karike oko 100e NPR-SM japanske. Leteci su dranje koze sa ledja, 400e.

Kad ga sastavis znaces sta imas, to je jedina dobra strana ove price. :dance3: E onda nece imati vrednost, tj nemoj ga ni u ludilu prodavati.

Pa jedino tako kad se gleda ima smisla. Procitao sam u Necinoj temi da je cipovan bio njegov auto, jel taj cipovani komp u onoj kofi? :lol:

uh uh uh .... sve sam to vec "video" , okreni-obrni generalna tog motora kosta skoro isto koliko i komplet auto ...

sredi ubaci cuti i vozi , ako nista drugo barem znas sta imas !

Skoro pa je tako, vadi me malo sto sami radimo pa ne placam ruke.

Promena plana sto se tice prednjih kocnica, dobio sam danas 5x120 brembo diskove 360mm, tako da idu oni umesto onih od 315mm od m3. Izgledaju brutalno, obesicu slike sutra. Citam po stranim forumima i koliko sam video nece moci 17" felna, nego 18" knap sa onim brembo od e38 by sashko.

Link to post
Share on other sites

Takav motor se nikada ne kupuje van auta,i takav motor je u vecini slucajeva toliko ubijen da se ne isplati raditi ga,neznam gde je matematika u ovakvim projektima, ali ako se vodis pricom "za svoju dusu" ,onda necu nista da ti pricam.

Nadam se da ces isterati ovo do kraja i biti TI zadovoljan jer je to najbitnije,ali veruj ovoj igranci nema kraja!! ;)

Link to post
Share on other sites

Motor sa agregatima+menjac 5 brzina. (domaci papiri) 1000e

+360e leteci lezajevi original bmw (ne postoji kopija), +350e obrada glave(vodjice, gumice, stelovanje ventila, hidro test...) i obrada radilice(1. specijala letecih i lezecih), +50e lezeci NPR, +100e karike NPR-sm, +70e dihtung glave V.R. , +40e remont vodene pumpe, +100e lanac ivis, + ? remont ili druga korpa i lamela. Veliki klizac lanca je 25.000 din to cu jos videti sta cu i kako cu. Moguce da sam nesto preskocio. Sto se tice garancije, dobio sam klip, klipnjacu da zamenim ovu prolupalu i 280e. Ugrubo do sada oko 1800e +sta uradim sa kvacilom, klizacem, spanerom... Rece mi Neca kad sam bio kod njega da su menjac i vanos 100% ispravni, do leta cu saznati istinu nadam se.

M3 disk vs 360mm

imag0873e.jpg

imag0889z.jpg

imag0892m.jpg

R 17"

imag0890.jpg

Link to post
Share on other sites

a lanac uljane pumpe i mali spaner ??? :)

ne brini se za vanos ako nije dobar - novi kosta "samo" 1260E :)

komplet dihtunga i semeninga ???

aj necu vise , izgubices volju :)

Link to post
Share on other sites

Hoce da stane kandza tu??

U ovu felnu nece da moze :) , staje u 18 sigurno. Vidim da japanci guraju 360mm disk i 6-o klipna kljesta u 17" rota,volk.., samo mora da se nadje neka odgovarajuca jeftinija zamena. Imam 4 klipa kandze brembo od e38 pa mislim da ce stati u neku 17icu a da nije preskupa.

svaka cast.ako istrajes do kraja,ozbiljan auto si napravio...

Guram koliko mogu, videcemo sta ce da ispadne na kraju.

a lanac uljane pumpe i mali spaner ??? :)

ne brini se za vanos ako nije dobar - novi kosta "samo" 1260E :)

komplet dihtunga i semeninga ???

aj necu vise , izgubices volju :)

Mali lanac mi je dobar, a mislim i da ne moze da se istegne ili pukne. Spaner isto ok. Ima vanos kod mikija :dance3: Miki, obustavi prodaju do Maja :) Nisam kupio bas komplet...srbija je ovo, nesto nadjes, nesto kupis, neke napravis, dobre vratis. Malo diht mase kvalitetne i sve to bude super :good: I ja bi voleo da sam mogao da kupim nove kovane klipove i klipnjace, pa razbusim blok na 86,5mm, pa onda neki turbo... Bice to i ovako zmija.

Link to post
Share on other sites

nesto sam trazio po forumu i nalteh na ovo u jednoj temi o m3. sve mi se cini da je to taj motor.

Ako je motor ok, njemu ne treba visko... Ja vozim vec dve godine bez viska.

Link to post
Share on other sites