Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bas naprotiv, unutra ne sme da bude nista, ni var ni glava od srafa, na primer.

a druga stvar, zanima me kako ce se i koliko grejati/hladiti posto je od aluminijuma i kako ce to uticati na vazduh, koji treba da bude hladan.

Link to post
Share on other sites

Nadam se da ce biti azdaja u jagnjecoj kozi :lol::D

imas li fotografiju plenuma sa unutrasnje strane?

Imam naravno Plenum inside

Varovi su spoljni odozdo i nisu bruseni vidi se na slikama, a odozgo je vareno pa bruseno ali da ne bi slucajno puklo ukopali smo kanal pa opet varili i brusili iz razloga da spolja bude lep a iznutra cist i protocan. Viri samo sonda za temp :) Verovatno sam malo dobio u gornjim obrtajima a malo izgubio u nizim, jer koliko znam to se regulise dubinom cevi usisa u plenumu, kao npr bass reflex u zvucnoj kutiji. Fabricki airbox na S50 je takodje od aluminijuma pa kako je tamo grejao/hladio tako ce i ovde. Dok se ne bude uporedio sa nekim m3 na ulici ili izmerio na valjcima glupo je pricati ali svakako kad bude neki boost svi ti detalji oko izrade plenuma postaju nebitni. Krivo mi je jedino sto ga nisam vozio nikad sa fabrickim pa da mogu da uporedim.

Niko ne komentarise shifter, dal je dobro ili je trebalo krace jos? :driv_ing:

Dalji radovi, znate da sam izvadio onu bocu sto sluzi da brze truli auto i koja nekad nekom radi posao u dekompresiji rezervoara goriva...mislio sam da ostavim tako bez nje medjutim leta vruca benzin isparava, pa da ne bi mucio muku sa pritiscima i vakumom resio sam problem na drugi nacin :spiteful:

imag1822j.jpg

imag1824m.jpg

20130530152146.jpg

20130530152219.jpg

20130531152136.jpg

20130531152146.jpg

20130531154735.jpg

20130531155724.jpg

imag1875q.jpg

imag1873.jpg

lose vreme pa je u garazi stalno, cim izadje slikacu ga malo iz daleka ovo je sve na guzove u garazi slikano.

Link to post
Share on other sites

Mislim da je shifter predugacak.., ja sam kod mene napravio kraci za 7-8mm nego tvoj na slici pa je opet bilo ozbiljno kratko, videces? ;)

Kad vec toliko prepravljas auto, mogao si da napravis i drugi rezervoar i da ga bacis na mesto rezervnog tocka, resio bi sve probleme.. :)

Link to post
Share on other sites

Od kog si ga pravio i za koji menjac? Ja sam produzio polugu za 5mm u odnosu na saltalicu koja je bila na menjacu. Dal je to bila originalna e36 m3 3.0 ili od nekog drugog bmw, ne znam... Videcu kad ga probam :) A gde posle da metnem plin, vufere i nitro? :P

Link to post
Share on other sites

Nisam te bas najbolje razumeo sta si jesi/nisi produzio u odnosu na nesto sto je bilo od nekog/neceg? :D

Ja sam produzio deo ispod jabucice na saltarici ( tvoja prva slika na ovoj strani ) za 15mm, znaci sve je bilo fabrika, 318is, skinuo saltaricu, odsekao, zavario parce neke bolcne dodao novu cauru od vodjice ventila i pun gas, to je bilo pre dve godine, i dan danas odlicno, samo prekratko za nekog ko nije navikao...

Ne treba ti vufer u gepeku, imas ga pod haubom.. ;)

Link to post
Share on other sites

Fala lepo :) , trougao je sto bi rekao kolega kasper malo da se zaviri a i jedini potpuno ravan deo na koji ide gravura, bice gotovo za dan dva tri pa ce imati smisla vise nego ovako.

Da pojasnim, ja sam uzeo motor i menjac od m3 e36, na menjacu je bila saltalica, dal je to originalana od m3 ili nije ne znam. Uglavnom sam produzio deo ispod jabucice za 5mm i remontovao biksnu. Sad sam video na fansu da su saltalice sve iste na e36. Znaci e36 saltalica sa produzenim donjim delom za 5mm.

Link to post
Share on other sites

svaka cast.. :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

Sad sam video na fansu da su saltalice sve iste na e36. Znaci e36 saltalica sa produzenim donjim delom za 5mm.

Onda nisi lepo video, na M-u je drugacija, na 4cyl je drugacija, na 6cyl je drugacija, a tek na z3 je skroz druga prica..

Link to post
Share on other sites

ja kod mene na emu imam short shifter i kad se uporedi sa standardnim razlika je u jabucici koja je nekako visa od standardne, pa time ima kraci hod

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Bilo je malo guzve oko faxa ovih dana ali je gotovo pa ce sad ici dosta brze i da se pohvalim vozio sam danas :e30: 3.8 S38 ..... :diablo: tako da od sutra definitivno ubrzavam radove :D

Link to post
Share on other sites

Bilo je malo guzve oko faxa ovih dana ali je gotovo pa ce sad ici dosta brze i da se pohvalim vozio sam danas :e30: 3.8 S38 ..... :diablo: tako da od sutra definitivno ubrzavam radove :D

Banetov??

Link to post
Share on other sites