Recommended Posts

  • Replies 506
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Casper ... nije koska , samo zalost da upropasti ovaj motor a tek ga je "skockao"

@ Stefan l ... po kilometar satu ili po stvarnoj brzini ?

Link to post
Share on other sites

SVAKA ČAST MAJSTORI, SAMO NAPRED!

Vrhunski ! Srecno dalje..

Ovo ce definitivno biti mnogo bezobrazan autic , svaka cast na radovima :thumbsup:

Na ceo pakao turbina, preozbiljno, svaka cast!

'ebo si mu kevu u pozitivnom smislu, svaka cast, auto ce biti zverina :acute:

Svaka cast :)

stvarno na sve ovo ide i turbo...aaauuuu ludiloooo

Svaka cast, vrhunski nema sta!

preozbiljno :thumbsup:

Svaka cast, nikakav drugi komentar nemam.. :clap:

Drago mi je da vam se svidja projekat, trudicemo se i dalje da sve bude kako dolikuje. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Reci drugaru da postavi svoju kocku :e30:

Nema od toga nista, lelemud tezak. Jedino ja ako stignem da okacim. Slikacu ga ovih dana

Dooobro ide ta Andrijina 6-ica... :lol: :lol: :lol: :worshipbmwts9:

Sigurno da ide dobro ali nisam uspeo da osetim jer je saltao vec na 6000rpm taman kad je poceo da se budi... bice prilike drugi put. Taj dan ga je tek registrovao.

e ovo je projekat! svaka cast, reko bi po slikama da ti matori dosta pomaze, svaka cast na znanju! mnogo je lakse raditi kad imas podrsku. kaci slike slobodno, milina je gledati.

reci mi koliko para te je izasao lezaj kardana? ja sam gledao za mog... 96e mamu im j***m 96 puta

Pomaze pomaze tj ja njemu :D , bio je neki plastikanac za 700din, a ovaj febijev oko 3000+din, sa popustom. Videcemo kako ce da se pokaze. Kacim kad god stignem drago nam je da vam se svidja. Pozdrav od caleta za sve na forumu :)

Meni se ne sviđa ta ideja sa turbionom, lepše je na suvo :pilot:

Podrzavam, NA samo.... Svakako projekat do jaja

Hoces stavljati wems ili ces ostaviti sve fabricki?

Bice na suvo bar godinu dana, da se uvoza malo i razradi, rese decije bolesti. Zimi se nece isterivati iz garaze. Ide sigurno prvo vems a onda cu da gledam sta dalje. Ne moze iz NA mnogo da se izvuce snage i kosta dosta, ili neki dobar turbo, proporcionalan za ovaj motor da bude sto manji turbo lag ili najverovatnije supercharger. Da ostane bar zvuk izduva kao NA :)

staviti turbo na taj motor i da sve bude "kako bog zapoveda" kosta poprilicno eura ... ako se sve izracuna moze se kupiti (za iste pare) M3 e 46 !

Nije fora kupiti nego napraviti sam u svojoj garazi sa svojim alatom i svojim ili ukradenim dobrim idejama sa drugih kola :P . Taj m3 e46 bi verovatno morao da se plati u kesu odmah a to je mnogo para na gomili...

a moze i dva fijata 500L. koliko samo vise lubenica moze da stane u dva fijata nego u m3 e46...

a moze i da se prokocka ili popije :) baci na kurve i drogu. Zavisi ko sta voli

podsecas me na nase majstore koji sve mogu za pare ... sve oni rade i sve je moguce a kada im saopstis da na sav taj posao hoces pismenu garanciju svi odjednom promene pricu . Iiiii tako , preko nadjes ozbiljnu "firmu" koja ozbiljno radi posao i shvatis da samo metalna kosuljica koja blokira vanos , par creva za vakuum i vems koji upravlja celim procesom .... nebrojeno puta ici na valjke kosta 4 000 EUR ... da ne nabrajam klipnjace , klipove , turbo ,creva , interkuler , kvacilo sa duplom lamelom ...

covek pravi plenum, sta reci vise. valjda zna sta radi.

Za sad je ovako, bice jos vems kad bude...i neki boost do 0.6 bara. Kasnije mozda spustanje kompresije ili komplet novi kovani klipovi, klipnjace, karike, verovatno JE ili CP. Manifold je turbo ready, imam intercooler i creva...pitanje je dal na kais dal na izduv ukrasti dodatne konje. Koliko sam citao po stranim forumima a citao sam dosta, ovaj motor sa svojim celicnim blokom trpi dosta. Kazu da je 0.6 - 0.8 sigurna zona sa fabrickom kompresijom i svim ostalim seriskim komponentama i da sa pritiskom od 0.6 0.7 bara i dobrim stelovanjem nekog standalone ecu moze da izbaci do 400 konja na tocku. Trebalo bi da zadovolji zelju za prodatim gsxr-om 750 :)

Ovo do sada, uradjeno je 90% nasim rukama i idejama. Da imamo strug, glodalicu, aparat za varenje aluminiuma i komoru za farbanje ne bi izasao iz dvorista dok ne bude 100% gotov :). Mehaniku smo radili sami, elektriku takodje, limariju isto. Cale je limar, mehanicar, farbar(stari tip, farbao na livadi :D ) moler, zidar.......... ;) pripremacemo ga sami, farbace ga farbar u komori. Bice novih slika za dan dva, pozdrav!

Link to post
Share on other sites

druze ja ti na svemu sto si do sada uradio - SKIDAM KAPU ...

nisam zlonameran , niti sam ista lose mislio ... tek da ti skrenem paznju na troskove ili moguce posledice . Kako god tvoj auto - tvoja stvar .... ja sam "zidar" (buahaha) , tako da sve te poslove oko mehanike moram da platim jer sam pre par godina i "sam" imao istu ideju ...

Link to post
Share on other sites

Dodjes u bg odemo na pice i kazem ti :)

mogao bi da svratis malo :)

gde si uzeo lezaj? jel sa kucistem ili bez

Komplet sa kucistem, u auto line-u.

Evo prvo paljenje, i drugo ili trece... dosao je i kolega Casper da cuje uzivo :D . Na prvom snimku su mi promakle rupe na izduvu gde je bio rail od one vazdusne pumpe pa je tu duvao, na drugom sam zavrnuo neke srafove samo da ne prdi ;)

:e30: :e30: :e30:

Link to post
Share on other sites

Hvala! bice bice, uskoro i probna voznja nadam se. Radio sam short shifter od oka i ispao je do 00 :) kacim slike veceras odoh u kanal da stavim kardan :D

Link to post
Share on other sites
' date='28 May 2013 - 06:19 PM' timestamp='1369760765' post='241682']

I ne igrajte se bez izduvne grane :) moj je zapalio kos

Ima granu ali ima i rupe od cirkulacione pumpe pa malo duva tu, na drugom videu sam zatvorio te rupe.

lanac ili ventili ?

Lanac nov, glava radjena komplet... Mora se cuti uzivo :e30:

svaka cast majstori....

:drinks:

Da nastavimo malo sa radovima,

Produzen donji deo za kraci prenos i nova caura.

imag1726o.jpg

:big_boss:

imag1759c.jpg

Rucica je vec bila na kolima pa dok ne bude neka prava posluzice i ova, pilot.

imag1762.jpg

Unutrasnja izolacija

imag1809s.jpg

imag1818.jpg

imag1699.jpg

imag1734.jpg

Evo jos malo slika airboxa, bice skroz gotov kroz par dana.

imag1709x.jpg

imag1711.jpg

Odlican majstor, za svaku preporuku ako je dozvoljeno reklamiranje?

imag1723.jpg

imag1717d.jpg

imag1727.jpg

imag1728.jpg

imag1730n.jpg

imag1740w.jpg

imag1742.jpg

Ostavljeni su svi prikljucci sa originalnog boxa

imag1747.jpg

imag1753.jpg

imag1754a.jpg

imag1755.jpg

imag1846e.jpg

imag1857i.jpg

imag1858.jpg

imag1859.jpg

Ovo mi je promaklo ranije, nosaci ventilatora i pozicija uljnog hladnjaka.

imag1841.jpg

Za par dana nove slike, Pozdrav

Link to post
Share on other sites