e30 ne pokazuje temperaturu


Recommended Posts

pozdrav! ovako,pojavio mi se juce problem,naime, prestao je da radi pokazivac temperature motora. uopste ne mrda sa pocetka,auto radi normalno... u pitanju je e30 320i 84 godiste. nisam imao vremena da pogledam pod haubu,nadam se da nije neki veci kvar,posto sam ``pljunuo`` u njega prilicnu kolicinu novca prosli mesec.ako neko ima predstavu sta bi moglo biti,puno bi mi znacilo... hvala!!

Link to post
Share on other sites

aj da se i ja nadovezem na temu posto isti problem i kod mene! kod mene isto ne radi pokazivac tep,spojim zicu na masu kazaljka ode polako i zakuca u crveno,probavao sam par komada i nista :unsure: ovaj zadnji sto sam stavio pocinje da pokazuje od polovine kad je hladan motor i onda kad je na radnoj bude u crvenom pa non sto mi ispisuje pregrejan motor pa sam ga raskacio :D dal je satic ili nijedan davac sto imam ne radi :(

Link to post
Share on other sites

@bemweac ja sam imao slican problem kao ti, na kraju sam ispizdeo i nakacio ladin satic posto drugi nisam imao i izlepio ga oko puske volana da mi pokazuje temperaturu... kasnije sam prodao auto tako i niko se nije zalio :D

Link to post
Share on other sites

aj da se i ja nadovezem na temu posto isti problem i kod mene! kod mene isto ne radi pokazivac tep,spojim zicu na masu kazaljka ode polako i zakuca u crveno,probavao sam par komada i nista :unsure: ovaj zadnji sto sam stavio pocinje da pokazuje od polovine kad je hladan motor i onda kad je na radnoj bude u crvenom pa non sto mi ispisuje pregrejan motor pa sam ga raskacio :D dal je satic ili nijedan davac sto imam ne radi :(

Rade ali stavljas pogresan davac :)

Link to post
Share on other sites

kako mislis pogresan :unsure: na buksni ima dva pina tako je bilo i na davacu,stavim takav isti nista,onda skinem sa nekog m50 davac sa jednim pinom i on pokazuje kao sto sam gore rekao kad je hladan pokazuje radnu temp :o

puno se zajebavam sa neispravnim pokazivacem a nikad se nezna kad ce mi puci neko crevo i napraviti sranje :o

Link to post
Share on other sites

Kad sam kupio auto sa motorom m42b18 nije pokazivao temperaturu jer nije imao termostat. Odem kod majstora da mu ugradi termostat i sipa antifriz. Sutradan odem da pokupim auto, po stavljanju termostata creva topla a merač i dalje ne pokazuje nikakvu temperaturu. Majstor se seti da je u pitanju neki senzor i kaže da ostavim auto još jedan dan i radiće kako treba. Sutradan odem auto radi normalno i normalno postiže i drži radnu temperaturu. To je moje iskustvo pa razmotri da li ti nešto može biti od pomoći. Pozdrav! :bye:

Link to post
Share on other sites