e34 520i 1993god


Recommended Posts

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uzeli su neku skodu pa im bmw ne treba inace u cemu je fora sa godistem kola npr pise mi u kasko da je god proizvodnje 1993 a prva registracija je 1996? toliko stojao u salonu ili sta? da tamo je stojao u ns...pa i ja sam preko drugaraj uce gledao kola i nismo uspeli da se dog i danas sam otisao i uspeo sam da nabavim prvi bmw :D

znas ti nesto o tom bmw? ja bas nista ne znam :D inace kazu da ima neku lampicu koja pokazuje kad treba ulje da se menja,e mene zanima gde je ta lampica?

Link to post
Share on other sites

uzeli su neku skodu pa im bmw ne treba inace u cemu je fora sa godistem kola npr pise mi u kasko da je god proizvodnje 1993 a prva registracija je 1996? toliko stojao u salonu ili sta? da tamo je stojao u ns...pa i ja sam preko drugaraj uce gledao kola i nismo uspeli da se dog i danas sam otisao i uspeo sam da nabavim prvi bmw :D

znas ti nesto o tom bmw? ja bas nista ne znam :D inace kazu da ima neku lampicu koja pokazuje kad treba ulje da se menja,e mene zanima gde je ta lampica?

Lampica ti je na instrument tabli,koliko se secam negde pri dnu,kad se ukljuci "oil service"onda treba da se menja ulje,mada nije to tako merodavno,zavisi kakvo ulje sipas i kada mislis da ga menjas,neko to radi na 10000km neko raqnije,postoji i lampica "

"inspection"koja bi trebalo da ukazuje na neku gresku.

P.S.LAMPICA JE TAMO ISPOD ONIH CRTICA ILI TI KOCKICA KAD DAS KONTAKT,ONE POKAZUJU KOLIKO JE DO INTERVALA ZA MENJANJE ULJA,VALJDA SAM POGODIO :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Link to post
Share on other sites

ne znam dali je oderao pola kuce mada ne verujem zbog boje i sto je sve u liniju...a ispod haube onamo gde su amortizeri su je ista boja kao i spolja..jel zna neko sto zadnja el zavesa kad je spustas i spusi se do krjaa krene da udara kao u nesto a kad je podignes normalno sve radi znaci samo kad hocu da spustim ko da neko lupa cekicem i non stop dok je ne podignem..inace pise mi u kasko da menjana soferka,keder,vodena pumpa...sad mozda od sudara je menjao soferku mozda ne...mada nema veze ja sam prezadovoljan,nek potraje jedno 300 000km uz udrzavanje kako je bog propisao i to je to :) pa da uzmem e39..koji plin ide u njega? i koliko jede po gradu? posto ako ovako nastavi malo da jede benzina nece biti plin ni ubacen...posto mi trosi po bordu oko 11 lit meseovite voznje...ns/zr i 50 km po zr...moze neka slike te lampice kako izgleda i koliko ima jos do servisa?menjacu mu sad ulje filtere i te glposti..ubacicu bmw sto je propisao sve kako valja..i dali moze neko da mi objasni sta znaci na dvorednom kocakstom bordu dugmad ta sto ima tamo?inace kakva su vasa iskustva sa ovim m50 motorima?koje su mu fabricke felne slika i dimenzija ako moze? posto bi to uzeo na leto da imam,posto su ovo nove sve 4 zimske gume na njegmu trenutno..

Link to post
Share on other sites

Plin ide kao i u sva ostala kola, tkz. TNG, ali plinski uredjaj ide "sekvent" on ti se krece od 600-1000e i moras da odradis atest za njega. Modela felni za e34 imas dosta, a koliko tebi dzep dozvoljava takve(tolike) felne (gume) ces na njemu i voziti. Izguglaj malo o tom modelu, o njegovim delovima, izmedju ostalog pronaces i mnoge odgovore na pitanja. Srecno!

71862d1221901849-imola-red-m5-e34-im000129.jpg

Link to post
Share on other sites

Morao sam malo da se nasalim za dobro doslicu , kupio si retko dobar auto i meni je zao sto nisam znao da je na prodaju .

To oko 11 litara je normalna potrosnja za dobar 520i 24v i ako ne moras zaobidji plin ili ugradi neki Zavoli original da budes miran sto se toga tice .

Nek ti je sa srecom i da te dugo sluzi .

Morao sam malo da se nasalim , ne zameri :thumbsup:

Link to post
Share on other sites

nije bilo nista okaceno...cica je 45 godiste i ima sina koji je uzeo skodu superbu i bmw im stojao registrovan kasko osiguran..pa preko nekog mog drugara sam otisao da vidim kola,i na kraju ga kupio..e takve felne sa slike mislim da uzimam,ne bi stavljao prevelikei presiroke felne da ne zezam trap za dzabe:D ako ovako budeo jeo nema ugradnje plina posto 11-12 lit nije mnogo za auto tezak 2tone :) danas auto skroz proveren na dizalici sve je uredu,sad mi ostaje da promenim ulje i filter :D

Link to post
Share on other sites

nije bilo nista okaceno...cica je 45 godiste i ima sina koji je uzeo skodu superbu i bmw im stojao registrovan kasko osiguran..pa preko nekog mog drugara sam otisao da vidim kola,i na kraju ga kupio..e takve felne sa slike mislim da uzimam,ne bi stavljao prevelikei presiroke felne da ne zezam trap za dzabe:D ako ovako budeo jeo nema ugradnje plina posto 11-12 lit nije mnogo za auto tezak 2tone :) danas auto skroz proveren na dizalici sve je uredu,sad mi ostaje da promenim ulje i filter :D

promenjeno ulje,filter ulja,filter vazduha,filter goriva..pretresen ceo trap sve je okej,kocnice okej..odozdo nije nigde truo itd tako da sam zadovoljan za sad :D

zna neko sto kucka zavesa zadnja kad se spusti krene da kucka ko da udara neko cekicem i non stop tako dok je ne podignem?

Link to post
Share on other sites

prelep e34, a i motor je odlican za tu karoseriju ... ako mozes da se izboris sa potrosnjom, nemoj ugradjivati plin pusti auto da dise punim plucima ... koja je cifra bila u pitanju ako nije tajna ? p.s. e34 sa tim motorm i manuelnim menjacem tezi 1450kg

Link to post
Share on other sites

prvo da cestitam. prelep auto, zdrav lep, sto je najbitnije!

ubaci plin, izadje te oko 600e. isplati se posle 10ak hiljada km.

sta god te zanima pitaj ovde na forumu i ne skrnavi ovakav auto, jer kazes i sam da ti je prvi, tako da pitaj sve sta te zanima da ne zajebes nesto

Link to post
Share on other sites

ako bude ovako jeo 10,11,12 lit po gradu nema plin ako predje 15 lit odma plin...pa paltio sam ga smesno 2600e ostace fabrika samo cu mu dodati felne (kad budem uzimao letnje gume idu neke fabricke felne) i neku krstenu muziku cu da ubacim..inace lada je 1980god i u fabrickom stanju kad se opere :D prva boja itd...samo sto je to sad radni auto :)

pitanje :D imam alaarm ali ne znam gde je modul ili sta vec uopste ne reaguje niti svetli crvena lampica a zakljucavam je kljucem ima centralnu :D

http://tinypic.com/r/e0haub/6

bice slika uskoro kad ga budem oprao :D

Link to post
Share on other sites

dobar auto... Puno kilometara da predjes..

Link to post
Share on other sites