Recommended Posts

Po meni enterijer moze dosta da kaze koliko je auto presao, a koliko vidim enterijer je dobar, mada po mom misljenju ima ovaj preko 200 000. Najbitnije mi je da bude dobar motor i mehanicki da bude dobar, da ne moram da ulazem velike pare, to mi se ne isplati, kad vec imam odlican auto.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Postoji velika verovatnoca da ce ti na placu tvoj auto proceniti kao najjeftinijeg na trzistu, mozda cak i manje, sve pod izgovorom da oni u nabavci imaju najpovoljnije cene, a da ce svom autu zadrzati cenu od 6000e, cak nije nemoguce i da je povecaju za koju stotinu. Ja ne poznajem nikoga ko je napravio fer zamenu sa nekim auto dilerom.

Link to post
Share on other sites

Moja ti je iskrena preporuka da pokusas da prodas tvoj auto za realnu cenu,jeste da ide tesko ali posto kazes da ti je auto u ok stanju onda imas vremena i ne moras da zuris,Iskreno mislim da za 6000e mozes da uzmes dosta bolji auto od tog na placu,naravno kad uracunas i carinu,taj lik je na njemu dobar najmanje 1000evra i u zamenu tesko da ce obarati cenu automobila,gledao sam na mobile.de i ubedjen sam da bi mnogo bolje prosao.Naravno odluka je na tebi,pzzz i srecno ma sta da uradis

Link to post
Share on other sites

Ovaj restyle je dosao iz Italije 100%. Nalepnica u donjem desnom uglu soferke je jos jedan ocigledan dokaz za to. Kilometraza deluje sumnjivo jer su sedista u dobrom stanju a volan i rucica menjaca su lepo izlizani. Volan i menjac nisu uvek merodavni jer ne paze svi na to dok voze. Na primer, momak od koga sam ja kupio mog BMW-a, uspeo je da izlize obican volan skoro do pola na svojoj Skodi Roomster, koju je kupio novu i koristi je za posao. Na satu tog Roomstera ima nepunih 80.000km a po volanu bih joj dao minimum 280.000km jer izgleda kao da su misevi poceli da ga jedu. Bilo mi je jasno i zbog cega kada sam se provozao sa njim i video sta radi sa volanom dok vozi.

Dobro otvori oci kada budes kupovao. Racunaj da ces posle eventualne kupovine i ako hoces bezbrizno da se vozis imati vise od 500e ulaganja.

P.S. Povedi jos nekog sa tobom jer ce ti trebati neko hladne glave. ;)

Link to post
Share on other sites

pa normalno, procenice auto bar 500 evra ispod od cene koje moze da dobije kad bi prodavao auto, na kraju ce ispasti da mora da doplati 1500-2000 eur :)

Pogledaj ovu sliku, ima recimo par glupih sitnica koje govore da prethodni vlasnik nije bas bio pedanterija. Meni da ispadne znak sa felni, zamenio bih ga u roku od par dana, mislim to ni ne kosta nesto puno. I proveri levo prednje krilo, nesto mi izgleda sumnjivo ivica kod tockova, moguce da je samo od odsjaja

Onda proveri recimo kakav akumulator ima, ako je neki bzv no name, onda vlasnik definitivno nije hteo da ulaze u njega, gledao je da prodje sto jeftinije, i ko zna sta od turskih zamenjenih delova ima u njemu :)

ZXiW0jG.jpg

Link to post
Share on other sites

Pitam se zasto ih prodaje u Indjiji kada znamo da je Beograd daleko vece i bolje trziste?! :blink:

Link to post
Share on other sites

pa normalno, procenice auto bar 500 evra ispod od cene koje moze da dobije kad bi prodavao auto, na kraju ce ispasti da mora da doplati 1500-2000 eur :)

Pogledaj ovu sliku, ima recimo par glupih sitnica koje govore da prethodni vlasnik nije bas bio pedanterija. Meni da ispadne znak sa felni, zamenio bih ga u roku od par dana, mislim to ni ne kosta nesto puno. I proveri levo prednje krilo, nesto mi izgleda sumnjivo ivica kod tockova, moguce da je samo od odsjaja

Onda proveri recimo kakav akumulator ima, ako je neki bzv no name, onda vlasnik definitivno nije hteo da ulaze u njega, gledao je da prodje sto jeftinije, i ko zna sta od turskih zamenjenih delova ima u njemu :)

ZXiW0jG.jpg

Moj drugar je kupovao ovakve za 2700-3200 u nemackoj,sa po 250-300000km,od raznih firmi i privatnika,radio je ovde volane i enterijere i kasnije prodavao za 5,5-6000evra i naravno uvek sa pricom da je vozio matorac iz Nemacke,ne tvrdim da je i ovaj auto takav ali procitaj sta pise na nalepnici pa je malo izguglaj,mozda i jeste neka firma u pitanju

Link to post
Share on other sites

Kod mene je novi akumulator, onaj Energajzer ili kako se vec kaze :)

Mislim da je krilo zbog odsjaja. Primetio sam i cini mi se da mi fali lajsna kod zadnjih levih vrata iznad malog stakla sto ide uz ivicu gde ide guma.

Sutra cu da vidim, pa cu da stavim prve utiske.

Link to post
Share on other sites

a taj 1cm lajsne iznad zadnjih vrata i kod mene fali, i to samo na desnoj strani bas kao kod ovog na slici. Povukla se guma vremenom, samo kod mene nije toliko uocljivo jer je pozadina crne boje. kad smo kod toga, ko radi to, i koliko kosta da se sredi? :)

Link to post
Share on other sites

Kad si vec spomenuo lajsnu. Udaran je zadnji levi kraj i zbog toga mu fali lajsna. Pogledaj dobro fotografiju i videces da je odraz u farbi na zadnjem blatobranu zamuceniji. Imam utisak i da mu zadnji levi tocak ne stoji kako treba, vec da donji deo nekako vuce ka unutra. Sve smrdi na bocni udarac koji zna da bude zajeban.

Doooobro otvori oci. :drinks:

Link to post
Share on other sites

al smo ga ocrnili

brate, batali ti ovo, samim tim sto je italijan je sumnjiv i za izbegavanje. pa jos ako nema servisnu knjizicu, to se onda nesto debelo krije... npr udarac sa leve strane, i prednje krilo ne deluje bas kako treba, u stvari cela leva strana sa sve znakovima na felnama koje fale :)

Link to post
Share on other sites

da li stvarno mislite da vasi e46 facelift koja ste kupili za 5-6 hiljada nisu nikada udarani i da je kilometraza na satu od 150-170 jiljada kilometara tacna ?

@sale ocekuj sigurno 1500e da ce ti traziti doplate jer toliko i jeste realna razlika izmedju restylinga i non restylinga, i sam si rekao da ovaj auto ima bolju opremu od tvog... da je klotara pa i da ocekujes oko 1000e ovako realno je 1500e (pod uslovom da je auto u stanju kao sto je i tvoj, kakvo god to stanje bilo, a samo jedno znaj, slika u vecini slucajeva nije merodavna)

Link to post
Share on other sites

Mislem da je bez klapni motor za nijansu bucniji i nista vise.

Link to post
Share on other sites

Nisam cak siguran ni da je bucniji bez klapni, isto radi. Cak sam bio u tripu da je to sa klapnama samo fora da se na nista uzmu pare.

Sto se tice udaranja, to i nije toliko bitno ako se ne vidi, i ako je galvanizovan metal i nije poceo da korodira. Za 10 godina bez zatvorene garaze, u gradu je pravo cudo da te niko bar na parkingu bar ne ocese, ne padne led sa krova, grad, ili da neka pijana budala sa splava isutira auto.

Ali ove sitne gluposti mi nisu jasne, bar kad prodajes auto mozes da stavis znakove na felne majku mu, ovako ispada malo nemaran covek.

Link to post
Share on other sites

Bilo je dosta price o kilometrazi. Npr Nemacka, sto valja i sto je dobro, to naravno kosta. Primerci sa ispod 200 000 na satu imaju jako dobru cenu, a kod nas na placevima su svi takvi. Bilo je i linkova sa istim oglasima kod nas i preko, a razlika u kilometrazi je bilo i 100 000+. To i nije vise toliko cudno i strano.

Mada i mi ko narod sami trazimo to, kad je velika kilometraza (sto je velika?), kad je pak mala(jel moguce da je tako malo presao?), ne mozes udovoljiti.

E sad ljudi kupuju, pa ko kako prodje. ÄŒovek ti je rekao sve oko sminkanja, sta i kako funkcionise. Nemoj samo oprema da ti presudjuje u kupovini, jeste on lep, krem enterijer, sta ces bolje, ali neka ne bude to presudno.

Srecno :)

Link to post
Share on other sites

Evo da kazem ja iz svog licnog iskustva...svoj auto sam licno uvezao iz Nemacke(Minhen), bio nedelju dana tamo u potrazi za sto boljim primerkom, i nagledao sam se svega, i jako dobrih kola koja kostaju tamo u ceni istoj ali cak i vecoj nego kod nas uvezena kola sa sve carinom, PDV-om i ostalim dazbinama i zaradom prodavca(koje nisu bas male :) a i kola koja su jako jeftina sa ogromnim kilometrazama i u dosta losem stanju(i drze ih samo neki likovi iz Novog Pazara koji zive tamo, koji rade sa nasim uvoznicima) Ti auti idu kod nas na kamioncicima po 3-4 auta i svi sa najmanje 300k a najcesce 500k+. :) Oni jedino imaju m... da se bore sa nemackim inspekcijama i da ih zatvaraju i ostalo...dok svabe vecinom nece da se bave takvim radnjama. Tako da, ukoliko se na nasim placevima nalaze neka kola koja su dovezena iz Nemacke a sa nizom cenom od realne, ocekujte dosta ulaganja, jer nije svaba lud.

Mobile.de u opste nije toliko merodavan sajt, mnogi su isli sa namerom da kupe auto sa slike, i kad su presli toliki put i sve videli da to nije ni blizu kao sa slike. Uzivo je sve drugacije. :) A da ne pricam tek nasi sajtovi gde cena auto koji kosta realno 3000e se krece od 1500e do 5000e, iz krajnosti u krajnost. :)

Naravno da se ne moze ocekivati da auta od 10tak godina budu kao iz radnje, ali treba gledati koji je najpriblizniji tome. Cena za taj primerak je donekle i realna, ako prodavac nije uracunao veliku zaradu na njega. Racunaj da su takvi primerci u Nemackoj(Minhenu) najmanje oko 4500e u dobrom stanju, servisna i tako to sa tom kilometrazom kao sto je kod nas na placevima od 140-190k. Bar je bilo kad sam ja bio u avgustu prosle god.

Provozao sam jednom taj kao tvoj sa 136ks, a imam 320d sa 150ks i mogu ti reci da je razlika dosta velika. Naravno samo u motoru i farovima, enterijer je isti, ali je ovaj od 150ks mnogo zivlji i tisi od starijeg od 136ks, i stari ima dosta veliku turbo rupu, dok je kod restajlinga to skroz neprimetno, kao da uvek isto vuce, pun je snage. Ako se odlucis da menjas za restajling neces pogresiti. I obavezno provozaj koji sa 150ks da i sam vidis razliku, pa tek onda odlucuj da li ces da menjas auto.

I da, obavezno racunaj bar 500e ulaganja ako je sve u ok stanju, toliko ti je samo veliki i mali servis sa original delovima. Raspisao se ja, ali nadam se da cu pomoci bar malo licnim iskustvom.

Link to post
Share on other sites