Recommended Posts

ma mojoj 318-i e30 m40,negde oko 5500 obrtaja u min. nastaje blokada u smislu da ga nemozes vise ganjati u toj brzini nego prebacis u visu pa opet sve iz pocetka do novih 5500 u min.imaju li sve 3- e takvu blokadu i jeli pametno skidati je i kako? :good:

Link to post
Share on other sites
ma mojoj 318-i e30 m40,negde oko 5500 obrtaja u min. nastaje blokada u smislu da ga nemozes vise ganjati u toj brzini nego prebacis u visu pa opet sve iz pocetka do novih 5500 u min.imaju li sve 3- e takvu blokadu i jeli pametno skidati je i kako? :good:

nemaju.

318 M10 ima na 4500 ili 5000 ili nesto izmedju.

Kako znam, promenio sam kompijuter, stavio neki koji daje do 5500, mozda bas od M40, i onda je bio hladan, uteram ga na kanalu u blokadu i on se na trajno izblokirao, pa tako pamtim taj detalj...

Link to post
Share on other sites
ma mojoj 318-i e30 m40,negde oko 5500 obrtaja u min. nastaje blokada u smislu da ga nemozes vise ganjati u toj brzini nego prebacis u visu pa opet sve iz pocetka do novih 5500 u min.imaju li sve 3- e takvu blokadu i jeli pametno skidati je i kako? :good:

Na svakoj razvodnoj ruci treba da pise na koliko je rpm blokada.Meni na 323i m20 blokada je na 6600rpm.Vremenom opruga izgubi elasticnost pa se visina blokade snizava....Moguce je totalno je eliminisati izbacivanjem opruge.Znam da m40 nema klasican razvodnik ali opet ima i kapu i ruku pa pretpostavljam da je princip isti!

Link to post
Share on other sites
Na koliko vrte drugi? Na koliko pocinje crveno?

u pravu si.mislim da je najbolje da ne cackam nista! :preved:pozdrav!

Link to post
Share on other sites

ali zna motor da prdne ako nema blokade i ako le loodjak za volanom :good: znam iz osobnog iskustva imao sam tu losu kombinaciju :hi:

Link to post
Share on other sites
ali zna motor da prdne ako nema blokade i ako le loodjak za volanom :) znam iz osobnog iskustva imao sam tu losu kombinaciju :)

:good: :hi: :aggressive: :good: :good: :good:

Link to post
Share on other sites

Na E30 M40 modelu je Motronic, tako da je u ECU-jedinici blokada. Kako se tebi dogodilo da ti je tako nisko blokada, ne znam. Ja imam isti auto, ali mi je blokada na benzinu nesto preko 6200-6300 obrtaja, a na plinu je nema, jer blokira se dovod benzina, a ja ne vozim na benzin u tom trenutku....a ECU to ne zna :good:

Link to post
Share on other sites
Na E30 M40 modelu je Motronic, tako da je u ECU-jedinici blokada. Kako se tebi dogodilo da ti je tako nisko blokada, ne znam. Ja imam isti auto, ali mi je blokada na benzinu nesto preko 6200-6300 obrtaja, a na plinu je nema, jer blokira se dovod benzina, a ja ne vozim na benzin u tom trenutku....a ECU to ne zna :D

Tacno na 6250 RPM.

Link to post
Share on other sites
Tacno na 6250 RPM.

hehehe,ipak je sve u redu!sinoc mi nesto palo na pamet,murje nigde,pa hajde da nesto probam iako ovde kod mene i nema bas previse mesta za razne egzibicije.kako rece hermes,na plinu blokade nema,tako da su obrtaji otisli na 6500(mozda i malcice preko),dok su na benzinu isli 6100-6300 bez problema,ali vise nema prostora za jurcanjem.sto se km na h tice.u 4-j uz konstantni uspon od nekih 700-800 met.,150 kmh uz 6000 rpm,mozda bi isao i vise ali tu je ostra krivina itd.itd.bitno da je sve o.k.ipak je to bavarishen. :preved: :preved: :preved:

Link to post
Share on other sites
hehehe,ipak je sve u redu!sinoc mi nesto palo na pamet,murje nigde,pa hajde da nesto probam iako ovde kod mene i nema bas previse mesta za razne egzibicije.kako rece hermes,na plinu blokade nema,tako da su obrtaji otisli na 6500(mozda i malcice preko),dok su na benzinu isli 6100-6300 bez problema,ali vise nema prostora za jurcanjem.sto se km na h tice.u 4-j uz konstantni uspon od nekih 700-800 met.,150 kmh uz 6000 rpm,mozda bi isao i vise ali tu je ostra krivina itd.itd.bitno da je sve o.k.ipak je to bavarishen. :preved: :preved: :preved:

inace,u pitanju je 318i.E30.M40.kod nekih clanova prilicno "omalovazavan" cetvrtak. :preved:

Link to post
Share on other sites

Samo nema potrebe da skidas blokadu.Dzabe tebi obrtaji kad ti menjac vrti tollko i nema dalje.Resi to da dignes malo ali da skidas nema potrebe.........Ne zbog motora,upravo zbog prenosa..........

Link to post
Share on other sites
Samo nema potrebe da skidas blokadu.Dzabe tebi obrtaji kad ti menjac vrti tollko i nema dalje.Resi to da dignes malo ali da skidas nema potrebe.........Ne zbog motora,upravo zbog prenosa..........

ma ne pipam nista!!! :lol: vozim se i uzivam!! :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites