Recommended Posts

Pozz svima i ja sam novi na forumu imam problem sa bmw e 46 328i auto je nestabilno prednji dio auta mada je trap u savrsenom stanju znaci promjenjeni amortizeri seleni na lafetima na balans stangi sve sve novo u toku voznje auto trzne na desnu stranu na ravnom asfaltu i imam osjecaj kao da mjenja polozaj volana pokusavao sam mnogo toga dosad

nista mi nije uspjelo pa ako neku ima kakav savjet sta bi to moglo biti molim da mi javi

Link to post
Share on other sites

Imao sam isti problem sa mojim bmw 525, presiroke gume su bile razlog. Sve sam zivo izmenjao, auto nije imno grama lufta a bezao po putu. E kad sad stavljao zimske smanjio sam sa 225 55 na 205 60, auto se bio preporodio, sad sam siguran sta cu voziti narednih par godina.:) koje su ti gume napred?

Link to post
Share on other sites

Pa lepsi nego ovi golfovi sa znakom bmw-a (320d)a plus sa ovim gumama jedino moze da parira audiju na trapu i volanu. Savetujem oce sto voze trojke sa sirokim gumama da provozaju audija a4 naprimer i videce koliko znaci siroka guma na trapu kod bmw-a...

Link to post
Share on other sites

Pa lepsi nego ovi golfovi sa znakom bmw-a (320d)a plus sa ovim gumama jedino moze da parira audiju na trapu i volanu. Savetujem oce sto voze trojke sa sirokim gumama da provozaju audija a4 naprimer i videce koliko znaci siroka guma na trapu kod bmw-a...

A o kakvom pariranju sa Audijem pricas???

Kao prvo, nemoguce je da si pametniji od onih inzinjera u bmw-u koji su rekli da je 225 guma za taj auto i amin,i jel ti vozis bmw-a a mastas o audiju a4??

Ako ti se toliko svidja Audi sto vozis e39???

I Isto tako e46 328 koji vozi doticni gospodin sa vrha Topica mora da nosi minimum 225,tako da nemoj da ga savetujes da stavlja gume od trotineta jer to nevalja za taj auto.

Link to post
Share on other sites

Ja sam ulozio u moju peticu bas dosta i znam da je sve pretreseno i sve je ok, mozda je nekon to normalno ponasanje na putu sa sirim gumama, meni nije, meni je to jako lose...

Sa 185 je jos stabiliniji,isto kao Audi!!

Link to post
Share on other sites

MOj bivsi audi je nosio 215 fabricku gumu i bio je priznajem bolji na putu, raspitaj se malo ako ne znas kako audi ima vesanje. Ja volim bmw ali audi ima duplo vishe ramena napred, 4 ramena po tocku i to definitivno daje rezultat... Ne znam, moj e39 sa onim 225 se nikako ne ponasa a garantujem da grama lufta napred nema jer sam sve pozamenjivao... Naravno da decko sa 328i treba detaljno da proveri trap i amorte, ako mu je sve u redu ja mu onda garantujem da je do guma. Ja sam sa mojim 205 60 stabilni nego 225 55, i ja bih voleo da imam siru gumu napred zbog izgleda ali mi je prijatnost u voznji na prvom mestu...

Link to post
Share on other sites

Ako je sa trapom sigurno sve OK i gume balansirane i po veličini odgovarajuće autu, onda ako ste stavljali polovne gume, to takođe može biti uzrok. Dovoljno je da su malko neravnomerno potrošene, već neće nalegati kako treba. Ono što se može pokušati je zamena mesta prednjih guma - levu na desni točak a desnu na levi...

Link to post
Share on other sites

Ja sam za to lajk ali da li moze biti uzrok kada je guma stara, nema veze dubina sare nego dali moze da od starosti promeni svojstva i zbog toga pocne da pravi problem, mozda da se skameni ili omeksa...

Od starosti i stajanja guma se "plastificira", tj. gubi svoja elestična i gumena svojstva. Samim tim opasnija je za vožnju jer ne prijanja za asfalt tako dobro, lakše puca i buši se...

Ono na šta sam mislio "leva-desna", je da su polovne gume potrošene neravnomerno i to drugačije od trenutnog balansa trapa, tj. naleganja guma, pa ne naležu ravnomernom silom po svojoj površini. U takvom slučaju, moguće je da će zamenom "leva-desna" problem biti ublažen (a moguće je i suprotno naravno, ali dok se ne proba, neće se znati)! Najbolje bi bilo nove gume, ali...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Imao sam isti problem sa mojim bmw 525, presiroke gume su bile razlog. Sve sam zivo izmenjao, auto nije imno grama lufta a bezao po putu. E kad sad stavljao zimske smanjio sam sa 225 55 na 205 60, auto se bio preporodio, sad sam siguran sta cu voziti narednih par godina.:) koje su ti gume napred?

ej nisam imao prije vremena da se javim gume su 235 45 17 sve cetiri iste neznam sta da kazem auto stoji fenomenalno u krivini al na ravnom kao da mjenja polozaj volana sam sebi i trza u stranu gubim vise volju da radim na njemu a zao mi da ga prodam u auto je puno ulozeno

Link to post
Share on other sites

Ako je sa trapom sigurno sve OK i gume balansirane i po veličini odgovarajuće autu, onda ako ste stavljali polovne gume, to takođe može biti uzrok. Dovoljno je da su malko neravnomerno potrošene, već neće nalegati kako treba. Ono što se može pokušati je zamena mesta prednjih guma - levu na desni točak a desnu na levi...

hvala na odg auto nevuce nego bas trzne i pogotovu na pregibima na cesti pri vecoj brzini 120 130 osjetim da auto cimne u stranu

Link to post
Share on other sites

Od starosti i stajanja guma se "plastificira", tj. gubi svoja elestična i gumena svojstva. Samim tim opasnija je za vožnju jer ne prijanja za asfalt tako dobro, lakše puca i buši se...

Ono na šta sam mislio "leva-desna", je da su polovne gume potrošene neravnomerno i to drugačije od trenutnog balansa trapa, tj. naleganja guma, pa ne naležu ravnomernom silom po svojoj površini. U takvom slučaju, moguće je da će zamenom "leva-desna" problem biti ublažen (a moguće je i suprotno naravno, ali dok se ne proba, neće se znati)! Najbolje bi bilo nove gume, ali...

mogu priustiti sebi nove gume al nije to to imam bas manji servis sa reglazom trapa vulkanizerskom radnjom i trgovinom guma razumijem se u gumu vrlo dobro znam sta znaci stara guma mjenjao sam postavljao druge uze sire ali nista nepomaze bas gubim volju vise

Link to post
Share on other sites

ej nisam imao prije vremena da se javim gume su 235 45 17 sve cetiri iste neznam sta da kazem auto stoji fenomenalno u krivini al na ravnom kao da mjenja polozaj volana sam sebi i trza u stranu gubim vise volju da radim na njemu a zao mi da ga prodam u auto je puno ulozeno

Ja na mom Autu BMW 320d imam 245/45/17 i nemam nikakvih problema to je letnji set, zimski set 215/50/17(da neko ne pomisli da se pr.....m te sam gume dobio pa sam zato stavio) i vozio celu zimu bez problema,jako zavisi koliko su ti stare gume, sto se tice reglaze ne bi smeo tako se ponasa,mozda da se konsultujes sa nekim ko jos radi reglazu...

Link to post
Share on other sites

Ja na mom Autu BMW 320d imam 245/45/17 i nemam nikakvih problema to je letnji set, zimski set 215/50/17(da neko ne pomisli da se pr.....m te sam gume dobio pa sam zato stavio) i vozio celu zimu bez problema,jako zavisi koliko su ti stare gume, sto se tice reglaze ne bi smeo tako se ponasa,mozda da se konsultujes sa nekim ko jos radi reglazu...

reglaza kao reglaza sama od sebe moze da izazove problem da auto vuce na stranu pozicija volana i deranje guma da reglaza je lose uradjena najbolje bi vidio po ivicama guma moralo bi ih derat ali ja nemam takav problem

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...