Recommended Posts

Drugari na mom compactu 316ti N42 1.8 curi po malo ulje na spoju kucista u koje se stavlja filter za ulje i drugog dela bloka motora? filter je lepo stavljen i zategnut, promenjene su i gumice tako da ulje ne curi sa poklopca filtera vec sa strane na spoju kucista... sta to moze da bude????

da li tu postoji neki dihtung i da li to moze da se sredi???? hvala!!!

Link to post
Share on other sites
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/Compact/Europe/318ti-M42/browse/engine/lubrication_system_oil_filter/ pod broj 9 je dihtung koji tebe zeza,moras da skines alternator da dodjes do ovih vijaka koji tebi trebaju,budi oprezan sa ova dva vijka ( broj 10 na slici) koja su na vrhu imaju veliku duzinu a tanki su da ne pokidas neki :) sve moze da se sredi :P pozzzz
Link to post
Share on other sites

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Compact/Europe/316ti-N42/LHD/N/2002/january/browse/engine/lubricat_syst_oil_filter_heat_exchanger/

moj je e46, na slici je dihtung pod 5, da li i na ovom modelu moram da skidam alternator? i da li neko osim ovlascenog servisera moze da nabavi taj dihtung?

by the way, znam za ovaj sajt odakle su slike jos od kad imam auto, ali glupan nikako da se setim da pogledam... :D, hvala!

Link to post
Share on other sites

Kod tebe je izgleda malo drugacije, mozda se provuces bez skidanja alternatora, skines celo kuciste pa onda ovu bocnu stranu

Ako mozes da ocenis gde curi onda menjaj 5 ili 6, ako ne onda oba

Odmasti lepo, pa namazi i diht masu kad budes menjao dihtunge

MTYyODYwX3A=.png

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/Compact/Europe/316ti-N42/LHD/N/browse/engine/lubricat_syst_oil_filter_heat_exchanger/

Vidi u Bmw line, ako nemaju ja sam to uzimao u Alone

Link to post
Share on other sites

nisam lepo procitao oznaku motora,izvinjavam se :) ...Caspere,jesu ovde gumice ili dihtunzi,ako su dihtunzi mogu se naprave,a ako su gumice menjaza

Link to post
Share on other sites

zasto,zato :)

on u ovom slucaju ima vremena da ide lepo da kupi sta mu treba pa da sredi to polako,u nedostatku vremena se napravi dihtung sve ukupno ni 2 sata posla

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Да не отварам нову тему питаћу овде! Пре месечак дана почео је да ми влажи уље између кућишта филтера и мотора! Да ли је то нормално за овај мотор с обзиром да ми нигде више не пуста ни мало?Да није проблем до уља?

http://bmwfans.info/parts-catalog/E36-Compact/Europe/316i_1.6-M43/L-M/oct1998/browse/engine/lubrication_system_oil_filter/ Осим дихтунга,да ли да наручим делове под бројем 4 и 5? И када већ скидам алтернатор да ли могуће да су ми отишли лежајеви у њему као да чангрља када ради и да ли је то могуће да се замени?Када га већ скидам да одрадим и то!

Link to post
Share on other sites

Ja sam na m50 zamenio samo tu gumicu dihtung i vise ne curi tu... Sto se tice alternatora, sto posto je problem u lezajevima. Zamenio sam oba i vise se ne cuje buka, bar sto se tice alternatora, ali se cuju i roleri, tako da obrati paznju da ne menjas dzaba lezajeve na alternatoru ako nije do njih. A mozes ujedno i cetkice da zamenis kad vec sve skidas.

Link to post
Share on other sites

Дарко,скинуо сам кајиш па окренуп алтернатор на празно он се чује,одвратан звук прави....није тешко заменити лежаје?! А четкице иду са постољем или могу да се изваде?Имам колегу прави одличне четкице све иду у извоз па би он да ми уради ако могу да се само оне изваде!

Link to post
Share on other sites

Nije tesko promeniti lezajeve, jedino ti treba udarni srafciger da odvijes srafove na altenatoru, bar ja nisam uspeo bez njega. Mogu cetkice posebno, treba samo da se zaleme. Ja sam na proslom E36 radio remont. oba lezaja i cetkice.

Link to post
Share on other sites

Nije tesko promeniti lezajeve, jedino ti treba udarni srafciger da odvijes srafove na altenatoru, bar ja nisam uspeo bez njega. Mogu cetkice posebno, treba samo da se zaleme. Ja sam na proslom E36 radio remont. oba lezaja i cetkice.

Link to post
Share on other sites

Za lezajeve ti treba dvokraki radapciger sa tankim zakacaljkama... Moze i standardni, samo da obrusis krajeve.

A cetkice menjas odvojeno od reglera, odlemis stare i zalemis nove. Mada je kod mene bio Bosch, pa sam nasao i regler sa cetkicama za 400din cini mi se u Delmaxu. A da, zamenio sam i kolektor, urezale ga cetkice.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...