Dijagnostika BMW E34 520i 24V M50 motor


Recommended Posts

Postovani treba mi vasa pomoc i iskustvo,da li je moguce povezati ovaj auto iz naslova na dijagnostiku preko lap topa i gde mu je konektror? jel je ispod haube onaj prikljucak 20-pin? i sta je potrebno kako bi se povezao na lap top! Pozdrav i hvala unapred na vasoj pomoci!

Link to post
Share on other sites

Postovani treba mi vasa pomoc i iskustvo,da li je moguce povezati ovaj auto iz naslova na dijagnostiku preko lap topa i gde mu je konektror? jel je ispod haube onaj prikljucak 20-pin? i sta je potrebno kako bi se povezao na lap top! Pozdrav i hvala unapred na vasoj pomoci!

to mu je konektor,a sta si hteo da kazes s tim sta mu je potrebno da se poveze na lap top?

kabal,program i lap top ;)

moja e34 nece da da se konektuje,a i cuo sam da dosta njih ne moze da se poveze!

Link to post
Share on other sites

Nece naplatiti,ovde u mom gradu nemam gde da odradim dijagnostiku pa bih kupio kabal i sve sto je potrebno ali ako je neizvodljivo ili ne moze se povezati da bezveze ne kupujem sve :D

Link to post
Share on other sites

Lap top sa com-port-om, interfejs, dodatak sa okruglim džekom i odgovarajući software i onda će ti raditi. Uglavnom noviji lap-top-ovi nemaju com-port pa ne mogu raditi starija vozila, pre 96-te.

Link to post
Share on other sites

Nece naplatiti,ovde u mom gradu nemam gde da odradim dijagnostiku pa bih kupio kabal i sve sto je potrebno ali ako je neizvodljivo ili ne moze se povezati da bezveze ne kupujem sve :D

A u kom tvom gradu??? :blink:

Link to post
Share on other sites

Ja se stvarno ne razumem nesto posebno u to interfejs itd,znaci ovaj kabal pa onda kabal od tog adaptera do lap topa,zatim program na lap topu starom koji ima serial port? Hvala vam na pomoci

Link to post
Share on other sites
Doktori imaju jednu veliku prednost; kada naprave gresku, oni je jednostavno pokopaju.

Nemoj da pokopas svoj auto cackajuci dijagnostiku. Neka te prvo neka malo obuci kako i sta se radi, pa onda uzmi sam i radi ako vec nisi ni malo upoznat sa tim. Zasto hoces da radis dijagnostiku, koji problem imas? Ili cisto da cackas mecku, tj okrugli dzek?

Link to post
Share on other sites

Ovako,problem imam prvo sto radi na ler lose zamenio motorcic ler gasa i kao bolje,oprane dizne medjutim nema razlike kad skinem dzek s protokomera ne varira gas,zatim svetli mi lampica za abs sistem i cisto da pogledam ne bi nista cackao ali nadam se da preko dijagnostike mogu videti dal prijavljuje gresku neku i da na osnovu te greske znam sta da popravljam,ne bi ja cackao nesto i menjao cisto da mu udjem u glavu i vidim sta mu je :D

Link to post
Share on other sites

Lepo lepo :) Protokomer ces menjati sigurno onda.. Nabavi interfejs za carsoft i nastavak, pa ako ti nije nesto jasno oko dijagnostike odma pita ili nazovi da ti se objasni da ne zajebes nesto

Ok hvala puno,potrazicu sve to i kad obezbedim javljam se za dalje upute! :) hvala jos jednom

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Postovanje treba mi vasa pomoc,kupio sam kabal adapter itd sto treba za dijagnostiku

https://secure.kupin...redmet/10474693 dobio i adapter uz uredjaj

ovaj i prodavac mi je rekao da treba da pasuje i na E34 u programu ima opcija i za e34 ali uopste se ne pali lampica ignition na inpa programu. Covek je reko ukoliko ne odgovara da mogu vratiti

dobio i BMW CAR SOFT

ali i na njemu mi kaze diagnostic cabal report- bad comunication

kao da nije uopste zakacen na auto najverovatnije nisam instalirao kako treba ali dam po uputstvu instalirao :( Pomoziteee nekooooo :(

Link to post
Share on other sites

Druze, onda ti se sigurno ne moze povezati sa kompjuterom auta. Puno e34 se ne moze povezati, posebno oni sto su radjeni za italijansko trziste,tako sam cuo. Ja sam svog vozio na 5 dijagnostika i ni na jednu nije mogao.

Link to post
Share on other sites

Ok jer program mi kaze da ne nalazi scriptu,a u odabiru ima m50 2.5 3.31 ali nece ni to jer je 3.33 moj i u INPA uopste ne odgovara,na carsoft uopste ne reaguje. a i na INPA onaj kruzic ignition uopste nije crn kao batery.kao da nije povezan. znaci tuga :)

Link to post
Share on other sites