Nece da zavergla kada stoji na suncu


Recommended Posts

Bilo da je motor vruc ili hladan, posle izvesnog stajanja na suncu nece da zavergla. Ne lepe cetkice, nije automat. Cak ispod haube alnaser bude skroz hladan i nece. Cim ga uhvati malo hladovina, nepun sat mu je dovoljan, vergla i pali. Kao da izgubi pobudu...ili je brava ili neki relej za pobudu, ali kakve veze ima sunce. Znaci ovo sam pratio od proslog leta imam ovaj problem. Upalim ga ili cekam vece ili ga prespojim i probudi ga jaca struja. Akumulator je odlican i pun.

Link to post
Share on other sites

Sad de setih neceg, mozda nije to u pitanju ali treba i to proveriti. Tebi je bio automatik i kad siprebacio na manuelni menjac ostao ti je komp od menjaca i onaj prekidac sa rucice menjaca. Pogledaj da se nije slucajno pomerio prekidac jer i on daje uslov za verglanje. Ovo mozes pogledati da u slucaju ne dobijas struju na automat anlasera, mislim na pobudu.

Link to post
Share on other sites

Vanja ne verujem da je to. Stoji mi na displeju da je na "N". I kada treba da zavergla povuce struje, malo padne napon, ali nema verglanja. Cim malo odstoji u hladu vergla i pali. Moze li brava da je?

Link to post
Share on other sites

i meni se desava nesto slicno,bukvalno jedva ga dize iz mrtvih kad prestoji na suncu

meni kad odstoji na suncu ili u toploj vodi skace kao lud :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to post
Share on other sites