Recommended Posts

pozdrav! imam pitanje,dali je moguca reparacija protokomera,za e 30 m20b20? posto sa uzeo auto,sa vec ugradjenim obicnim plinom,imam problem sa detonacijama. vec sam promenuo 3 protokomera,menjao kabal bobine,gumu protokomera,i nista ne vredi. u jednom momentu auto pocne da cima,i trza,slabo prima gas,i tada se uglavnom desi detonacija. vise ne znam sta mi je ciniti... sada od plate uzimam kablove,mada su na autu u ok stanju,i nove svecice. ne znam sta vise da uradim. nakon toga mi sledi skidanje protokomera,pa me zanima dali je moguca reparacija starog,i koliko je to isplativo. ako neko ima savet,hvala!!!

Link to post
Share on other sites

pa poslednji put,nakon detonacije,nije hteo da upali na benzin. pao mi mrak na oci. otvorim haubu,skinem onu crnu plastiku iznad elektronike na protokomeru,i vidim da je zaglavljen na sredini. pokusam rukom da ga pomeram,i cujem da klapna grebe po kucistu. isto tako je riknuo prethodni. taj prosli sam pokusavao citav dan sa majstorom da ispravim,ali nista od toga,tako da sam nasao na nekom odpadu polovan,sa nekog forda,sa istim dimenzijama,i samo smo prepakovali elektroniku sa starog,i sljakao je super. do sada... sada fata prasinu na parkingu,dok ne stignu novci,pa cu videti sta cu.

Link to post
Share on other sites

Da bi ga vozio na plin mozes komotno da skines protokomer,tj da ga zaglavis na otvoreno,i na samoj kutiji filtera na usisu mu stavi neki sundjer, ali da ima malu rupu da vuce vazduhmi radice dok se ne snadjes za protokomer,

Uglavnom se pokrivi klapna od detonacije pa struze od zidove,probaj da je malo ispravis ako moze,ako ne malo je zbrusi,ali na benzin zaboravi.

A to sto puca znaci da ti nesto nevalja,ili struja ili samo stelovanje smese.

Link to post
Share on other sites

Da si na vreme zameni komplet struju,odnosno kapu,ruku obavezno,kablove i svećice nebi imao problema,nema šanse da detonira kad je sve ispravno ma šta god da mu radiš.I ne može da se reparira protokomer,kad već teraš na plin zaglavi klapnu na otvoreno i teraj,paliće on na benzin i tako,proveri da si nisu rascvetala creva negde pa vuče falš.

Link to post
Share on other sites

"sreca" pa je klapna izgleda prilicno kriva,pa sam je samo rukom odgurao na maximum. nisam ga voyio,ali za sada pali. u pocetku je nejednako radio,sa niskim lerom,a kada se zagrejao,smirio je rad. u svakom slucaju ce ici kod majstora ovih dana... a to,da sam trebao sve da menjam od struje,znam,ali,uzeo sam ga ne registrovanog,i lezao je kod nekog baje,2 godine,nakon isteka registracije,koji je samo gasirao,i opravljao nsamo pomocu cekica i zice. tako da je bilo mnogo stvari da se rade na njemu,ali,eto,finansije kao ogranicavajuci faktor nisu dopustile sve odjednom. ali ne gubim nadu,bice od njega jednom prava masina! ili ce me zena oterati iz kuce... :dance3:

i da,hvala svima na savetima!!!!!

Link to post
Share on other sites

E moj kolega mesto obojica da vozimo dizele posto vozimo kamion mi se zezamo sa plinom. Jos pri tome placamo gorivo iz svog dzepa a mozemo dzabe :pleasantry:

Aj namesti to pa da se vidimo za vikend. :e30:

Link to post
Share on other sites

E moj kolega mesto obojica da vozimo dizele posto vozimo kamion mi se zezamo sa plinom. Jos pri tome placamo gorivo iz svog dzepa a mozemo dzabe :pleasantry:

Aj namesti to pa da se vidimo za vikend. :e30:

ma ja svakako na placam,ono sto pretekne iz actrosa,ide a kes,a kes u plin na pumpi.... to se zove kruzenje goriva u prirodi! gledacu da ga resim sto pre,mada od okupljanja u ns definitivno nema nista,posto nam je organizacija jaca strana strana. mozda da se uputimo do banjice,posto su oni redovni?

Link to post
Share on other sites

eee nije to lose da odemo do banjiceu goste. Valjdace nas neko docekati...

Link to post
Share on other sites