Recommended Posts

Zdrawo svima...Imam jedan problem na mom auto E60 525d 2006 se upalila zuta lampica to jest lampica za motor i to posle zamene filtera vazduha i filtera goriva nakon 50km...Na bordu pise da je povecana emisija gasova i daima problema sa izduvnim gasovima...Auto ide bez problema nema nicega sto bih primetio u voznji...Da li to ima neke veze sa ovim stvrima(filter vazduha.goriva) koje sam zamenio?Hvala unapred na pruzenoj pomoci...

Link to post
Share on other sites

Vrlo moguce, ja imam isti motor i nikad mi se nije palila zbog goriva.. pogledaj na i drivu mozda ti izbacuje neko objasnjenje. Ako ne, pravac dijagnostika. Ne bi rekao da je nesto ozbiljno.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo ovako,uradio sam dijagnostiku lampicase ugasila i nekih nedelju dana sam vozio bez problema ali opet se upalila...Takodje sam primetio da kada palim auto na pocetku prvih 30-tak sekundi motor auta se bas trese dok ne uspostavi normalan rad i jos nesto cuje se kod motora sa desne strane gledano ka njemu neki zvuk kao neke pumpice ili nesto tako neopisivo recima ali uglavnom se cuje ali ne uvek kada se motor zagreje ali i tada prestaje na nekoliko minuta pa opet krene...da li neko zna nesto???Hvala

Link to post
Share on other sites

Lampica mi se nije palila, motor ako je zagrejan kad se upali zna da trese 5 do 10 sec, hladan ne trese. Takodje kad je motor hladan ponekad se cuje "kao neka pumpica". Znaci malo bolje stanje nego kod tebe. Proverom na dijagnostici utvrdjeno da 5. i 6. dizna nisu bas u idealnom stanju i da takvo ponasanje motora moze da bude posledica istih. Valjalo bi da sve diznu idu na ispitni sto da bi se utrdilo pravo stanje sto jos uvek nisam uradio.

Takodje, po forumima spominju sinteticki dvotaktol (flash lube) koji se dodaje u gorivo zbog ciscenja i podmazivanja, mislim da bi ovo trebali da probamo, najmanje boli.

Link to post
Share on other sites

Nesto oko dovoda goriva nije kako valja, ili je pritisak pumpe za gorivo slab pa samim tim ne hrani dizne dovoljno pa one brljaju ili su same dizne problem. Bilo kako od toga moze da nastane veliki problem i da kosta puno tako da ti savetujem da proveris stanje pumpi i dizni sto pre.

Link to post
Share on other sites