problem sa protokomijerom zraka e39 540


Recommended Posts

problem sa protokomijerom,kad iskljucim protokomijer auto radi normalno kad je ukljucen nece gasa,jel to do protokomijera ili nesto drugu,momci su skidali usisnu granu da bih zamijenili deklo koje je ispod,nakon sto su je vratili problem je nastao...do tad je bio ispravan protokomijer,na usisnoj grani ne vuce zrak.....rijeci je o bmw 540...hvala svima koji pokusaju pomoc

Link to post
Share on other sites

ne daj tom maistoru da pipa vise auto unistice ga skroz,namesti jedno sjebe drugo!

zakaci na dijagnostiku da vidis sta kaze,al 99%drugi protokomer!

Link to post
Share on other sites

hehehhe ma nisu oni ni prosli pored majstora,dao sam brate bruku para,svi na kraju odustanu i svaljuju krivice na predhodne

Link to post
Share on other sites

Probaj da pozajmis protokomer i da vidis ima li promena.Neverujem da je samo od skidanja grane mogao da crkne prot,verovatno je jos nesto u problemu,ili je nesto lose vraceno.

Link to post
Share on other sites

Vuce fals vazduh, mora da se predihtuje usisna, gadan je to motor za nekog ko ne zna, vozi to u sabac i resi problem, vako ce isto da te kosta a tesko da ces resiti nesto.

Link to post
Share on other sites

U zadnjem delu usisne ispod šoferšajbne imaš membranu sa poklopcem u kome kada propadne membrana sa gumicama vuče falš fazduh i zna da pravi ogroman problem.Kreni odatle i ako nije menjato do sada učini to.

Link to post
Share on other sites

U safe modu ima mnogo vece ubrizgavanje goriva i ne moze da se gusi a kad zakaci prot onda on regostruje recimo da je 80% vazduha uslo kroz prot a 20 na fals i samim tim ecu salje 20% manje goriva i ne prima gas kako treba.

Link to post
Share on other sites

moguce!slican slucaj imam sa kolegom 540.dodjem kod maistora sto mi je menjao menjac upalim auto radi kao traktor,i od tad kad sam raskacio prot vozim tako bez ikakvih problema!

ne kazem da je bolje bez njega,ne bi ga fabrika djaba stavila,trzio trazio i nisam mogao da nadjem nigde isti polovan ispravan kao moj i tako polako odustao.pre mesec dana na limundu uzmem polovan,kao moj siemens 5wk 9,zakacim nece ni do hiljadu obrtaja da sastavi i opet ga raskacim.

izgleda mi da je ovaj od m52 pa nemaju iste parametre,jer je malo veci u obimu,ili je auto navikao bez njega pa nece da ga prihvati :dance3:

Link to post
Share on other sites

Hvala vam svima na pomoci,hvala vam na predobrim savjetima,bio sam u velikoj dilemi i nisam vise znao sta da radim,danas sam zavrsio auto,nakon sto su ponovo prekodirali elektroniku,postavio sam je i sad je sve uredu,nema vise problema sa mjenjacem ni protokomijerom.hvala vam jos jednom svima ,nadam se da cu i ja vama biti od pomoci.Pozdrav

Link to post
Share on other sites

moguce!slican slucaj imam sa kolegom 540.dodjem kod maistora sto mi je menjao menjac upalim auto radi kao traktor,i od tad kad sam raskacio prot vozim tako bez ikakvih problema!

ne kazem da je bolje bez njega,ne bi ga fabrika djaba stavila,trzio trazio i nisam mogao da nadjem nigde isti polovan ispravan kao moj i tako polako odustao.pre mesec dana na limundu uzmem polovan,kao moj siemens 5wk 9,zakacim nece ni do hiljadu obrtaja da sastavi i opet ga raskacim.

izgleda mi da je ovaj od m52 pa nemaju iste parametre,jer je malo veci u obimu,ili je auto navikao bez njega pa nece da ga prihvati :dance3:

Kakve vi to majstore imate???Menjaju vam menjace i skidaju usise i crkavaju vam protokomeri????? :lol: :lol:

Kad budes menjao gume verovatno ce da pomesa ulje i vodu!!

I kako si uspeo da ubudzis ti ili neko drugi pre tebe protokomer sa vecim precnikom usissa na B20???Protokomer mora da bude u broju koji odgovara tvom motornom racunaru i instalaciji.

DA radi bolje bez njega NERADI i nemoze da radi jer ce verovatno trositi kao lokomotiva i nece ici kako treba,hoce da se gubi da puca itd...

DRugo je ako ga vozis na plin(obican) pa mozda zato nemas problem. :pleasantry:

Link to post
Share on other sites

Kakve vi to majstore imate???Menjaju vam menjace i skidaju usise i crkavaju vam protokomeri????? :lol: :lol:

Kad budes menjao gume verovatno ce da pomesa ulje i vodu!!

I kako si uspeo da ubudzis ti ili neko drugi pre tebe protokomer sa vecim precnikom usissa na B20???Protokomer mora da bude u broju koji odgovara tvom motornom racunaru i instalaciji.

DA radi bolje bez njega NERADI i nemoze da radi jer ce verovatno trositi kao lokomotiva i nece ici kako treba,hoce da se gubi da puca itd...

DRugo je ako ga vozis na plin(obican) pa mozda zato nemas problem. :pleasantry:

nisam rekao da radi bolje, radi sasvim zadovojavajuce,i na benzin i na sekvent plin,ne puca ne gusi se i potrosnja plina je ista kao dok je bio prot,jedino za benz ne znam jer nisam merio,a i ne vozim ga toliko na benz,pa zato se i ne trudim bas da ga trazim,al ako neko ima uzeo bih ga.

maistor je sjebao prot tako sto je skidao protokomer sa gumom od usisa da bih nabudzio sailu od knick down,i ispao mu u kanal i pukla jedna merna zica.

to mi je rekao decko sto je bio na praksi(rodjak)jer maistor nije hteo da kaze da ga je on izjebao!

Link to post
Share on other sites

kad je stigao prot sto sam uzeo,primetio sam da je drugaciji,al sam ga morao staviti da vidim kako reaguje,kad ono k...

znaci moguce da je ispravan!

ako nekom treba nek kaze,ili ako neko ima koji meni pase pa da iskombinujemo nesto!

Link to post
Share on other sites

kupio sam odgovarajuci protokomer.namestio sag ga i otisao da ga probam u svim rezimima,razlika u perfomansama

je jako mala u odnosu na raskacen prot.kad se malo zagrejao auto na leru je poceo da turira od 900-1300,raskacim prot i bez njega isto tako poceo da turira,raskacim akumulator na par min vratim ler normalan.

jel zna neko u cemu je problem?

dal mu treba duza voznja na benz da bi pokupio sve parametre ili se slogirao komp zbog njega?

Link to post
Share on other sites