Kupovina e36 318i


Recommended Posts

moj odgovor ti nece puno znaciti jer vozim e46 320 benzinca m52tu motor, redni sestak. Potrosnja na autoputu mi je varirala od 6.6 pa do 8 litara, znas naidjes na neki uspon vamo onamo podigne se jebg sta ces, a u gradu, od 10 litara pa do 12, po boardu ! posto board kompovi lazu, iskreno mislim da bembare benzinjare gutaju po 14 15 litara benzina, plina ne znam ne razumem se u plin, neki kazu trosio bi manje plina neki kazu trosio bi vise bla bla.. zasto 14 15 litara po meni, pa iz razloga sto su automobili stari preko 12 13 godina drugo nisu bas ni lagani, ekonomicnost pa i nema je nesto, ali boze moj bmw se ne kupuje za penzionersku voznju ko mercedes :D bez uvrede vozaci mercedesa. Isto dok sam vozio 2.4 akord type S iz 2004 godine, fabricka potrosnja po katalogu, auto trosi 10 litara... svasta, 14 gutalo u najavi, motor perfektan, presao samo 80 000km. No odo ja cak do honde :D vidi za 1000 dinara benzina mozes da predjes sa ovim mojim motorom oko 60km, eto bog nek ti u pomoc sa e36 :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

e boze me sacuvaj,ajde da pomognem coveku jer je ovde vrag odneo salu :preved:

ja vozim evo fala bogu drugu godinu 318-cu,prezadovoljan sto se mehanike tice,iako je presla odavno preko 300 000 ide i dalje ko zmaj i to na plinu,obicnom.

generalno nije previse skupa za odrzavanje,ali ne mozes da trazis od bmw-a jefnino da prodjes jer je auto klasa!!!

jedino obrati paznju na limariju,jer zavisi kako je ko odrzavao i koliko vodio racuna jer tu su oni tanki.

Da resimo misteriju sto se tice potrosnje iz licnog iskustva:

kad ga teras koliko moze ide izmedju 12-15

kad ga teras po gradu standarno oko 10l

kad ga teras na otvorenom ide ispod 10l

ko mi neveruje,rado cu mu demonstrirati.

a sto se tice ulja i propratnog materijala to je tek misterija.

sipam castrol 10-40 sa heings filterima i sve je skupa oko 5 crvendaca,a otkad u is ide 6 litara ulja to je tek enigma...

tako da kupi e 36 sipaj vozi i uzivaj!!! :e30:

Link to post
Share on other sites

nema razlike u 316,318,320 u potrosnji,isto trose,te price za malu decu trosi malo gradski auto je i te bajke zaboravi

razlika je u registraciji je samo a u potrosnji nema,samo to mogu da ti kazem,strucniji neka ti kazu ostalo

Link to post
Share on other sites

cetvrtak i sestak isto trose normalne voznje,nije cetvrtak nista stedljiviji

jedino sto sestak mnooogooo bolje ide i samim tim te vuce da ga gazis u crveno e tu moze da potrosi ono sto cevrtak nemoze nikako.npr 2.5 moze da ide i do 17,18l a 1.8 nemoze da potrosi nikako preko 15l.

Naravno ovo vazi da su oba auta skroz ispravna.

Moj e36 1.8i trosi 11l(-+) to mi je neka normala od kad sam ga kupio pre 5godina.

A bivsi e39 2.5i mi je trosio 13l(-+)

Link to post
Share on other sites