? e30 Vs e28 razlike i slicnosti


Recommended Posts

Moze li mi neko reci kakve su slicnisti i razlike izmedju ova dva vozila.

U sustini trebaju mi prednosti i mane u odnosu na e30.

Nije me interesovao ovaj model dok nisam video jedan u fullu, a sad bih sve da znam.

Interesuju me tehnicke karakteristike, izdrzljivost i moguci problemi, ali svako ko zna nesto specificno slobodno nek kaze.

Link to post
Share on other sites

naravno, ali mene interesuje npr. moze li klima iz e30 u e28 bez prepravki, kakav je na trapovima i td. u sustini serija 5 bi trebalo da je bolja od serije 3 ali opet vecina juri seriju 3 ponekad nista ne razumem i zid mi se sve vise cini kao dobra ideja za ceskanje glave. otkud znam da nije izkompliciran u nekim delovima i sl. ako bih uzeo neki da "restauiram" kasnije mogu li kombinovati neke delove sa e30 i sl. nije bas kao da vidjam redovno e28 ni po ulicama ni po otpadima. ;)

Link to post
Share on other sites

Meni kao laiku razlika je samo u enterijeru i sasiji i u 5 rupa za felne.

imam opruge sa e30, neku klimu i obc. neznam prima li m50 "na sraf" jesu li slicni trapovi, ako potrazim sper dif od kog auta da trazim, ima ga i sa m30 motorom - da li to znaci da mi ne bi trebale prepravke sasije ako bih isao kasnije na v8?

Kakav je na klizavom u odnosu na e30.

Link to post
Share on other sites

Ova 2 modela nemaju slicnosti uopste,nista sa kocke na pase na e28,za e28 delova nema,i obicno su sve koje su ovde teski lomingeri!!!

Po meni to je najruznija serija 5 koju je BMW izbacio,ako planiras da se ukomforis u nesto vece, bolje je uzeti e34,mozda uspes da ubudzis far od kocke na nju!!

Link to post
Share on other sites

nisam ja lud. Kad nemam dodira sa necim ja onda ili trazim ko je sta pitao ili sam pitam ma koliko glupo pitanje bilo, a ne pametujem okolo da mi se ljudi smeju(ovo se ne odnosi na nikog licno), jos da mislim da sam u pravu dok mi se smeju iza ledja. Dakle radije cu da lupim i jedva da ostanem ziv, ali cu bar biti pametniji i tu pamet primeniti gde mi je potrebno.

A onda se javi Boban i lepo objasni i da svoj zakljucak. Moje postovanje za taj post, trebaju mi bas takvi komentari.

A evo jedna 5ca sa neta koja mi je bes extra.

e28

Link to post
Share on other sites

DRuze kad "stance works" odradi auto i jugo je extra!!!

A da bi tako odradio auto treba mnooogo para,taj auto kosta vise nego e60,tako da bez zamlacivanja!! :)

Link to post
Share on other sites

Dobro sad... ja sam hteo vizuelno da ga sredim, a sto se tice hidraulike mogu samo da se smeskam i mastam :)

Farbanje auta, poliranje, polukadice, volan, presvlacenje, a sve ostalo fabrika.

Ima jedan ovde 528 pa ga zagledam iz dana u dan. definitivno je razlika, ali tako imam zelju da ga ispostujem da se sija :) :e30: :preved:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...