Ovlascenje na ovlascenje


Recommended Posts

pozz, interesuje me da li mogu prodati svoj auto i ovlastiti naredno lice, auto se ne vodi na mene vec na vlasnika pre. Kontakt vlasnika vise nemam. Ono sto me interesuje je da li mogu ovlastiti lice da ne placa odmah prenos ili mora da se cima do Barajeva direktno u poresku upravu i da ga prebacuje na sebe. ? Ono sto ja mogu je sledece:

moze da:

- upravlja motornim vozilom u zemlji i inostranstvu

- izvrsiti tehnicki pregled i registrovati ga

- prijaviti ili odjaviti

- izvrsiti prenos vlasnistva na svoje ime

- prodati ga i izvrsiti prenos na ime kupca

- naplatiti osiguranje nastale stete kod osiguravajucegdrustva

- ovo ovlascenje je trajno i neopozivo

Ovlascen sam 2 godine skoro, dakle ne znam kakav je zakon o ovome danas pa ako neko zna nesto iole o ovome neka mi napise. Unapred zahvalan

Neki kazu da mora da se prenese odmah neki kazu ne, zato i pisem ovde.

Link to post
Share on other sites

ti mozes sa tim ovlascenjem sve sto si naveo,ali nemozes da ovlastis nikog da ima ta ovlascenja,nemoze ovlascenje na ovlascenje

isto tako ako je ovlascenje na tvoje ime,nemozes da prevedes auto na svoje ime,jer tim ovlascenjem ti na kupoprodajnom se potpisujes kao prodavac,ali nemozes i kao kupac i kao prodavac

sa tim ovlascenjem mozes da napravis kupoprodajni ugovor sa sledecim kupcem,da odes da odjavis tablice,da kupac plati porez na promet u poreskoj i da postane ponosni vlasnik na svoje ime.

Link to post
Share on other sites

Zasto ne moze da proda auto sam sebi??? Lepo kaze - izvrsiti prenos vlasnistva na svoje ime, kako to da izvede ako ne napravi kupoprodajni ugovor sa samim sobom? Ja sam tako sam sebi prodao 36-icu i sve regilarno i po propisu dobio novu saobracajnu...

Link to post
Share on other sites

Zasto ne moze da proda auto sam sebi??? Lepo kaze - izvrsiti prenos vlasnistva na svoje ime, kako to da izvede ako ne napravi kupoprodajni ugovor sa samim sobom? Ja sam tako sam sebi prodao 36-icu i sve regilarno i po propisu dobio novu saobracajnu...

izgleda bato da se to promenilo od skora.. sada jedino sto mogu da uradim je da odem sa kupcem direktno u poresku upravu da plati prenos auta na sebe i to je to. Steta sto ne moze ovlascenje na ovlascenje, jbt mozda neko nema kinte odmah da to plati vec bi mu igralo da plati 1500 dinara za obican list i da ga vozi.. a da dam nekome da vozi na moje ovlascenje ni lud.

Link to post
Share on other sites

ti mozes sa tim ovlascenjem sve sto si naveo,ali nemozes da ovlastis nikog da ima ta ovlascenja,nemoze ovlascenje na ovlascenje

isto tako ako je ovlascenje na tvoje ime,nemozes da prevedes auto na svoje ime,jer tim ovlascenjem ti na kupoprodajnom se potpisujes kao prodavac,ali nemozes i kao kupac i kao prodavac

sa tim ovlascenjem mozes da napravis kupoprodajni ugovor sa sledecim kupcem,da odes da odjavis tablice,da kupac plati porez na promet u poreskoj i da postane ponosni vlasnik na svoje ime.

Nije istina to za prevod, a ovlascenje ne moze na ovlascenje

Link to post
Share on other sites

Nije istina to za prevod, a ovlascenje ne moze na ovlascenje

licno isao da pitam u agenciju delta generali,pre nego sto sam napravio ovlascenje

drugar koji radi tamo mi rekao,ako planiras da prevodis auto na sebe,nemoj praviti ovlascenje na sebe,nego na zenu,da bi ona posle mogla sa tim ovlascenjem da prevede auto na tebe.

info iz prve ruke,mozda me je lagao

Link to post
Share on other sites

Mislim da ne mozes da prodas auto sam sebi kao i to da ne mozes sam da odjavis tablice vec mora licno vlasnik. Mozes da prodas drugome auto ali ako se menjaju tablice onda mora vlasnik licno da ih odjavi. Ne daj boze da vlasnik ima fiktivnu adresu, onda eto problema.

Link to post
Share on other sites

Ja sam sve to uspevao da zavrsim, moja overena kopija punomoci je arhivirana u predmetu od auta, TAKODJE ako napravim bilo koji prekrsaj ili nesto, kazna stize na opunomoceno lice, raspitajte se sve lepo. Ne prodajem sam sebi, to je cista glupost koju ste napisali. Prodaje vlasnik auta, ali uz prilozenu punomoc koja je naravno overena(vlasnik je dao potpis na ono sto je napisano, opstina je to overila kao vazeci dokument i naplatila taxu) ja prevodim auto svoje ime. Ako nekog zanima mogu da vam skreniram neki dokumetn(sa cenzurisanim imenima) da vidite kako izgleda kad se sam sebi zavrsavas prevod. A drugar koji radi u agenciji moze slobodno da da otkaz, nije rasclanio ko je prodavac a ko kupac, a ko je opunomoceno lice.. Prodavac je vlasnik i tu nema price i dalje diskusije

Link to post
Share on other sites

Ljudi ja licno sam sebi prodao Markov auto pre 6-7 meseci, jedino sto sam na svakom salteru davao po jednu kopiju ovlascenja i nista vise... U ovlascenju pise da mozes da preneses auto na sebe, a kako to da uradis ako ga ne kupis od vlasnika... Tebe je vlasnik ovlastio da prodas auto a da li ces kupac biti ti ili neko drugi to nikoga ne zanima... Potpisujes se i kao prodavac i kao kupac. Nikakva filozofija. Sto se tice ovlascenja na ovlascenje to ne bi smelo da moze ali ako poznajes zenu sa saltera u opstini sve je moguce, ja sam sa ovlascenjem na ovlascenje isao ovo leto na more i niko me nista nije pitao, doduse kada bi taj drugi ovlasceni hteo nesto da uradi sa autom sem da ga vozi ne bi mogao nista da uradi jer to ne vazi... :lol:

Link to post
Share on other sites