Recommended Posts

jutros kad sam palio auto nije hteo da upali ,mucio se stucao sve mu malo fali ali nikako(znate na sta mislim :D) onda je jedva nekako upalio i nikako da prebaci 800 900 obrataja na leru a dok je hladan trebalo bi da radi na 1200 bar je tako ranije bilo, kad mu naglo dodam gas puni bez problema ali kad drzim jedan isti tipa na 1000-1500rpm onda stuca trokira trese se ceo i dimi na auspuh ko parobrod :D,sve ovo se desava kad radi na benzinu ,na plinu radi normalno ,kad upalim i prebacim na plin popne na 1200rpm dok se ne zagreje i onda obori i sve je ok niti dimi preterano niti se trese niti trokira znaci sve ko po JUS-u :D, jos jedna stvar posle prvog puta kad upali posle pali maltene ko mina ali se i dalje javlja problem sa trokiranjem i sve ovo sto sam naveo gore, sutra kacim snimak da vam bude lakse posto sad pali sve ok i malo se popravio rad na leru ,izgleda moram da sacekam da se smrzne malo preko noci ;) da li ima neko neku ideju sta moze da bude ? da napomenem da mi ICV nije dobar sad ne znam da li on regulise hladan start ili ima neki drugi senzor,pumpa je ok novu sam uzeo prosle godine i nije ostajala bez benzina tj radi normalno tako da ne verujem da je ona.

Link to post
Share on other sites

Naliva ti opasno, vidi plavi senzor

e citao sam nesto o tom plavom senzoru po netu ,mnogi se zale na njega , gde stoji on nikako nisam uspeo da mu provalim lokaciju?

Link to post
Share on other sites

A protokomer ? dizne ? ler bi trebao da bude manji kad je hladan isto nesto oko 800 mozda i manje,bar je tako kod mene.

sa njma nisam imao problema do sad, a sto se tice lera kad je hladan valjda treba da bude malo jaci dok se ne zagreje motor ,meni je bio na 1200rpm pre ove zavrzlame , i sto je glavna fora kad prebaci na plin on popne na 1200 dok ne zagreje :D znaci kad je plin u pitanju radi najnormalnije a na benzin zeza samo tako :blink:

Link to post
Share on other sites

evo video ,malopre pokusao da ga upalim i ovaj put ni da bekne ,juce upalio nekako sad nista, cak je i detonirao par puta na auspuh prilikom paljenja mozda provalite na snimku ,snimak nije nesto losa mi kamera ali bitno da se cuje sta treba da se cuje ;)

Link to post
Share on other sites

ma akumulator jeste malo slabiji ali juce je upalio sa tim akumulatorom :blink: i ceo dan posle tog prvog paljenja je palio bez problema ,samo ovako ujutru je sex dok ne probije prvi put ;)

Link to post
Share on other sites

lepo ti rece boban777 da probas sa raskacenim prot,a ti nis.

ma ja mogu da probam da raskacim prot ali mislim da nece da pomogne ,na mom je sve pojedena ona grafitna plocica po kojoj kliza onaj limeni pipak ,morace da se menja svejedno, a sta dobijam time kad raskacim prot el mozete da mi pojasnite malo?

Link to post
Share on other sites

ma ja mogu da probam da raskacim prot ali mislim da nece da pomogne ,na mom je sve pojedena ona grafitna plocica po kojoj kliza onaj limeni pipak ,morace da se menja svejedno, a sta dobijam time kad raskacim prot el mozete da mi pojasnite malo?

pa da raskacis da probas kako se ponasa,a da pomogne da znas da je do njega,ako kapiras!

da si ga raskacio na vreme ne bih dzaba menjao to sto si menjao!

Link to post
Share on other sites

zamenio sam protokomer auto se ponasa apsolutno isto ,evo snimak da cujete kako radi na benzin ,uopste ne prima gas trokira davi se kao da radi na tri cilindra i na leru se gusi ako ne dodam gas obavezno se gasi , ne verujem da je i ovaj drugi protokomer neispravan ,proverio sam grafitnu plocicu i ona je u sasvim ok stanju , sta li mu je koj djavo :blink: ??

a evo snimak kako radi na plin , na plin je sve u najboljem redu ,odlicno prima gas ne trokira nista puni bez problema u visoke obrtaje ,ovo sto se cuje da detonira kad obara obrtaje to se desava jer nemam srednji lonac ali to cu da sredim sutra ,srednji lonac stoji u gepeku ceka da zavrsim sa ovim na benzin sto zeza pa da dodje na red :)

Link to post
Share on other sites

pa jedino i to da se proveri (da li postoji neki nacin da to sam proverim ,ne bih vise da menjam delove koji mi ni nisu pokvareni),ne znam sta vise moze da bude ,pocinjem da sumnjam da mi ni onaj regulator nije bio u kvaru, nisam vise pametan ,sutra opet kod majstora pa dalja pretraga dok ne nadjemo kvar .

Link to post
Share on other sites

pa jedino i to da se proveri (da li postoji neki nacin da to sam proverim ,ne bih vise da menjam delove koji mi ni nisu pokvareni),ne znam sta vise moze da bude ,pocinjem da sumnjam da mi ni onaj regulator nije bio u kvaru, nisam vise pametan ,sutra opet kod majstora pa dalja pretraga dok ne nadjemo kvar .

ne mozes ti da proveris dizne,nek ti skine maistor i odnesi na ciscenje,ja mislim da je 5e po komadu!

Link to post
Share on other sites