Recommended Posts

agonija se nastavlja :angry: protokomer koji sam namontirao ima 3 ova limena pipka a majstor kaze da moj ECU ne moze to da procita i da zato nece da sljaka ,kaze da moram da nadjem sa dva kao sto je i stari bio

trenutno na kolima je ovaj ako neko ima onaj sa dva pipka i hoce da menja nek se javi ,polude vise od ovog :blink:

1.jpg

a meni treba ovakav ali da bude okrugli dzek

afmint1190078996.jpg

zaboravih da kazem da je stari bio Bosch 0280200201

Link to post
Share on other sites

dizne nisi proveraravao?

ne razumem se u te starije prot al ako ga iskljucis i isto lose radi nije do njega!

na benzin vise ne jebe ni za zivu glavu od kako je dosao u ruke majstora koji je uzgred napeo na protokomer ko bolest na zub i kaze da nista dalje ne moze da radi dok se ne nadje adekvatan tako da nije hteo da proverava dizne :angry:

Link to post
Share on other sites

na benzin vise ne jebe ni za zivu glavu od kako je dosao u ruke majstora koji je uzgred napeo na protokomer ko bolest na zub i kaze da nista dalje ne moze da radi dok se ne nadje adekvatan tako da nije hteo da proverava dizne :angry:

pa dobro ako ti tvrdi da je do njega,al ako ne bude trazi mu da on plati taj prot,ili ga lupaj u glavu sa njim!

Link to post
Share on other sites

da dodam ako neko ima protokomer koji meni treba i ima dobru volju da se menjamo platicu obe postarine :) samo da vise resim problem ,znaci imam ovaj sa slike on je 0280200204 i imam jos jedan on je 0280202134 on ima siru rupu na koju se kaci guma sto ide na usisnu granu

Link to post
Share on other sites

pa dobro ako ti tvrdi da je do njega,al ako ne bude trazi mu da on plati taj prot,ili ga lupaj u glavu sa njim!

hahahahaha dobar si :D da znas da mi je samo to ostalo da uradim :D

Link to post
Share on other sites

jeste sklopljen onaj sto ne radi a trenutno je na autu onaj sto majstor kaze za njega da ga ECU ne vidi tj onaj sto ima tri pipka umesto sa dva kao moj stari , sto pitas?

Link to post
Share on other sites

Pa sta ti ja sa starim protokomerom??Jel polomio klapnu?KAko se ponasa s njim, dali ga otvara na gasu??

na starom se izlizala ona grafitna plocica a klapna je u odlicnom stanju lepo se pomera ne zaglavljuje nigde , auto se ponasa isto i na starom i na ovim drugim sto sam probao ,trokira ko da radi na tri cilindra nece lepo da puni u visoke obrataje dok na plin radi normalno ima i snimak tu pogledaj mozda ti bude jasnije :blink: zato ja mislim da uopste nije do njega al ajde cisto da otklonim sve sumnje namesticu identican protokomer kao moj stari pa da vidimo sta ce biti a reko samm kad sredim ovo cudo namotiracu stari da vidim kako ce onda da se ponasa auto ,samo da sacekam da stigne ovaj sto mi poslao kolega sa foruma Marko84 be zkoga nista ne bi mogo da uradim i kome se zahvaljujem po stoti put :D

Link to post
Share on other sites

malopre sam nesto cackao oko auta i video sam da mi majstor raskacio lambda sondu :blink: bas me zanima zasto je to uradio , aj sad mi kazite kako lambda utice na rad motora kad je zakacena i kad je raskacena trazio sam da procitam nesto vise na tu temu ali nikako nisam naso sustinu sve nesto izokola i da li utice na rad motora i kako ako se auto vozi na plin ,da dodam da auto nema katalizator .

Link to post
Share on other sites

Vidi regulator pritiska goriva,pumpu,i dizne,mada mislim da ti je pumpa pred riknjavanje i ne sabija dovoljan pritisak ili nemas dovoljno goriva.

regulator zamenjen , goriva ima dovoljno i nikad mi nije pumpa ostajala bez gorva, jedino te dizne jos da se provere , malopre sam namontirao i treci protokomer auto se i dalje ponasa isto,nece da upali kad je hladan na benzin , onda ga upalim na plin i tako radi mozda pola minuta i posle kad ga palim na benz pali bez problema svaki put , i dalje trokira onako dok radi na benz kao da mu fali jedan cilindar, jedino sto sad malo bolje puni u visoke obrtaje isto dok radi na benz , na plin i dalje radi bez ikakvih problema, ja samo mogu da zakljucim da uopste nije bilo do protokomera jer je vrlo mala verovatnoca da se auto ponasa isto na 3 razlicita protokomera , isprobavao sam da raskacim protokomer dok auto radi malo kao promeni rad i onda se stabilizuje i kad ga zakacim isto se desi malo promeni rad i stabilizuje i to je to ,i ICV sam otkacio i isto malo promeni rad i onda nekako stabilizuje i kad ga zakacim opet isto, na plin kad raskacim ICV ne menja rad uopste , a protokomer kad raskacim dok radi na plin malo mu doda jaci ler gas i tako radi i onda kad vratim on spusti obrtaje i radi sve ok,jos jednu stvar sam hteo da pitam kod automatskog sauha koji senzori su zaduzeni za njegov rad i gde se nalazi i kako njega da proverim ?

Link to post
Share on other sites

Brate fali mu goriva zato trokira,lepo ti rekao boban izmerite pritisak za pocetak e onda probaj zameni filter goriva ako nisi odavno i na kraj dizne ocisti.. lako moze da se desi da je filter zacepio ako stalno imas malo goriva

Link to post
Share on other sites

Imao sam takav problem prosle godime na e36 m40. Dizne na kraju imaju plasticni deo koji naliva gorivo, vremenom ta plastika istruli i nema funkciju. Ja zamenio dizne, stavio polovne 5e po komadu idu 4. I tako resio problem. Pozdrav.

ja mislim da i mene isto ceka :D

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...