E34 - Automatski mjenjač i rukovanje


Recommended Posts

to je stanje vise vezano za srbiju gde je pravilo da se vozi i ne misli o odrzavanju pa kad crkne onda cupaj, vadi, vezi paljenom zicom.

Meni je curilo ulje na tom aut menjacu,odakle ne znam ali mi je lik trazio 400 evra a ni sam nije znao sta treba da uradi,verovatno je imao neki polovan pa hteo da mi utopi,jbg,uzeo manuelni i resio se muka,ne kazem da aut.menjac ne valja ali pitanje je da li znaju i da ga servisiraju kako treba

Link to post
Share on other sites

Jbg , ja vam kazem iz iskustva jer sam tih novih e34-ki imao sa skoro svim motorima a vi mozete da verujete ili ne , na vama je .

E36 325i ide preko 250 i to sam probao vise puta .

E34 535i se na auto putu igra sa HF Integrale , pravi smesno od nje i napuni preko 250.

525i 24v ide bolje od Corada G60 ...

Govorim po km satu jer tad nije bilo GPS-a pa da meri u bocu .

Link to post
Share on other sites

Auto. menjac kad se redovno servisira i pravilno koristi moze mnogo da traje...

Ovaj lik od kog sam kupio auto je 6 godina vozio i nikad nikakav problem nije imao, ako ne laze...

A ako se pokvari nije smak sveta, crkavaju i na novijim kolima a kamoli na autu starom 20 i vise godina...

Link to post
Share on other sites

I to vise na novijim vozilima. Nema tu kvaliteta vise, sve je konfekcija. Do sredine 90-tih, automobili su se pravili kvalitetno. Secam se kad na e23 ili e34 zatvoris vrata, lepo cujes kako to zvoni. Nisam imao neki "noviji" bmw, ali najbolji drugar vozi e 46 i tu ipak ima ozbiljnog kvaliteta. Glupo je porediti, ali npr moja alfa koja je isto god kao njegov bmw i tu su negde sa km, ne moze da stane pored bmw. Pogotovo zimi, alfa sva cvrci, stalno nesto pisti, stalno neke zajebancije, a njegov utegnut ko puska, nema da stuca, nema da pisti, i uopste se ne kvari. E sad, sta je pisac hteo da kaze...premijum brendovi i dalje imaju kvalitet. a ostali su gori nego ikad. A necete verovati da se neki vitalni delovi motora za bmwi audi prave u Secnju (mesto na 30 km od Zr) tako da se vise ne cudim kad negde procitam da je na novom bmw-u crko motor...Aj da cujem kome je na :e30: crko motor u prvih 500km a da ga je koliko toliko normalno vozio.

Link to post
Share on other sites

Ljudi ja ne vozim brzo. Ono sto volim jeste da postignem sto prije onu brzinu koju zelim, znaci kad ubrzavam da to ide brzo i onda sam zadovoljan. Ali ne volim da je motor slab pa ga moram razvlaciti do krajnjih granica da bi ubrzavao brzo. Primjecujem veliku razliku izmedju mog starog 520i 12v iz 89god i ovog sada 520i 24v iz 95god. Jednostavno motor je mnogo tisi i snazniji. Nemoram jako stiskati gas dok ne postignem zeljenu brzinu a kod 520i iz 89 sam uvijek navlacio do 4500 obrtaja da bi imao slicno ubrzanje i pri tome je oslobadjao ogromnu buku, mogao je on i do 6000 bez problema ali ne idem na trke jbg a sad ne prelazim 3000 obrataja i isto ubrzavam a kad bas zelim da ga stisnem imam jos mnogo prostora na papucici.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Primjetio sam da se nekad ujutro dok je hladan motor kada ga upalim a pri tome stoji mjenjac u P položaju neće da ušalta u R ili u D dok auto malo ne odradi , nekad i minut treba čekati. Inače i ne krećem odmah ali sam to primjetio, ne smeta mi ako nije neki ozbiljan kvar. I čim ušalta radi sve onda savršeno. Da mu ne fali ulja u mjenjaču??

Link to post
Share on other sites

I to vise na novijim vozilima. Nema tu kvaliteta vise, sve je konfekcija. Do sredine 90-tih, automobili su se pravili kvalitetno. Secam se kad na e23 ili e34 zatvoris vrata, lepo cujes kako to zvoni. Nisam imao neki "noviji" bmw, ali najbolji drugar vozi e 46 i tu ipak ima ozbiljnog kvaliteta. Glupo je porediti, ali npr moja alfa koja je isto god kao njegov bmw i tu su negde sa km, ne moze da stane pored bmw. Pogotovo zimi, alfa sva cvrci, stalno nesto pisti, stalno neke zajebancije, a njegov utegnut ko puska, nema da stuca, nema da pisti, i uopste se ne kvari. E sad, sta je pisac hteo da kaze...premijum brendovi i dalje imaju kvalitet. a ostali su gori nego ikad. A necete verovati da se neki vitalni delovi motora za bmwi audi prave u Secnju (mesto na 30 km od Zr) tako da se vise ne cudim kad negde procitam da je na novom bmw-u crko motor...Aj da cujem kome je na :e30: crko motor u prvih 500km a da ga je koliko toliko normalno vozio.

U Secnju u livnici za BMW se pravio nosac pedalnog sklopa, levi i desni. Cimos, Slovenci. Uglavnom truju se ljudi aluminijumom za male pare sto je i poenta. Sad liju jos neka dva dela ali ne znam sta. A u ZR u Draxlmaier-u valjda neke kablove, opet robija za male pare.

Link to post
Share on other sites

intervencija je skupa,proveri ti ulje dal ga ima dovoljno.

drugaru je tako poceo da kasni,al kod njega je proklizavao kad god krece i ubro nije hteo vise nikako.

ne mora da znaci da ce i kod tebe tako,al prvo proveri ulje jer sam i ja jedan izjebao jer je falilo ulja u njemu.

Link to post
Share on other sites