Recommended Posts

Resio sam da promenim motor, jer sam naleteo na jedan od 1.8 93 godiste za 200 evra. E sad interesuje me jel moram da menjam i protokomer, a isto me to zanima i za kompjuter?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Vozim auto vec nekoliko meseci- sa starim protokomerom i kompjuterom, imam nekoliko dilema, jel ovo sto sam ja ugradio M43 motor s obzirom da se M40 pravio do 91 i kako da saznam oznaku protokomera koji mi treba? Takodje me zanima i pumpa za gorivo ima li razlike izmedju pumpe od 316 i 318? Inace zadovoljan sam kako mi auto ide, mada sto kazu uvek moze bolje :D

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Resio sam da promenim motor, jer sam naleteo na jedan od 1.8 93 godiste za 200 evra. E sad interesuje me jel moram da menjam i protokomer, a isto me to zanima i za kompjuter?

Pozdrav

meni treba 1.6 m40 pa ako resis da prodajes mozemo da pregovaramo

Link to post
Share on other sites
Vozim auto vec nekoliko meseci- sa starim protokomerom i kompjuterom, imam nekoliko dilema, jel ovo sto sam ja ugradio M43 motor s obzirom da se M40 pravio do 91 i kako da saznam oznaku protokomera koji mi treba? Takodje me zanima i pumpa za gorivo ima li razlike izmedju pumpe od 316 i 318? Inace zadovoljan sam kako mi auto ide, mada sto kazu uvek moze bolje :D

Pozdrav

Nema razlike izmedju pumpi za ubrizgavanje goriva.{ovo vazi za m40 konverziju}

Oznaku:Hmm pa pogledaj na poklopcu :D .

Link to post
Share on other sites

Ma nisi me razumeo, meni treba oznaka protokomera za 1.8 motor, odnosno M43 ili je i protokomer isti za oba motora (1,6 i 1,8). E da a sta je sa kompjuterom jel i on isti kod oba motora ili ne?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
meni treba 1.6 m40 pa ako resis da prodajes mozemo da pregovaramo

Mogu da ti prodam motor, nema nikakvih problema, samo neznam kako cemo da ga transportujemo od Vranja do tebe.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
Ma nisi me razumeo, meni treba oznaka protokomera za 1.8 motor, odnosno M43 ili je i protokomer isti za oba motora (1,6 i 1,8). E da a sta je sa kompjuterom jel i on isti kod oba motora ili ne?

Pozdrav

Protokomer i ECU nisu identicni{vec navedeno}. :D

Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru, e sad kako da saznam oznake za protokomer i kompjuter, da bih mogao da ih nabavim, ili jos bolje ima li neko ko hoce da proda ili da se menjamo?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Slabo se mi razumemo, ja imam protokomer i kompjuter od 1.6 motora, a posto sam ubacio 1.8 motor, trebaju mi oznake za delove koji idu uz 1.8 motor. Najbolje da neko ko ima 1.8 procita i napise mi ovde.

Pozdrav

Link to post
Share on other sites
hajd pogledacu kasnije broj sa protokomera pa cu okaciti...ali sa ecu necu mocu,nemam vremena da skidam kasetu da bih dosao do kompa

nije komp ispod kasete u e36 tu je u e30

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Moram da postavim jedno glupo pitanje, sta bi promena protokomera i kompjutera (ugradnja fabrickog) trebalo da doprinese, manju potrosnju, bolju vucu ili nesto trece?

Pozdrav

Link to post
Share on other sites