Par pitanja u vezi kockice


Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Opet jedno pitanje, ali u vezi M20 motora. Zanima me koje su razlike izmedju 2.0, 2.3, 2.5 i 2.7? Da li se razlikuju samo radilice, klipovi, klipnjace itd ili ima jos nekih razlika?

Ima li neko odgovor na ovo pitanje? :)

Link to post
Share on other sites

Video sam na ovom sajtu dosta toga, zanima me još sledeće:

1. Jel instrument table za kocku prave samo VDO i Motometer i koja je razlika za tablu za 4cilindrične motore i za šestake? Za 324td znam da je drugačija.

2. Da li je usisna grana i klapna gasa ista za sve M20 motore ili ima razlike?

3. Da li su karteri isti za sve M20 motore?

Link to post
Share on other sites

1. Prave samo vdo i motometer, razlike su u elektronici, kapacitetu rezervoara, maksimalnoj brzini, broju obrtaja

Ima novi i stari tip table, sa chipom i kljucem, razlika izmedju 4 i 6 cilindara je u citanju signala, tim chipom ili kljucem se tabli "kaze" koliko motor ima cilindara da bi pravilno citao signal

2. Usisna grana i klapna gasa nisu iste, za 2.5 su sire

3. Karteri su isti za sve, razlikuje se samo karter na 325ix

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Skoro sam cuo da prednja maska nije ista za kockicu uski i siroki stop, da li je to istina i ako jeste koja je razlika?

Ako mislis na plasticnu masku oko farova nema razlike izmedju sirokog i uskog stopa

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...

na prvi pogled 2.5 mozes razlikovati od ostalih po usisnoj grani koja je veca,onda po oznakama na glavi i na kraju sve pise u broju motora,prva 2 broja oznacavaju zapreminu npr 256k..... je 2.5 sestak

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...