e39 ABS i ASC lampice se upalile


Recommended Posts

Evo ga prvi problem sa kolima:

Auto je stajao nekih 7 dana, nisam nesto ni imao potrebe da ga vozim.

Danas ga vozao celo pre podne, radio, a posle podne ga ostavio da se opere.

Kad sam uzeo auto iz perionice, dok sam cekao na semaforu, vidim upalile se ABS i ASC lampice?!!

Totalni šok...

Odem sa ženom i klincem kolima do grada, šetnja, šoping i sve po redu, krenemo kući, sednemo u kola, kad lampice sve ok, ugašene, pomislih sve ok...Ali pri prolasku kroz jednu uličicu gde je put popločan kockama, bez ubrzavanja, kočenja ili šta već, po suvom, aktivira se ASC na kratko, i oseti ono tipično rčanje-struganje ABS-a???

Posle na ravnom putu, da bi se ubacio za prestrojavanje, nagazim ga ja malo žešće da se ubacim, dobro ga potegnem, i upališe se obe lampice...

Nadam se da nije samo prokleti modul, ne bih to finansijski podneo u ovom trenutku, gde prvo da tražim problem?

Jel moguće da je kompresorom kad je prao kola pokidao neki od onih kablova što se vide kada se skine točak?

Jel imao još neko ovakav problem?

Link to post
Share on other sites

Pa to i ja kontam, verovatno je neki od sezora, sad bas Guglam po netu, i to su simptomi, pogotovu po neravnom ako se aktivira ili upali lampica. Uplasio sam se da nije ABS modul jer kosta ko bubreg, ali simptomi su drugaciji za modul, on kad vrisne, nema sporadicno paljenje gasenje, vec stalno.

Ovo se javlja povremeno i nestaje.

E sad...,

ono sto me buni je neki ABS kontroler na koji se kacaju senzori sa tockova, u jednom uputstvu lik je testirao konektore sa sva 4 tocka, i taj jedan senzor sto zahebava, je pokazivao drugaciji otpor.

E gde se nalazi taj ABS kontroler? Ovaj pominje nesto ispod/pored kasete kod suvozaca, jel taj kontroler isto sto i ABS modul sto kosta ko Svetog Petra kajgana, ili nesto drugo.

Navodno je to jedino resenje jer dijagnostike to ne mogu da pokazu sta je, vec testiranje jednog po jednog senzora.

Imam Unimer, nije mi problem da proverim sva 4, a svakako cu sutra i da se zavucem pod kola i pogledam te kablice da nije neki pokidan kad su mi prali kola. A i ako je senzor neki vrisnuo bar da znam sta da trazim i narucujem.

Brzinomer, obrtaji, potrosnja..sve radi.

Link to post
Share on other sites

Ne znam, provericu sutra po danu pa cu javiti.

Isto cu i da probam da li tempomat radi...

Ja se samo nadam da je neki od senzora...

Ako ti nesto znaci, auto je prvi put registrovan 2000-te godine, a proizveden oktobar 1999-te po VIN Broju...

Link to post
Share on other sites

ako ti je slucajno modul 001 i ako je rikno,javi se na pp,drugar ih uspesno resava,samo je bitno da vec neko nije pokusavao da ga popravlja,jer u 90% slucajeva pokusaji nestrucnih uniste sansu za popravku modula

Link to post
Share on other sites

ako ti je slucajno modul 001 i ako je rikno,javi se na pp,drugar ih uspesno resava,samo je bitno da vec neko nije pokusavao da ga popravlja,jer u 90% slucajeva pokusaji nestrucnih uniste sansu za popravku modula

Ako je se ispostavi da je modul vrsinuo, ok.

Javljam se pa resavamo.

Prvo da vidim da li je modul taj 001, i da li je u opste modul krivac.

Danas je bilo relativno hladno, auto je stajao pre toga 7 dana, nije nikad pregrevan, pogotvo danas, tek sto mi prebacio na plin,

Znaci preko puta poplocanog kockom kada sam isao se upalilo, a pre toga, neposredno posle pranja kola na semaforu (A i put na tom semaforu je onaj izboran, sto trese ceo auto, uobicajeno u Novom Sadu).

Nije pran ispod haube, najobicnije pranje kola je bilo.

Hvala za info, ako jeste taj modul krivac, pomogao si puno.

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio dole do kola, osvetljavao, zagledao i jeste prokleti 001.

Nista nije dirano oko njega, prvo sam ovde dosao po savet, ne bih to ni poslao bas svakome da cacka, ali hajde prvo da vidim da li je on falican u opste, da ne saljem isptavan deo na popravku.

Znaci prvo sutra provera kablica, i unimer da vidim da su svi senzori ok, ako senzori daju sta treba da daju, skidam modul i saljem po preporuci sa foruma, znaci nekome proverenom da to odradi.

Link to post
Share on other sites

Sad sam bio dole do kola, osvetljavao, zagledao i jeste prokleti 001.

Nista nije dirano oko njega, prvo sam ovde dosao po savet, ne bih to ni poslao bas svakome da cacka, ali hajde prvo da vidim da li je on falican u opste, da ne saljem isptavan deo na popravku.

Znaci prvo sutra provera kablica, i unimer da vidim da su svi senzori ok, ako senzori daju sta treba da daju, skidam modul i saljem po preporuci sa foruma, znaci nekome proverenom da to odradi.

Pazi moze da se desi da su citaci na glavcinama prljavi ili osteceni pa zbog toga pali lampe,moguce je da su i senzori u problemu,ali iz licnog iskustva ti aludiram na modul,jer na diagnostici nece da izbaci gresku modula nego prijavljuje gresku senzora.

Ako nemas brzinu na satu onda je crko zadnji levi senzor,mada i on hoce ponekad da pokazuje pa se onda zaglupavi i ne pokazuje,zbog cega su pojeli govna sa tim modulom neznam ali da su ostavili stari abs modul tih problema ne bi bilo.

Sto se tice majstora ja bih ti preporucio Mijosava iz Bg,om je meni resio jedan modul,ali u vecini slucajeva rade plafon mesec dana i ponovo sex,a garanciju na to nece niko da ti da ni jedan dan.

MOj popravljen je trajao citavih 10 dana :(

Link to post
Share on other sites

Meni na 005 ne gore lampice al mi se konstantno aktivira abs, samo mi odbija nogu od kocnice, bilo da kocio na 150 ili 50 ili 5 na sat... Ima neko ideju? Jel moze to od losih senzora?

Link to post
Share on other sites

Meni na 005 ne gore lampice al mi se konstantno aktivira abs, samo mi odbija nogu od kocnice, bilo da kocio na 150 ili 50 ili 5 na sat... Ima neko ideju? Jel moze to od losih senzora?

To se i meni isto desava ali kod 001,pocelo je zamenom senzora zadnjeg levog tocka,verevatno je ostecen citac tj nazubljeni deo na glavcini pa sada senzor ne ocitava obrtaje tocka lepo,ili je sam senzor los jer je china ili turcin.

Nemam vremena ali cu zameniti ovih dana prvo glavcinu pa cu videti,moguce je i da je do senzora koji je loseg kvaliteta.

Link to post
Share on other sites

Evo i ja da se javim,

danas sam celi dan radio i jurcao na sve strane, nisam stigao ni da ga pogledam...ali sam sve vreme bio u kolima.

Zanimljivo je da sam juce od kada sam primetio gresku, presao svega 2-3 km, a danas sam ga vozio celi dan, i od starta sam primetio da brzinomer ne radi :)

Bio sam srecan kao malo dete :) :) :) :) :) :) :) :) :) :D :D :D :D :D :D :D :D :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3: :dance3:

Sve mi sluti na ovaj Bobanov post da je nesto oko zadnjeg levog senzora brzine :acute:

Znaci, ili je senzor vrisnuo, ili kablic, za pocetak kada ugrabim vremena negde da ga oteram na pregled, znacu na cemu sam, ali znaci su dobri, meni je bitno samo da nije Prokleti ABS modul, jer je to veliki sex, i sto se tice posla, cimanja a Boga mi i love...

Link to post
Share on other sites

Zamena elektronike abs je posao od 3 minuta i kosta 250e-300e,zamena svih senzora je posao ceo dan i kosta takodje 300e sa senzorima iz originala,tako da ti je sa finansijske strane isto,ali sa fizikalijske strane je bolje da je abs modul :D

KOje od ova dva zla ce da te strefe videces :)

Aj da te malo ubijem u pojam,da se ne radujes pre vremena,svi ti simptomi kvarova koje imas mogu da budu izazvani i neispravnim modulom,tako da :(

Link to post
Share on other sites

Pa ipak mislim da se radujem sa razlogom :)

Kao sto sam rece, reparacija ABS modula kosta, dobijes modul na koji nema apsolutno nikakve garancije, i traje 10 dana... Znaci treba da ga skinem, posaljem nekome, i cekam.....i mozda ga popravi, a mozda i ne uspe.

A i ako uspe, pitanje je koliko ce trajati, jbiga...

Nov modul xxx eura + kodiranje.

Polovan modul xxx eura + kodiranje, i drzi vodu dok majstori odu.

Novi senzori su novi senzori, kostaju manje, ali bar imaju neku garanciju, a ja cu majstora placati i ovako i onako, sta da mu radim.

Naruce se, montiraju, i to je to.

Ako vec mogu da biram, a mogu, jer ne vozim egzotiku, vozim obicni standardni e39, bolje senzor sa garancijom za manje para, nego dva cimanja (skidanje modula i slanje, montiranje repariranog) i to mozda i uspe, a mozda i ne uspe :pleasantry:

A i ako je vrisnuo ABS modul, stavljanje polovnog je kocka, bolje da je vrisnuo senzor, mnogo je jeftiniji, a stavlja se nov sa garancijom, ili jos bolje polovni za mnooooogo manje suske...

Al opet si me zabrinuo sa ovim simptomima, ono.....,da to moze isto da se manifestuje i kod Modula...

Link to post
Share on other sites

POlovan senzor zaboravi,ko ga izvadi celog ja ga castim,i o kakvom kodiranju modula pricas?

MOdul se ne kodira samo se stavi na svoje mesto i to je to.

Polovan modul mozes da kupis,ali samo u slucaju da nije popravljan,ili da ti taj sto ti prodaje modul da garanciju na njega(tesko da ima takve budale).

Novi senzori jesu novi senzori ako su iz originala,ne kosta dzabe duplo vise para nego kinez ili turcin,a komad novog iz org kosta 60e.

Ti lepo prvo uradi diagnostiku,vidi koji senzor pravi problem,na diagnostici se vide obrtaji tocka,znaci auto na dizalicu zakacis diagnostiku i redom okreces tockove ako svi pokazuju obrtaje svi su dobri,ako je citac na glavcini ostecen diagnostika ce da izbaci "isprekidan signal" sa tog i tog tocka,

ako nevalja abs modul pri paljenju auta obicno na kontaktu nece da ugasi lampice vec ostanu da sijaju,ali isto tako moze da se desi da ih ugasi kad krenes da vozis sto aludira na gresku senzora koju je komp zabelezio pa kad je dobio podatke sa tocka da se ipak tocak okrece on naknadno pogasi lampice.

Prvo pregledaj taj zadnji levi,jer on cita brzinu za tablu,3000din ti je kinez,zameni ga ali pazi da pri skidanju ne ostetis prsten na glavcini,pa ako se ponovo isto manifestuje onda gledaj sta ces. :)

Link to post
Share on other sites

Vidi...

sinoc sam sav u frci guglao oko tog mog problema, i ako je modul,na stranim sajtovima, posto se manje pominje kod nas, su svi pominjali neko kodiranje kompa ili sta vec, da komp prihvati taj modul, a ono kosta kao svi novi senzori original. A to je polovan modul, za koji kao i što ti kažeš, samo bi budala dala bilo kakvu garanciju.

Ja ću pare dati i ovako i onako, kad skupim, popravim...i to je to.

Ali bolje je da za iste pare ubacim nove original delove, nego nesto polovno bez garancije.

Prvo sam se obradovao kao mali majmun kad sam skontao da mi ne radi brzinomer zbog tvog sinoćneg posta, sad si me opet oladio...

Aman čoveče, IMAŠ LI TI DUŠU? :girl_cray2:

Salim se malo, hvala za iskustva i pomoć, znači kad je neko iz prve ruke to prošao, nažalost, ali bar je olakšavajuče kad znam da je to normalno i da nisam najgori baksuz na svetu...

Link to post
Share on other sites

ja sam menjao abs modul svojevremeno,boban je u pravu,samo se namesti i nije potrebno nikakvo kodiranje,prosao sam muke kao i ti i na kraju je ipak bio modul,nasao sam polovan neotvaran za 300e ustekao i to je to

Link to post
Share on other sites

Evo da se javim,

Prosle nedelje nisam stigao da ga oteram kod majstora, uhvatio me vikend, danas sam tek bio kod majstora.

Dijagnostika pokazala levi zadnji senzor.

Okretali, na dijagnostici ne detektuje ništa da se okreće. Ostali senzori ok.

Skinuli točak, raskačili, stavili džek od senzora na unimer, vrtili točak, ništa.Mrtav.

Čekam novi senzor. Ovaj je mrtav sigurno. Za ABS modul ćemo tek videti, ali senzor više ne daje nikakve signale.

Link to post
Share on other sites

Pa super, ono jeste...

pitao sam majstora:

Ok nije modul, a sta mogu ja da uradim da ga sacuvam (pre ovoga nisam ni znao da auto ima tu boljku), rekao je samo: Nista...Svima je vrisnuo, i tebi ce. Ne mozes od toga da pobegnes, nov je 1300eur, a polovan, ako nadjes, uzmi ga odmah, ne mogu da se nadju polovni kad ti trebaju...

Kao prednji branik...ako se pojavi u boji kola, uzimaj, trebace verovatno kad tad...

Ali opet, e39 je vredan svega toga, ne bih ga menjao ni za sta :preved:

Link to post
Share on other sites

Pa super, ono jeste...

pitao sam majstora:

Ok nije modul, a sta mogu ja da uradim da ga sacuvam (pre ovoga nisam ni znao da auto ima tu boljku), rekao je samo: Nista...Svima je vrisnuo, i tebi ce. Ne mozes od toga da pobegnes, nov je 1300eur, a polovan, ako nadjes, uzmi ga odmah, ne mogu da se nadju polovni kad ti trebaju...

Kao prednji branik...ako se pojavi u boji kola, uzimaj, trebace verovatno kad tad...

Ali opet, e39 je vredan svega toga, ne bih ga menjao ni za sta :preved:

Moduli crkvaju jer se jako tanke zlatne niti (provodnici) odvoje od ploce zbog temperature katalizatora koji su jako blizu.

Da bi sacuvao modul stavis toplotnu zastitu izmedju modula i katalizatora i miran si.

Pozdrav

Toma

Link to post
Share on other sites