E34 Relej pumpe za gorivo


Recommended Posts

Jel' zna nako da mi kaze gde se tacno nalazi relej pumpe za gorivo?

Poceo je auto da me izludjuje ujutru prvi put kad treba da upali. Kad dam kontakt ne cuje se ni relej ni pumpa i tad mogu da verglam do prekosutra nema paljenja. Uhvatio sam neki sistem dajem kontakt i gasim tako, nekad 2-3 puta a nekad i 5-6 puta i cim cujem da cakne relej temo pod haubom i zacuje se pumpa pali auto na cvrgu, i ceo dan pali normalno, cim duze ostane zeza, tako da ko zna gde se tacno nalazi i da li slucajno moze da zeza jos nesto sem tog releja neka javi. Inace motor je m50 b20 sa vanosom

Link to post
Share on other sites

E34 ne gura gorivo dok ne krenes da verglas.

Procitao sam negde da je bilo rasprave o tome dal' gura na verglanje ili na kontakt...

Meni kad dam kontakt cuje se pumpa mozda 2-3 sek i stane, onda cura na verglanje...

Ako se ne cuje to kad dam kontakt, mozes da verglas do sutra nece upaliti sigurno.

Tako da pretpostavljam da me taj relej zeza, provericu pa javljam.

Link to post
Share on other sites

Imao sam E34 520i iz 89god i on je gurao gorivo tek kad počneš verglati a trenutni E34 520i iz 95god upravo radi kao što Susice34 kaže. Kada dam kontak 3 sekunde radi pumpa i ugasi se pa se ponovo upali kada počne verglanje..

Link to post
Share on other sites

Dobro si i sam rekao, pumpa radi tek kad verglas, tacnije kad pocne ecu dobijati signal od senzora bregaste. Uz kontakt se upali pumpa na kratko i staje. Susic je ocekivao da ce pumpa da pali odmah sa kontaktom i stalno da radi.

Link to post
Share on other sites

DA, ona stane nakon tih 3 sekunde i onda ponovo krene sa radom kada počne verglanje što je odlično ako nekad ostanete bez goriva i kad ponovo natankate on već prije verglanja navuče novo gorivo i ne osjetite da vam je sistem prethodno prije tog paljenja ostao bez istoga znači nema verglanja u prazno a i odlično je ako vam se gorivo vraća u sistemu dok je auto ugašeno on već prilikom davanja kontakta ponovo sve uspostavi kako treba i nema problema. Inače, ne bi trebalo voziti na rezervi jer se tada pumpa pregrijava. Kad se sjetim Ford Mondea kada sam ostao bez goriva verglao sam do iznemoglosti dok navuče užas :)

Link to post
Share on other sites

Dobro si i sam rekao, pumpa radi tek kad verglas, tacnije kad pocne ecu dobijati signal od senzora bregaste. Uz kontakt se upali pumpa na kratko i staje. Susic je ocekivao da ce pumpa da pali odmah sa kontaktom i stalno da radi.

Ma nisam bre ocekivao da ce stalno da radi na kontakt, to jest treba stalno da radi kad se da kontakt ali malo samo i da stane..

Lepo sam rekao ste se desava, ako se na kontakt ne cuje relej i zujanje pumpe 2-3 sek nema sanse da upali, cim cujem to pali na cvrgu.

Danas na primer opet sve ok, nekad zeza nekad ne, nego zidam nesto kuci pa nemam vremena sad da se bakcem sa tim, samo sam hteo da saznam gde stoji taj prokleti relej da ga skrcam onom macolom od 5kg kad budem imao vremena:D

Link to post
Share on other sites

Izvadićeš mu dušu macolom :) ipak ti to zamjeni ide ljeto ostaviće te negdje na putu.. taman da se sad unormali ja mu ne bi vjerovao i zamijenio bi taj relej.

Link to post
Share on other sites

A jel ti odradjuju ostali relei ili samo rele pumpe?

Ne znam druze na koje ostale releje mislis...

Auto kad upali radi perfektno, da ga ne ureknem, i na plin i na benzin, u voznji prebacujem na benzin-plin ovek odradi sve kako treba...

Sto se ostale instalacije tice svaka sijalicica radi na autu, svaki prekidac radi cak i stelovanje farova i prskalice farova, samo me zeza kazem ti sta vec i samo pretpostavljam da je taj relej, jer kad se ne cuje da cakne i da zazuji malo nece da upali...

Link to post
Share on other sites

Treba da ukljuci i glavni rele. Preko njega se ukljucuje rele pumpe. Kad nece da upali vidi probnom lampom da li dobijas napon na spulni relea pumpe. Ako dobijas onda ili rele ili kuciste relea ili neka veza oko spulne.

Pisem vidi ovo, vidi ono da ne bi napamet menjao delove. To je valjda navika :)

Link to post
Share on other sites

Treba da ukljuci i glavni rele. Preko njega se ukljucuje rele pumpe. Kad nece da upali vidi probnom lampom da li dobijas napon na spulni relea pumpe. Ako dobijas onda ili rele ili kuciste relea ili neka veza oko spulne.

Pisem vidi ovo, vidi ono da ne bi napamet menjao delove. To je valjda navika :)

Zato i pitam druze da ne bih menjao sve i svasta bzv...

Provericu ovih dana te releje sve komplet i nadam se da cu naci gde je problem :D

Link to post
Share on other sites

Malo je nezgodno sto se ponekad desava. Najbolje je da stavis, recimo le diode ,na sumnjiva mesta i kad ne odradi izadjes i vidis koja ne svetli i tu je problem.

Link to post
Share on other sites

Pa to je ono, da oce da crkne da ne upali uopste pa da trazim sta je jer bi onda morao, ovako iskuliram nekad po desetak sekundi i sve bude ok...

Ko bre da se zaludjuje sa tim diodama jel' si lud, i onako nemam vremena da zivim, bitno da znam gde je relej cimmnadjem malo vremena za to skidam ga i otvaram da vidim kakav je unutra

Link to post
Share on other sites