E30 325e 327e 325i


Recommended Posts

Kupio sam e30 88 godiste,naime kako vlasnik kaze unutra je 325e??? Posto ne planiram da se zadrzim na "e" verziji,sta osim glave treba da se prebaci da bi bio 325i???

I jos jedno pitanje...,koji je to 2.7e???

Nisam do sada bio u prici oko Bmw-a pa su mi ove stvari ne mnogo poznate,tako da se izvinjavam ako su pitanja smesna???

Link to post
Share on other sites

Pa to. . .

danas mi drugar rece.., kad stavis glavu od 2.5i na 2.5e dobijes 2.7i, i nekih 180 i kusur konja pa me interesuje sta i kako???

I da li neko zna da li je isao sperovan diferencijal na taj 2.5e???

Link to post
Share on other sites

Ako se sve dobro odradi dobije se oko 200ks,menja se i dif,a za sve sto ti nije jasno nazovi me pa cu da ti objasnim,dosadno mi da kuckam tastaturu :prankster2:

Link to post
Share on other sites
I jos jedno pitanje...,koji je to 2.7e???

Pa svaki 325e je 2.7

Ako je '88 god tebalo bi da ima 122ks. Ima verzija i od 129ks

Link to post
Share on other sites

2693ccm u saobracajnoj,tek juce videh!

@BMW KLINIK

Cimam te sigurno posto je definitivno necu dugo voziti ovako.... :)

@djoleM3

Nisam jos stigao da ga slikam,evo bas se spremam da idem da ga palim lagano,auto nije registrovan vec dve godine i poslednji put je paljen pre 7-8 meseci???

@[kick]

:D

Kratak opis i neki savet....,auto ima dosta rdje po sajtnama,iza prednjeg levog kosa isto ima rdje. . . . na sta treba najvise da obratim paznju???

Prvi radovi su kupusanje pa kod limara, ako on kaze da nije strasno onda ga radim u suprotnom .... zna se :)

Auto je patosiran,koliko sam mogao da vidim ima neke zute amotrizere,verovatno koni???

Link to post
Share on other sites

I moj je imao rdje kod prednjeg levog kosa i pozadi iza zadnjeg tocka. I vrata su imala malo rdje dole na uglu. To im je izgleda mana. Tu prvo pokazu.

Link to post
Share on other sites

Situcaija sledeca...,uz poteze paljenje zbog ispucalih creva i zamene istih pokrenuo sam sinoc auto,gorivo crno ali radi! :declare:

Sta je tu je. . . , ima grdilo sitnica o kojima bih mogao pricati, jedino sto bi napomenuo je to sto mi na oko 2000 do 2500rp/m sitno zakucka motor, iz ranijeg izkustva sa drugim automobilima...,podseca me na letece lezajeve pa me interesuje da li je moguce da su procukali????

Probah malo da se zezam sa vrtenjem i zanosenjem...., sper je mrtav ako ga uopste i ima na "E" modelu ili ako ga je neko naknadno stavio???

Idemo dalje. . . .

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

Caos ja u mom 320i e30 imam takav motor izvadjen iz 525e e28,motor je ekstra kako kazu neunistiv...

da bi od njega dobio jos vecu zver kako su mi rekli treba glava od 2.5i motora njegova elektronika(racunar,instalacija,dizne),njegovi klipovi i blok motora se brusi 2mm...

neka me neko ispravi ako sam nesto pogresio...

mada vec sa elektronikom od nekog drugog modela(seria x25e je stedljiva serija) dobijas vecu snagu...

kod mene je ubacen sirov motor a sve ostalo je od 320i koji nije stedljiv tako da sad imam negde preko 170ks...

poz

Link to post
Share on other sites