gomila pitanja u veyi 520 e34 m20


Recommended Posts

merio sam skinutom potokomeru

na spoljnim pinovima je senzor i oko 500 oma je otpor,a na unutrasnjim je klapna i kada je na polozaju za ler onda je oko 400oma do polovine dize do 3600 onda pocne da opada i kada je klapna skroz otvorena onda je 800 oma ,sa 4 pina je

Link to post
Share on other sites
  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ili nesto nisi dobro merio ili ne valja protokomer. Kad zakreces klapnu otpor mora konstantno da raste a i otpor temper senzora nesto ne stima.

pinovi

1-signal za temperaturu

2-signal sa klapne

3-napajanje +5V

4-masa

Upali auto i meri napone, to ti je najsigurnije a tako ces proveriti i svu instalaciju vezanu za protokomer.

Link to post
Share on other sites

ovako otpor temp enzora sam merio izmedju 1 i 4

a otpor sa klapne izmedju 2 i 3 sto bi se reklo da nisam dobro merio ako sam dobro razumeo onda za klapnu trebam da merim izmedju 2 i 4?

jbg vise ne mogu ni da ga upalim,kao sto rekoh pre neki dan sam uspevao da ga upalim sa otkacenim plavim davacem ali je radio na 3000 medjutim sada ne mogu da ga upalm

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

hladnjak od tds odlicno radi, na benzin nece da pali,na plin pali i radi ok,pumpa baca gorivo,kaco sam dijagnostiku,nema gresaka,jedini ocitava temperaturu usisanog vazduha -50 ,kada otkacim protokomer -56,mislim da je tu problem

Link to post
Share on other sites

ima li neko ideju?da li je moguce da nece da upali na benzin zbg protokomera?na plin pali i lepo radi,ali na benin samo se nakaslje i nece.a pre detonacije je super radio

Link to post
Share on other sites

Ma koji bre senzor temp vazduha,m20 mora da upali ako dobije benzin i svecica baci struju,manite se senzora i ostalih gluposti.Iscupaj dizne iz raila i zaverglaj ga,ako baci gorivo proveri varnicu i on mora da pali,kako ce da radi to zavisi od protokomera i tih glupavih senzora,ali mora da upali pa makar radio kao traktor.

Posto kazes da na plinu radi znaci da varnicu ima,ostaje ti da proveris benzin,znaci regulator pumpa dizne komp,i to je to.

Link to post
Share on other sites

upalio sam ga

sa protokomerom koji je bio nece nikako,po malo se nakaslje

nasao sam protokomer od opel calibre 2.0 8v , isto ima motronic ubrizgavanje, i upalio je na cvrgu,lepo pali lepo radi.

Link to post
Share on other sites

i posto su kompletna vrata sa centralnom i podizacima prebacena sa 95tog da li je potrebno menjati i general modul? posto negde na netu procitah da se razlikuje modul do 91 god i od 91ve

Link to post
Share on other sites

i posto su kompletna vrata sa centralnom i podizacima prebacena sa 95tog da li je potrebno menjati i general modul? posto negde na netu procitah da se razlikuje modul do 91 god i od 91ve

Ima razlike u modulima

Link to post
Share on other sites

@BOBAN POSALJI MI INSTALACIJU ZA SIBER

cek sta je onda potrebno da zamenim tj prepravim da bi sljakalo,znaci vrata i instalacija u vratima,podizaci i motori centralne su sa 95 god a sasija je 88o.inace na sasiji ima instalacija za sve i svasta,od klime ,podizaca, tj postoje kablovi i dyekovi.znaci hocu da namestim da radi centralna i podizaci,koji inace nisu bili na kolima, u dzek na sasiji sam udzekao prekidac podizaca i sijaju sva 4 tastera,

Link to post
Share on other sites

Ne pasuju kontakti na motoru od centralne. Od 88. ima jedan prekidac u sebi a od 95. ima dva. Sutra ti objasnim kako da vezes mada nisam siguran u krajnji ishod. Mislim da ce ti biti najpametnije da nadjes motoric koji treba tj iz 88.

Link to post
Share on other sites

Ako auto fabricki nije imao podizace nije samo plug ^ play da bi to shljakalo,bez obzira sto imas dzekove za prekidace podizaca kod menjaca,mora da se dovede struja na prave kontakte do dzeka vrata.

Bez obzira sto je podizac iz 88 ili 95 godine,instalacija sasijska na modelima iz 88 je totalno drugacija od one iz 95.

Znaci moras da vezujes,a sto se tice centralne imao je fabricku 100%,jer svaki e34 ima centralnu.

Posalji mi adresu u inbox da ti posaljem struju za siber.

Link to post
Share on other sites

Ma imao je centralnu, kada zakljucavam gepek zakljuca rezervoar i stara leva vrata, na ostalima nisu bili motori a u vozackim su otopljeni kablovi. A sto se tice podizaca intrrsuje me koje zu zice na modulu za podizac tj kako da nateram da radi, nije mi problem da vucem zice

Link to post
Share on other sites

jbg sto ne vredi, nema previse posla ali jbg sitnice koje su nekome banalnost,meni nisu jer nikada nisam radio e34 tako da ucim polako,jbg,privodim farbanje delova,posto nije farban ceo,pa ce se jos malo vozati ako sve bude ok,za sada pali lepo radi jedino ,oopet ima veliki ler,od kada je zahladilo,ali bar radi

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

skoro pa je gotov,nego imam jedno pitanje sto se tice lera, ler je visok,ali kada stisnem gornje crevo ,pocne da radi normalno, oko 600-700 obrtaja,lepo pali,lepo ide,ali to crevo mora biti pritisnuto,cemu ono sluzi?

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB11&mospid=47369&btnr=11_0861&hg=11&fg=45 pod br 4

Link to post
Share on other sites