Polovna ili nova soferka ?


  

21 members have voted

  1. 1. Polovna ili nova soferka ?

    • Polovna (original BMW)
      13
    • Nova (5 godina garancije)
      8


Recommended Posts

Pre par dana sam primetio malu liniju kod registracione nalepnice na mojoj soferci i sada sam u nedoumici da li da kupim polovnu original BMW ili da odem u glass servis i kupim novu sa garancijom ? Danas sam bio u Novusu i rekli su mi da nova, sa senzorima za kisu, sa 5 godina garancije i ugradnjom kosta nesto preko 19.000 dinara. Polovnu ne preporucuju jer postoji mogucnost da pukne prilikom ugradnje ili nakon izvesnog vremena.

Deltu nisam zvao jer pretpostavljam da kod njih nije ispod 500e.

Da cujem iskustva i preporuke. :huh:

Link to post
Share on other sites

komsija moj radio u glass servisu i sad je otvorio privatnu radnju i ubi od posla.

bas sam bio neki dan kod njega kad je sanirao celu pukotinu preko sofere i jedva primetis,tek kad se zagledas malo vidis prelamanje svetlosti.

Link to post
Share on other sites

Garancija se daje na NE curenje i nista vise a staklo moze da pukne cim izadjes iz servisa,opali kamencic i to je to.I ko ce to da zameni novu za dz.i da da garanciju na tako nesto :)

Link to post
Share on other sites

komsija moj radio u glass servisu i sad je otvorio privatnu radnju i ubi od posla.

bas sam bio neki dan kod njega kad je sanirao celu pukotinu preko sofere i jedva primetis,tek kad se zagledas malo vidis prelamanje svetlosti.

Tako su i mom drugaru na c5 uradili i stvarno se nista nije primecivalo,kao da je ogrebana na tom mestu,ali prvi minus u kombinaciji sa grejanjem i ode lindza preko cele soferke. Bacanje para.

Link to post
Share on other sites

Nisam pitao na sta misle kada kazu da daju 5 godina garancije. Jbg, nije me interesovalo ali pitacu ako nekoga bas interesuje. :prankster2:

Para se ima i za novu u Delti ali im ne dam, nek' crknu dusmani ! :)

Nego, nemojte da palamudite bez veze vec dajte savet sta je bolje ?!

POLOVNA ORIGINAL BMW ILI NOVA U GLASS SERVISU ?

P.S. Necu da je popravljam jer auto NIJE NA PRODAJU ! ;)

Link to post
Share on other sites

1.Nova ORIGINAL

2.Polovna ORIGINAL

3.Nova KOPIJA

4.Polovna KOPIJA

Ovaj redosled je onako kako je najbolje a ti se konsultuj sa svojim džepom šta da izabereš.

Nedavno je ispred našeg servisa bio udes između Mercedesa 124 i Seata,nisu se kretali brže od 30km na sat oba auta ali su posledice bile teške za oba auta pogotovo Mercedes.U Seatu na suvozačevo mesto je bila devojka koja je udarila glavom u šoferku(kopiju)jer sam baš gledao jer me je zanimalo.Od udarca je šoferka tako pukla kao da si je ciglom gađao,devojka je rasekla glavu a parčići su joj uletelu u oko.Zato povedi računa o tome,ti što palamude kako je nebitno kakvo je staklo pričaju jer nemaju pojma o posledicama.

Link to post
Share on other sites

Nino, hvala na odgovoru. Sumnjam u kvalitet soferki koji se ugradjuju po servisima i upravo sam zbog toga i postavio temu.

Meni licno je bliza i draza opcija OEM polovna ali sta ako ta polovna ima neko ostecenje koje se ne vidi pa pukne prilikom ugradnje ili kasnije na suncu, bas kao ova moja ? Da napomenem, auto sam doterao sa pranja i parkirao ispred dvorista i u tom trenutku nije bilo ostecenja. Kada sam nakon sat vremena ponovo usao u auto primetio sam da je soferka napukla. Dakle, ili je neko bacio nesto na nju pa je razbio ili je ona pukla sama od sebe usled nekog ranijeg ostecenja koje se nije primecivalo. :blink:

Link to post
Share on other sites

Dobro pogledaj kad kupuješ,ako postoje oštećena primetićeh ih.To da pukne prilikom ugradnje nema veze sa mozgom taj što ti govori.Ako pukne prilikom ugradnje onda je do majstora.Šoferka ma koja bila se samo spusti tako što se prethodno premaže lepilom,nije to na keder kao nekada.

Link to post
Share on other sites

Hvala Nino.

Ima li neko sa foruma da proda soferku sa senzorima za kisu a da je u dobrom stanju ?

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre dve zime ugradjivao polovnu oem, nasao u polovnim oglasima. Do sada apsolutno nikakvih problema

Za kopije kazu da iskrivljuju vidik sa strane gde je najvise zaobljeno, kao kod jeftinih naocara, "ali se naviknes"

Takodje nemaju sve te uv filtere, onaj zelenkasti ton i cuda za zastitu kao oem.

Tako da +1 za polovni original

Link to post
Share on other sites

Ja sam pre dve zime ugradjivao polovnu oem, nasao u polovnim oglasima. Do sada apsolutno nikakvih problema

Za kopije kazu da iskrivljuju vidik sa strane gde je najvise zaobljeno, kao kod jeftinih naocara, "ali se naviknes"

Takodje nemaju sve te uv filtere, onaj zelenkasti ton i cuda za zastitu kao oem.

Tako da +1 za polovni original

Koliko para si platio soferku i gde si je ugradio ?

Link to post
Share on other sites