Bmw izbor za taxi


Recommended Posts

Pozdrav svima, treba mi strucno misljenje svih vas ovde koji imate iskustva sa bembarama. Znaci ocu kupim Bembaru da taxiram i hitno mi potrebna vasa pomoc oko izbora a ono sto meni treba jeste mala reg, mala potrosnja i pouzdan motor. Pare imam za odrzavanje, samo me interesuje koji mi se model najvise isplati da taksiram sa njim...benzin+plin ili dizel neki? do 3500e da dam, dosta je jbg. Hvala vam unapred i zivjeli.

Link to post
Share on other sites

od sledece godine svi taksisti moraju da imaju aute sa evro3 motorima,a za te pare tesko da nadjes sa tvojim uslovima mala potrosnja,mala reg...

Link to post
Share on other sites

ford fokus karavan

Podrzavam ga. Iz mnogo razloga. Jedan potrosnja, drugi odrzavanje, treci cena.

Link to post
Share on other sites

Auu al ce taxisti da popizde :D e46 320d 150 ks kakav je taj za taksiranje?

Potrosnja minimum 9l/100km, ko ti kaze drugacije laze. A ti se vozis po gradu. Registracija 25000-28000 dinara, gume minimum za zimski set 16", manje ne mozes da stavis sem da negde nadjes od e39 ET20.

Vidi gde ti je matematika, od toga treba da zivis. A 2/3 E46 320d od 150HP po Srbiji su lomovi. Daleko bilo turbina, dizne, plivajuci...

Ovo je moj savet, dobru, da ne kazem odlicnu E46 restajling ispod 6000-6500 evra tesko da nadjes.

Link to post
Share on other sites

ford fokus karavan

Moj matori ima FOKUSA karvanace,75 konja! Grad 7l,nece vise da ne znam sta da mu radis(kod mene je ovo mali i sabijen grad,vozi se uglanom prva druga)...otvoreni put sa lanaom nogom ispod 5l....govorim kako moj calac vozi!! Za godinu dana je preso 120.000,a ko zna koliko je imao na satu kada je doteran...motor radi kao sat,NE DIMI NE PUSI NE CUJE SE TURBINA!!! Za tih 120k jednom menjana lamela i neki krajevi ramena sa stabilizatorim i akumulator zato sto je bio onaj nas(Black Horse). Radimo mu redovno servise male na 8000km a velike na 50 do 60! E sad ko pocne da te ubedjuje sa pricom nemoj to ovako nako BMW je BMW sta ti znam nacitao sam se tema ovde o peticam kojim rokne turbina posle 160 000,prosto me sramota da kazem da auto koji tri cetri puta jeftiniji bolje sluzi nego neke klase iznad! NADAM SE DA SAM TI POMOGAO MAKAR MALO,pricam ti izl licnog iskustva ne neke price koje sam cuo. I mislim da je to uvedeno za EURO 3,nisam siguran ali tako mi nesto calac pricao...

Link to post
Share on other sites

Ako si bas resio da uzmes bmw ja bi trazio e46 sa m43 motorom i naravno plin.

bas tako.

Uzmes e46 318 M43, imas dosta polovnih delova na trzistu, novi su dostupni po prihvatljivim cenama, ugradi gas i cepaj.

Prelistaj malo teme u vezi njega, obrati paznju pre kupovine na trap, rashladni sistem, gumu kardana.

Link to post
Share on other sites

za te pare restajling e46 zaboravi....e39 takodje.....eventualno da uzmes 520i 99,00 plin ili e46 1,8 2,0 plin ili 2,0d 136hp ,pa ti taksiraj onda ako ti se isplati.. hahah

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

kazes imas para za odrzavanje onda imas sig i za regu. Moj savjet ti je uzmi 530d e60,e61 vozi se ko covjek i pruzi putnicima udobnost jer tu ces provoditi najvise vremena dnevno. Potrosnja izmedju 2.0d i 3.0d motora je skoro pa ista litar razlike a uzitak je nebo i zemlja sto se tice udobnosti konfora snage svega...Naravno uporedjujem e46 i e60...

Link to post
Share on other sites