Recommended Posts

Pozdrav prijatelji..

Pre nego odem u servis da postavim pitanje pa mozda neko zna cisto da me obraduje da znam cemu da se nadam.

M40 motor, e36. Vozio normalno malo se culo kvacilo u kabini kao neki skrip zvuk kad stisnem kavacilo kao da zvacne na trenutak i tako par meseci ali sve je funkcionisalo. Parkirao sam auto, kad sam dosao sledeci dan palim auto stiskam kvacilo nema nista.. pedala se potopi bez ikakvog otpora i feder je vrati nazad. Proverio ulje, dolio malo radi reda, nema reakcije, znaci nikakvog otpora nema na kvacilu niti reakcije.

Sta je moglo da ode da li neko zna ? Cisto da se pripremim psihicki pre nego oteram auto u servis..

Link to post
Share on other sites

nije otisao motor da se pripremas psihicki!

nije to nikakav problem a ni investicija.

Matori kad radis za 30 hiljada mesecno sve je investicija..

Skup zivot.. kosta te od dobro jutro do laku noc.

Znam koliko su me kostale dosadasnje popravke odnosno zamene delova jer sve uzimam novo tako da me vec boli glava.

Ako bude nesto preko 15 soma.. ima da stoji na parkingu bar 2 meseca..

A ne ne znam, nisam imao ovaj problem nikada.. zato pitam..

Link to post
Share on other sites

NOv cilindar kvacila ti je oko 25e,u polovnoj varijanti oko 10-15e,i sam ga zamenis,ako je gornji ima malo vise sexa,a donji se menja za 2 minuta,izluftira se sistem i saltaj.

Link to post
Share on other sites

Ma uzmes polovan, mozes gornji sam zameniti za 15 minuta.. na gornjem je kuciste plasticno, njemu nije moglo nista da bude, tako da ne moras ceo ni skidati otkacis klip od pedale, izvuces ga iz kucista i ubacis klip iz drugog

http://www.kupujemprodajem.com/Cilindar-kvacila-za-BMW-E36-E39-13350067-oglas.htm?filter_id=1001253

Link to post
Share on other sites

Sa platom od 260e ti treba da voziš bicikl a ne BMW.Nije ovo nikakvo podbadanje već ti dobronamerno govorim.Istu preporuku bih dao svima.Pa zar je rešenje jesti dvopek,željkovati more,kupovati na rasprodaji potrebštine i sl.samo da bi se u dvorištu pardon trotoaru jer mnogi nemaju ni dvorište parkirao BMW.Prosečan BMW(e46,e39)mesečno potroši oko 200e,registracija,gorivo i najosnovnije održavanje bez kvarova.Razmisli-te.

Link to post
Share on other sites

Covek vozi e36,koji u proseku kosta 1000-1500e,i odrzavanje za njega u polovnoj varijanti je dzabe,sve je po 20e,tako da moze da ga odrzava bilo ko,e46 i e39 su neka druga prica.

Postoje neka zadovoljstva u zivotu koja covek treba sebi da priusti pa cak i po cenu odricanja nekih drugih stvari,ipak je zivot samo jedan i ako samo mislimo na guzicu uzalud ga zivimo.

Covek se javio sa problemom i zabrinut je jer nezna cenu popravke a nije punisa ili tatin sin i dobije odgovor da za njega nije bmw nego bicikl jer nema para da ga odrzava,a ti ako si mangup i imas para daj coveku jedan nov cilindar kvacila umesto dobronamerne preporuke.

Evo ja cu da mu poklonim samo neka vidi koji je propisao.

Link to post
Share on other sites

Covek vozi e36,koji u proseku kosta 1000-1500e,i odrzavanje za njega u polovnoj varijanti je dzabe,sve je po 20e,tako da moze da ga odrzava bilo ko,e46 i e39 su neka druga prica.

Postoje neka zadovoljstva u zivotu koja covek treba sebi da priusti pa cak i po cenu odricanja nekih drugih stvari,ipak je zivot samo jedan i ako samo mislimo na guzicu uzalud ga zivimo.

Covek se javio sa problemom i zabrinut je jer nezna cenu popravke a nije punisa ili tatin sin i dobije odgovor da za njega nije bmw nego bicikl jer nema para da ga odrzava,a ti ako si mangup i imas para daj coveku jedan nov cilindar kvacila umesto dobronamerne preporuke.

Evo ja cu da mu poklonim samo neka vidi koji je propisao.

Nije namera omalovažavanja nikog lično već uopšteno govoreći ne traba davati primat autu a zapostaviti porodicu i potrebštine i zato kome su primanja mala neka vozi prema svojim mogućnostima.Sa mojom konstatacijom će se mnogi složiti ali znam da neće javno progovoriti jer im se ne uklapa u biznis.Ovde bre čoveče kad neko postavi oglas da nešto kupuje vi pojedinci hoćete između sebe da se izujedate nudeći imam ja,imam ja,imam ja.Mnogi ni ne gase komp.očekujući da neko nešto zatraži da kupi.Forum je postao oglasna tabla a ne razmena mišljenja,pomoć,preporuka i sl.E sad što istina boli to je druga priča pa ako nastavimo sa njom otići će tema u of.Ja se ne nudim nikome lažnim osmehom ni tapšanjem po ramenu da bi kao takav bio hvaljen.Moj moto je poštenje i kvalitet a ne jeftinoća i oni koji vrednuju takve vrline sa njima sarađujem.BMW je kao marka najviše omiljen ali i najviše kritikovan.Kritikuju ga oni koji zadnji evro daju za auto iz kuće pa onda kad počnu kvarovi BMW je najgori auto.

Link to post
Share on other sites

Nije namera omalovažavanja nikog lično već uopšteno govoreći ne traba davati primat autu a zapostaviti porodicu i potrebštine i zato kome su primanja mala neka vozi prema svojim mogućnostima.Sa mojom konstatacijom će se mnogi složiti ali znam da neće javno progovoriti jer im se ne uklapa u biznis.Ovde bre čoveče kad neko postavi oglas da nešto kupuje vi pojedinci hoćete između sebe da se izujedate nudeći imam ja,imam ja,imam ja.Mnogi ni ne gase komp.očekujući da neko nešto zatraži da kupi.Forum je postao oglasna tabla a ne razmena mišljenja,pomoć,preporuka i sl.E sad što istina boli to je druga priča pa ako nastavimo sa njom otići će tema u of.Ja se ne nudim nikome lažnim osmehom ni tapšanjem po ramenu da bi kao takav bio hvaljen.Moj moto je poštenje i kvalitet a ne jeftinoća i oni koji vrednuju takve vrline sa njima sarađujem.BMW je kao marka najviše omiljen ali i najviše kritikovan.Kritikuju ga oni koji zadnji evro daju za auto iz kuće pa onda kad počnu kvarovi BMW je najgori auto.

Aj kad smo krenuli u off da tamo i zavrsimo.

Kad si video da se dodajem na oglas ako se neko pre mene javio da ima deo??.Nikad.

S druge strane,ako neko trazi deo sta treba da radimo?,da kuliramo??A bavimo se prodajom delova.Ovde na forumu postoji obostrani interes,znaci interes coveka koji trazi deo,sto povoljnije je moguce,i nas koji radimo sa delovima da nesto i prodamo.

Sto se pomoci tice kad god mogu i znam ja pomognem.

Sto se tice tvog mota,o postenju necu nista da kazem ne znamo se i nemam nista lose za tebe da kazem,o kvalitetu takodje,ali sto se jeftinoce tice naravno da je bitna stvar,znam mnogo ljudi sa mnogo kesha koji jako mnogo vode racuna o ceni,mozda i vise od onih da kazem prosecnih ljudi.

Sve ovo je u ovoj temi nebitno,ja samo hocu da kazem da je ruzno da se bilo kome kaze da za njega nije bmw jer nemoze da ga odrzava,ako stvarno nemoze neka to sam shvati i neka radi ono sta misli da je najbolje.Ko sam ja ili ti da nekome kazemo za tebe je bicikl a ne bmw??Eto to me pogadja.

Neka mi se javi doticni gospodin sa problemom kvacila u inbox,ja sam rekao da cu pokloniti cilindar da covek nemora da parkira auto i sedne na bajs.

Toliko.

Link to post
Share on other sites