Recommended Posts

Vec duze vreme nemogu da se izborim sa problemom kod 530i M54. Prilikom hladnog starta prvih par sekundi motor radi ok , a onda pocinje da trese polako opada broj obrtaja sto je po meni previse brzo. Onda u 90% slucajeva pali lampicu za gresku a motor nastavlja da radi na 5 cilindra. Javlja P1343 gresku - nema paljenja na prvom cilindru sa iskljucivanjem goriva(bukvalni prevod). Promenio sam diznu na prvom cilindru,bombinu i svecicu, ali problem ostao isti. Posle starta kako se zagreva motor je sve mirniji,na radnoj temperaturi radi normalno,ima snagu...Vec godinu dana pokusavam da provalim sta je problem,skraticu pricu i napisati sta sam sve pokusavao. Menjao sam membranu za luftiranje motora (mislim da se tako zove),pumpu za gorivo,filter za gorivo zajedno sa leguratorom pritiska,oba senzora na bregastoj,senzor na radilici,regulator ler gasa,senzor temperature vazduha u usisnoj grani,senzor temperature vode na hladnjaku,obe lambda sonde pre katalizatora,visko (mada nema veze sa tim),cak i kompletan kompjuter (MS43)zajedno sa EWS i bravama (samo sto tada javlja gresku P1341 mislim koja je skoro ista samo bez iskljucivanja goriva).Ostale stvari sam proveravao,prskao sprej za kocnice nebi li nasao da li vuce negde vazduh,proveravao creva i nista.Merio kompresiju i svi cilindri su uglavnom isti od 11.4-11.8,merio pritisak goriva ispred dizne (oko 3bara).Motor ne gubi antifriz,nema ulja u antifriz.Ulje "trosi" normalno (5000km - 0.6L).Vise puta citao greske obicnim uredjajem ali drugih gresaka nema,probao i sa BMW INPA ali nije bas puno pomoglo.Primetio sam da kada prlikom starta ako drzim pedalu gasa da obrtaji budu oko 1000-1100 onda ne javlja gresku.

Da li ima neko jos neku ideju,ja sam moje sve potrosio.

Link to post
Share on other sites

Moj radi na 1100 sve dok ne izadje iz plavog, jedno 2 minuta. 316

Tako bi trebalo , ali kod mene posle par sekundi pada na 900 a posle 10-15 sekundi na oko 750 bez obzira sto je jos uvek u plavo polje.

Link to post
Share on other sites

jel si proveravao vakume na usisu? To je standardan problem na tom motoru da gasi cilindar i mene je mucila ista stvar na par m54 motora a i sad imam jedan koji me isto tako zeza...

Proveravao vise puta, skidao,prskao onim za ciscenje kocnica i nista, ali nisam mogao da proveravam ona creva sto idu ispod usisne grane. Promenio sam gumene kapice sto idu na usisnu granu sa strane tj prema kabini,tamo gde bi trebalo da idu creva za sekundatni vazduh.

Link to post
Share on other sites

I moj isto tako radi,pre nego da spusti obrtaje sa sauha trese se kao da radi na 5 ali kad obori obrtaje radi lepo,ne ugasi klip.

Meni je gasio cilindar zbog falsha na usisnom crevu donjem,bila je pukotina,skini usisna creva i proveri.NA plinu mi je gasio zbog lose dizne.

To je standardna boljka tih motora,previse sondi,senzora i ostalih zajebancija,ali verujem i da nase kvalitetno gorivo ima dosta uticaja na to.

Link to post
Share on other sites

Sva creva sam vise puta proveravao , naravno , ono sto je dostupno.

Kada startujem hladan i ne cekam nego odmah krenem ne pali gresku, pali samo na ler kad je hladan.

Jos nesto sam probao,uzeo sam rezervnu svecicu,skinuo bombinu sa prvog cilindra i privezao je sa strane.Dok je hladan na svecici varnica na trenutak preskoci tj. ne pali pa opet pali pa preskoci ali sve sto se motor vise greje interval preskakanja (ne paljenja) sve je duzi tako kad se zagreje na radnu temperaturu nema preskakanja.

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Dejane jesi rijesio ikad problem?
Ja sam nedavno uzeo e46 2.2 m54 i to mi se desava.

ako krenem odmah bude sve ok, motor se zagrije sve radi normala. ako ne krenem obrtaji padnu, upali check engine i onda nemirno radi, i nema snage...

 

Link to post
Share on other sites