Recommended Posts

Meni je 2- 3 puta palio da ne radi kontrola proklizavanja, i kad ga upalim ponovo nestajalo je. Majstor mi je rekao da se desava da ponekad malo brlja, ali za to stvarno ne znam. Jesi li ga vozio na dijagnostiku?

Link to post
Share on other sites

Ta upozorenja su me najvishe nervirala na E60. Malo, malo, pa neki warning, a realno, nishta nije u kvaru. Upalish, ugasish auto i ode samo ili slichno.

Pored toga, meni se javljao i active steering fault, ljeti po vrucini nekada window tilt funkcija, par puta increased emissions, itd..ne sjecam se vishe, ali ih je bilo, nikad nishta na dijagnostici se nije vidjelo od toga.

To brljavljenje sa elektronikom je jedna od velikih mana E60, sreca na F10 su to rijeshili, ne deshava se vishe.

Link to post
Share on other sites

Na dijagnostiku ga nisam kacio. To je bilo letos, zadnja 2 meseca se nijednom nije pojavilo. Malo lici i na pregrevanje pojedinih komponenti, tj losije hladjenje??? Sto je rekao mzex, ovo brljavljenje pocinje da nervira.

Link to post
Share on other sites

U principu sam stvarno zadovoljan autom, evo dve godine i nisam imao vecih ulaganja, jedino sto sam promenio (osim ulja, kocnica, guma i filtera) oba termostata, minus klemu na akomulatoru. Opet shvatam da kako vreme bude prolazilo da ce se sve vise javljati ti imaginarni problemi. Ko zna do tad cu se verovatno ponoviti :)

Link to post
Share on other sites

Ma u principu sam super zadovoljan autom, i super je dok su sve to imaginarni problemi. Sto se tice mehanike tu je sve jasno. E60 je, ako se nevaram, medju prvim automobilima sa malo ozbiljnijom i kvantitativnijom upotrebom bord computera i dijagnostickih senzora. I logicno je da se pojavljuju decje bolesti. Ali je sramota ako je to na restajlingu jos vise i ako se ispostavi da je F10 jos gori. Izmedju 2003. i 2010. napredak kombinacije software-hardware je bio ogroman tako da bi F10 morao da je znatno kvalitetniji po ovom pitanju.

Link to post
Share on other sites

Doduše, sada se auta mnogo više i voze nego ta koja su pravljena da traju :)

Imaš lagano F30ica koje su prešle više od pola e36ica koje su napravljene, ipak pre 20 godina :)

Link to post
Share on other sites

Pa o tome pričam. Svi govore kako su stari automobili bili kvalitetnije izrade (možda i jesu), ali sa ovim novim se mnogo više prelazi. I onda novi automobili lošiji ... treba porediti km na km ... a ne po godinama.

Dosta off-a od mene :)

Link to post
Share on other sites

hm... Imam 124 200d, sat se zaglavio na 200000km pre 15-ak godina, a dnevno prelazi minimum 50km, tovari se svakodnevno, ulje se odavno ne menja samo se dolije tu i tamo, filter ne znam ni da li ima...

Još uvek pali bez ikakve zadrške, ide odlično, izdandjan je dosta ali neverovatno koliko uliva poverenje i nikad nije zakazao a moj matori ga ima poodavno...

Takvi automobili se jednostavno više ne proizvode, vrlo svesno to fabrike rade...

A da i nikako da se s*ebe da kupim pikap ko sav normalan svet...

Link to post
Share on other sites