E30 tvrd volan


Recommended Posts

Imam od skoro 316i E30 koji nema servo i koji je kod prethodnog vlasnika dugo stajao, auto je '91. godište, prešao je 132000 i izuzetno je očuvan. Volan je prilično tvrd, u vožnji je sasvim ok sem što se slabo vraća posle skretanja međutim u mestu kad motam otpadaju mi ruke. Gume su 185 ako je to bitna informacija.

Link to post
Share on other sites

Bio kod majstora maločas, kaže mora da se menja letva kao i viljuške.

A zasto da menjas komplet viljuske? Valjda samo kugle ?

Ja vozim kocku bez serva vec preko 3 godine.Malo je tvrdji kada se vrti u mestu ali navikne se.

Link to post
Share on other sites

A zasto da menjas komplet viljuske? Valjda samo kugle ?

Ja vozim kocku bez serva vec preko 3 godine.Malo je tvrdji kada se vrti u mestu ali navikne se.

Kako mi reče posledica vlage tj. stajanja na travi-zemlji. Auto nije vožen 3-4 godine i stajao je u dvorištu. To mu nikad nije menjano a prešao je 132000.

Link to post
Share on other sites

Kako mi reče posledica vlage tj. stajanja na travi-zemlji. Auto nije vožen 3-4 godine i stajao je u dvorištu. To mu nikad nije menjano a prešao je 132000.

Jedino da popricas jos malo sa njim. Cela viljuska podrazumeva zamenu ako je bilo nekih fizickih ostecenja usled havarije ili slicno. Obicno odlaze kugle na njima ,unutrasnja/spoljasna I one se mogu zameniti I samim tim poboljasti kvalitet trapa.

Link to post
Share on other sites

Rece mi covek da ide sve u kompletu reparirano, kugle, silen blokovi i viljuske za 35€ po komadu

Ok.Ali cisto da znas da se potrosni delovi na viljusci mogu menjati I tako proci jeftinije kod kupovine delova.

A svi insistiraju na celoj zameni viljuske jer je tako lakse.Nema izbijanja kugli Iz lezista viljuske I slicno...

Link to post
Share on other sites

Ok.Ali cisto da znas da se potrosni delovi na viljusci mogu menjati I tako proci jeftinije kod kupovine delova.

A svi insistiraju na celoj zameni viljuske jer je tako lakse.Nema izbijanja kugli Iz lezista viljuske I slicno...

Hvala na informaciji, nemam pojma o materiji jbg. nikad se nisam preterano interesovao za automehaniku, od kad sam batalio bubu pre jedno 10 godina ništa ne pipam. Mada i tamo sam sam radio samo sitne stvari oko motora i elektrike.

Link to post
Share on other sites