bmw e90 problem


Recommended Posts

Pozdrav ljudi. Da li moze neko da mi kaze sta ovo znaci i kako se resava ovaj problem, poslednja dva dana mi izbacuje ovo na monitoru, inace stavljen je nov akumulator vartin 95ah, ali idalje izbacuje ovu gresku. Inceased battery discharger

101021581498441856703947.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeste uradili battery reset pri zamjeni akumulatora? Da li si stavio isti akumulator kao i ranije shto je bio, mislim na isti kapacitet?

Ako je odgovor potvrdan na oba pitanja gore, vjerovatno te zeza IBS senzor na kabelu od akumulatora, mislim da je na klemi (tako je na E60).

Link to post
Share on other sites

Ne znam sta je to battery reset mislim da to nisu radili, jer servis koji je menjao i nije nesto strucan. Sto se alternatora tice proveren je i sve je uredu i ispravno.

Ranije je akumulator bio 90ah sad je 95ah.

Za taj IBS senzor ne znam moguce da je to, kako se to resava i koliko kosta taj senzor i kako se menja i gde stoji ?

Hvala svima. Pozdrav

Link to post
Share on other sites

Stoji na klemi na akumulatoru IBS. Mora da se uradi battery reset jer on prilagodjava punjenje alternatora tachno prema akumulatoru, uzimajuci u obzir kapacitet, starost akumulatora, tip vozhnje, itd.

Ako niste uradili reset tj rekalibraciju, puni ti po starom programu za stari akumulator koji je bio u autu, i vjerovatno ti je ta greshka zbog toga.

Link to post
Share on other sites