BMW e34 TOURING 520i


Recommended Posts

Red je da predstavim svoj novi prevoz.

Auto je e34 520i T, M50B20.

Na satu je 331 000km, i auto je u jako dobrom stanju.

Kupljen je od preprodavca, a bio je u vlasnikovim rukama do skoro, vidi se da je neko bas vozio racuna o njemu i nisu stigli za tih par meseci da mu dodju glave.

Naravno kako to biva sa preprodavcima, auto je predstavljen kao 93. godiste na oglasima, a po VIN-u je 92, mada mi godiste stvarno nije bilo bitno kod kupovine, samo stanje. Ali je napravio i jedan propust jer je mislio da auto nema klimu(jer nedostaje dugme), a zapravo je ima, pa je i to na neki nacin kompenzovao cenom :) Video sam samo da je prva registracija 2009. sto znaci da je verovatno bio na CG table ili stranac u vlasnistvu naseg coveka, tad je bio odobren uvoz. Mada sve to nije puno bitno...

Limarijski je stvarno perfektan, nema nigde ni tacke na autu, trap je odlican, nema lufta u rucici menjaca (detalj koji do sad na e34 nisam video), rucna je ispravna, radi isto na benz i plin(sekvent), tako da su te neke stvari koje su obicno zapustene u prilicno dobrom stanju. Cak je u motoru sintetika 5w40 sto me je takodje iznenadilo.

Da ne bude da ga samo hvalim ima tu nekih sitnih nedostataka naravno, ali je resavanje u toku. Panoramu nisam smeo da probam, sacekacu prolece :)

Znaci panorama i klima su pod znakom pitanja, a od ostale opreme tu su: abs, 4 podizaca, el.retrovizori, xenon svetla(naknadno ugradjena), alu felne 16", centralna brava i sada je sve u funkciji.

Evo i slika kako izgleda sad:

QUa8zK7.png

qmZu4Ct.png

aWcFqAN.png

UKj28M6.jpg

3OGhqPI.jpg

sKGIg76.jpg

bjzZryp.jpg

VFHyrp3.jpg

YX2k90I.jpg

pkpGhPO.jpg

Toliko za sad, svaki predlog je dobrodosao.

Link to post
Share on other sites

Pozdrav Djoksa T. Kolega ;)

Kulturno i ocuvano izgleda, meni samo "bode" u oci auspuh i BUS volan, ali kao sto ti rece sve u svoje vreme, jel si proverio zadnje staklo da li se otvara? pogledaj kablove sto idu na zadnja vrata da nisu prekinutili ili od pala izolacija, to im je boljka.

Sretno

Link to post
Share on other sites

gledao sam ga ja u zelezniku kod tih preprodavaca,davao mi ga je za 1250e,ali nisam uzeo ,bojao sam se jel su bas oni pravi preprodavci u pitanju,video sam da mu je ispucao git na prednjem desnom i zadnjem levom krilu,otpalo nebo,auspuh prducka,mada motor mi deluje da radi odlicno kako na plin tako i na benzin,soferka mu je menjana skoro ,vidi se po nalepnici da je skidana,

Nisam ga ni probao tako da za trap ne znam,ali mislim da vredi te neke pare svakako ,ali meni prodavac taj nije bio nesto rečit,tj sta god sam ga pitao kaze odlicno,tako da mi nije ulio neko poverenje,a imao sam jednom frku sa preprodavcima pa se nisam smeo upustiti,,

nadam se da je sve ok sa autom,i da ti se posrećilo da uzmes solidnu peticu za male pare,,,.

Link to post
Share on other sites

Hvala svima.

@bmw funf: Promenio je definitivno nekoliko preprodavaca, to su te njihove kombinacije ja tebi ti meni I sl. Nisam primetio da je ispucao git pozadi verovatno je to uradjeno ppsle tebe, a krilo jeste ispucalo.

@kosmajac: auspuh se menja, a I bus volan ce doci na red, hvala ;)

Link to post
Share on other sites

Karavan e34, moj omiljeni model! Na slikama odlično izgleda, verujem da je takav i uživo. Promeni znak na haubi, ručicu i kožicu menjača, stavi neke moćnije felne i, eventualno, promeni volan, mada meni ovaj volan i nije tako loš (stvar ukusa). Sve ostalo je na mestu! U zdravlje da te služi pa da ga, za neku godinu Bože zdravlje, zameniš za noviji! :)

Link to post
Share on other sites

Dobar auto...

Link to post
Share on other sites

samo ti to prevedi na sebe ,ja bi to prvo uradio,i odradi servis motora i plina ,jer oni ko zna kad su to redili i da li je i radjen,u sv.slucaju auto je živ i mislim da se moze dovesti u stanje dobro za 300-400e ,ne znam koliko si ga platio ali za te pare vredi sigurno....

Link to post
Share on other sites

@BMW FUNF: Naravno, primera radi ja da ga nisam taj dan kupio ko zna sta bi bilo sa njim jer je u njemu bila voda, a to vece je -15 bilo napolju, u 10 uvece sam menjao antifriz. I sta da ti on garantuje kad ga nije ni provozao, ali uleti i njima nesto dobro, nema tu pravila.

Sto se zadnjeg lonca tice pukao je jedan nosac pa sam to sredio, a lonac je dobar (srednji ne valja, ovih dana ce biti zamenjen). Imam jedan nov LASER i razmisljao sam da li da ga stavim ali sam se bojao da se ne dere pa sam odustao, a i od ovih nastavaka sam odustao. Najradije bih stavio neki sa dve hromirane cevi(kao na F10), ali da bude necujan.

IMG_20150102_150511.jpg

IMG_20150102_160649.jpg

IMG_20150104_133455.jpg

Link to post
Share on other sites

Na slikama auto i vise nego odlican ! Uvek se mozes igrati sa estetikom, polirati, voskirati.. kad ga utegnes mehanicki, da si Ti miran. Ja bih mu pored navedenog, za pocetak skinuo tu nalepnicu ispod tablice i stavio novi zadnji brisac. Uzdravlju da te sluzi ! B)

Link to post
Share on other sites

Lepo vagonce, sto rece neko gore samo da mu skines tu nalepnicu iza tablice i stavis drugi brisac, eventualno da promenis rucicu menjaca i stavis bele mige i to bi mu bilo to sto se tice estetike. :) Lepo da te sluzi.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...