Recommended Posts

Vec par dana mi nestajala voda iz posude i danas podigoh merac i ima sta i da vidim, sve belo. Pomesao ulje i vodu. E sad, zasto se to desilo, nije pregrejan niti sta drugo... Bmwov anifriz je sipan, 3L na ceo sistem, tako mi rekli u prodavnici, da je to toliko propisano za njega. STa je moglo da prouzrokuje da se to desi? Auto inace radi sasvim normalno. Pozdrav.

Link to post
Share on other sites

Danas smo ga kompletno pregledali... Nema ni jednog jedinog pokazatelja da mu nesto ne valja... Na auspuhu nema nikakvog dima, svecice ciste, ne baca ni ulje ni dim na merac, ne stvara pritisak u crevima, ama bas nista... A te bele emulizije ima jako malo na meracu... Mozda ona cak i nije iz motora, pa se pitam, mozda se stvorila neka kondezacija u cevi od meraca, pa kada se izvadi merac pokupi tu emulziju i onda deluje kao da je u motoru. Nema je ni na cepu za dolivanje ulje. A to sto mi antifriz nestaje, primetili smo da je stradala gumica na davacu za temperaturu vode, i to smo sredili...

Link to post
Share on other sites

htede na pocetku da pitam da nije onaj majonez ako ga vozis na plin kratke relacije to hoce da se desi,nista strasno

reko da neispadnem glup u drustvu,a ti mozda otvoris motor dzabe

Link to post
Share on other sites

Pa prati ga i dalje pa ces videti sta se desava,moze da stvori emulziju od kondenza ali na prvom grejanju motora na radnu temperaturu to sve treba da nestane.

AKo nema pare na auspuhu i ne gubi ti vise tecnost znaci da ste resili gumicom.

A to sto ti smrdi ulje u kabini to ti sa poklopca glave negde kaplje na izduvnu granu.pregledaj dihtunge.

Link to post
Share on other sites

Bobane ja sam imao problem sa tim majonezom na jetti pogotovo kad je hladno za malo da je rasturim a u stvari je ulje bilo u pitanju. Verovatno iz kade neke kada sam ga zamenio i sipao valvoline iz bureta dobio nikad vise taj problem nisam imao. A inace je bio castrol u njoj...:-)

Link to post
Share on other sites

Vidi,ako nije dihtung poklopca može da bude da je i čep za ulje. Meni je tu malo curkalo tacno na usisnu granu,pogotovo ako ne zavrneš čep gde najčvršće hvata,a ne do kraja kao po P.S-u

Pusti ti Bobana,nikad nije vozio četvrtaka pa ne zna šta je pravi užitak:D Da taj motor ima mane ima,ja sam to osetio na mom N46,ali ako se pedantno i pravilno održava nema zime,a da je loš zar misliš da bi ga bmw vukao još 4 godine posle tvog godišta i ubacivao i u novije serije

Link to post
Share on other sites

Ulje hoce da se oseca u kabini kada je los dihtung poklopca ventila. Victor Renz je ok i kosta oko 50e dok je originalni skuplji. Kada je on los, ulje kaplje na izduvnu granu i oseca se dok ne ispari. Najcesce dihtung strada u zadnjem delu motora, blizu pozarnog zida i tesko je primetiti da pusta ako se detaljnije ne pregleda.

Postoji jos jedan razlog a to je kada popusti dihtung na vakum pumpi. Set OEM dihtunga za vakum pumpu u BMW Line-u kosta oko 10e.

Emulzija se stvori od kondenza koji obicno nastaje zbog jako kratkih relacija na niskim spoljasnim temperaturama zbog kojih agregat ne dostigne radnu temperaturu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Evo opet mene drugari. Situacija se donekle promenila malo. Sve bilo super, taj majonez i dalje ima na meracu, bilo vruc motor ili hladan. Ono gde mi je cureo antifriz je sada ok. Ali danas se vozih, i u jednom trenutku, uoalila se na tren lampica za vodu i ugasila se. Ja pogledam, antifriza opet nema. Ja cu da vrdnem od ovog auta. Odkako sam imao izletanje sa njim, sve krenulo nizbrdo...

Link to post
Share on other sites

Osim tog sto ima malo belo, po ivicama meraca, nivo je ok, nije porastao uopste. Otprilike, racunao sam nesto, za nekih 700 - 800 km izgubio pola litra tecnosti, Ali napominjem, nista se cudno ne desava sa autom, sve je pod konac, niti para na auspuhu, niti napreze creva, nista od nista.

Link to post
Share on other sites