Recommended Posts

Danas sam bio kod majstora da menjam ulje i filtere i kaze mi majstor da mi je motor u problemu i da je pomesao ulje i vodu! Posto mi je to drugar ja mu verujem da je tako ali niti sam dolivao antifriz nisti sam ga dolivao on tvrdi 100 posto da je motor los a meni nije jasno kako kad nivo antifriza ne mrda ! Sta bi tu moglo da bude ! Ulje koje je navodno ispustio iz auta ima neku cudnu boju i verovatno da nesto nije uredu ali sta ? Da nije mozda nekako ubacio naftu u ulje pa se dobilo ta neka cudna tecnost ! Auto je doteran iz Austrije pre 6 meseci i otad je samo kod mene znam milion posto da se nikad nije pregrejao ostao bez vode i slicno ! Ukupno sam sa auto presao oko 5000km za to vreme i uglavnom ga vozim na kratkim relacijama ! Ako neko ima neku ideju sta bi moglo da bude bio bih mu zahvalan da to podeli samnom ...

Link to post
Share on other sites

Menjao kad sam ga tek uzeo i bilo je normalno! A sad sam menjao iz razloga sto treba da idem na neki dalji put pa rekoh da uradim mali servis i da ga pregledaju kad ono problem ! Sve ostalo je super osim te cudne tecnosti umesto ulja ! A da sipan Castrol magnatec da nije mozda ulje fals pa da tako neku reakciju ima ! Sutra cu da vidim da slikam tu tecnost ako nije otisla u bure ! Koliko ulja staje u motor sa filterom ?

Link to post
Share on other sites

Kupio ulje u Vag auto prodavnica auto delova blizu mene ! A sta znam sto magantec mislio sam da je to ok!Sad sam opet uzeo isto ulje samo kod drugog prodavca uzeo sam u Gazela komercu! Dobro sto se kolicine ulja tice to je ok ostalo je 200 do 300 gr od 7 litre to je to!

Link to post
Share on other sites

Ako ti ne fali antifriza ni malo onda nema sanse da ti je pomesao sa uljem.Moguce posto si vozio kratke relacije da ti se stvorio kondenz u motoru u vidu one bele emulzije pa se on istripovao da ti je pomesao antifriz i ulje.Kako ide auto? Jel osecas u voznji neke promene?

Link to post
Share on other sites

Iz Beograda sam ! Za nesto preko 5000 km koliko sam presao sa njim morao bi potrositi malo vise vode ako je pomesao pretpostavljam a meni se u posudi nije pomerio nivo nimalo! Auto ide kao raketa kaoi bilo koji drugi 3,0d nema nista u voznji da se primeti ne gusi se nema knedlu radio je skoro 2 sata u mestu ne naduvava creva ! Mozda se on samo istripovao kao sto napisa Cuckov! Ne znam ni sam ubacio mi je crv sumnje ! Posto u utorak idem na put vozicu ga po gradu i vise nego sto treba ne bili pokazao nesto ako sve bude ok idem sa njim pa sta mu bog da ...

Link to post
Share on other sites