Motul engine clean da ili ne?


Recommended Posts

Mozes koristiti engine flush kod zamjene ulja, ali moj savjet ti je da skines karter onda i ocistis, jer kad isperes motor moze se desiti da zacepis sito od uljne pumpe i cao zdravo. Ja sam rijesio plavi dim ispiranjem motora, isto tako je neko na forumu napisao da su radili x5 koji je dimio plav dim uzasno. Uradili 2x ispiranje i ne dimi, to me i navelo da uradim na ovom autu.

Link to post
Share on other sites

pa ovaj moj je n42 valvetronik ima potrosnju ulja i kad je hladnije hoce da dimi i dok je hladan i kad se zagreje pa sam mislio ako ne moze da mu steti da ga isperem, jel veliki poso skidanje i ciscenje kartera posto moram i da ga predihtujem zato sto ulje curi?

Link to post
Share on other sites

Ja bas ovaj Motul koristim na oba auta pri svakoj drugoj zameni ulja i nisam za sada primetio neku stetu, a ako ne steti znaci da koristi :) Jedan presao 300 000, drugi 220 000.

Link to post
Share on other sites

N42 zna da dimi i da ima povecanu potrosnju ulja kada je separator uljnih para zacepljen ili kada je lose neko do tri, ili sva tri creva koja idu u i iz njega. Probaj da zamenis separator i prekontrolisi pomenuta creva. Posle toga predihtuj motor. Obicno pusta zbog loseg dihtunga poklopca ventila, vakum pumpi i dihtungu kartera.

I da se razumemo, N42 voli da potrosi ulje cak i kada ne nov. Kada sve ovo odradis, probaj da sipas Mobil 1 5w-50 Peak life (rally formula) ulje pa vidi kako ce da se ponasa onda.

mobil_1_peak_life_5w-50_-_1x1l.jpg

Iskustva korisnika kazu da drasticno smanji potrosnju ulja a kod nekih i ne trosi. ;)

Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo se poklapa sa Gagijevim misljenjem. Pre par godina sam u prethodna kola (koja su pri tome presla Boga oca kilometara) sipao neko sredstvo za ciscenje motora i nedugo nakon toga mi se zacepilo sito uljne pumpe i pumpa kao da nije ni radila! Srecom po mene steta nije bila velika, a kada smo skinuli karter u njemu je bilo *svega i svacega* sto potvrdjuje da je sredstvo bilo odlicno i da je posluzilo svojoj svrsi! Moje licno misljenje je da bez skidanja kartera i ispiranja istog nema ozbiljog ciscenja motora. Poz

Link to post
Share on other sites

Mogu da se ociste ali ih pregledaj dobro. Povratno najcesce strada i tesko mu se prilazi ako samo njega menjas. Realno je da su creva losa cak i ako izgledaju citava jer su stara i verovatno ih niko nije menjao do sada.

Zaboravih da te pitam kako dimi, jel bela para ili plavi dim ? Ako je bela para to je onda apsolutno normalno i ne treba da brines a ako je ovo drugo, onda bi trebao da probas da resis ovako kako sam ti napisao.

Link to post
Share on other sites

beo dim ali zna bas dosta da zadimi u mestu kad ga turiram,opet kazem skoro sam hteo nekom da pokazem kako dimi i ja gas on kaze pa nema nista ali bilo je u plusu, ali zameni cu mu taj separator to sam i planirao nego reko da pitam da li se tesko dolazi do njega da ga zamenim sam ili moram do majstora da odem?

Link to post
Share on other sites