e36, 2.5, coupe, sa m52 motorom.


Recommended Posts

Ljudii, problem velik, u auto mi ubacen motor m52b25, kad ga zakacim na dijag. prijavljuje mi protokomer i lambda sondu, a auto ne ideeee NIKAKO, kao da je 100ks, a trosi benzina oko 16, smrdi pozadi benzin, ubija, tacnije kao da izbacuje ziv benz. Ali kako sam gledao, i klapna na usisnoj grani mi lici na klapnu od m50, kao da je neko budzio sta je imao...

Link to post
Share on other sites

Gde se nalazi dzek od sonde?

Nalazi se kod menjaca, s leve strane.Udaljen je od lambda sonde oko 200 do 300mm, a lambda sonda je odmah do izduvne grane,na onoj cevi u koju se spajaju i posle koje se opet racva u dve.

Link to post
Share on other sites

Sta lupetas ti ovo ti je m50 sa jednim vanosom

Najgore kad neko pita a SIGURAN JE :blink:

a kako m50, kad su mi bombine iste kao na m52 i protokomer?

tacnije, tako mi je rekao majstor koji recimo radi Bmw-e...

Link to post
Share on other sites

Pa lepo grana je M50, jedino je struja simens koliko vidim ne bosh pa ti je majstora zbunilo... Sa jednim vanosom imas i simens i bosh, samo sto je bosh malo redji i to je to. Tako reci maestru

u redu, hvala na informacijama, ali na bombinama pise bosh i na kompu, a uzeo sam od m52 protokomer isti je kao moj sa 4 pina, a od m50 sa 6 pinova i drugaciji skroz...

Link to post
Share on other sites

Auu jbt,sve ste izmesali...

M50tu(technical update) ili sto kazu,sa jednim vanosom(kao da ima sa dva) po konstrukciji je vise slican M52 motoru(jos uvek single vanos-samo na usisu) da izuzmemo materijale izrade-tucani/nikasil alu blok, a tek M52tu dobija dual vanos(i na izduvnoj bregastoj) koji opet vise ima slicnosti sa M54 nego M52,(odlivak bloka,glave). Odatle i krecu silne zabune...

Jbg,nisam neki znalac,ko zna bolje neka me ispravi

Link to post
Share on other sites

Aj ti ako ti nije problem upisi ovde donji broj motora.

Ako su zadnja 2 broja S1 ili S2 to je m50

Ako je s3 onda je m52

Da razresimo dilemu,po meni to je m50b25tu ali ko ce ga znati sta je ko tu petljao sa usisom,klapnama i slicno.

Inace postoji i m52 sa sivom deklom i krivom granom ,imam jedan u garazi sa oznakom s3.

Link to post
Share on other sites

Bobane svaki m52 ima 'krivu' granu... Moze biti siva dekla,ali cep za ulje na m50 gore,do soferke,a na m52 dole...

Hvala na informaciji to znam i to sam i rekao,a cep za ulje nema veze jer je na e36 napred zbog polozaja usmerivaca za grejanje i instalacije motorne,a na e34 pozadi jer ne smeta nista a oba su m50.

Link to post
Share on other sites

Napisao si "postoji i m52 sa krivom granom"... Onda ne znam koji to jos postoji sa tom krivom granom...ili ja nisam dobro skapirao sta mislis kad kazes kriva grana...

Za ovo drugo sto si napisao nemam neki pametan komentar, jer sam za taj mit vec cuo,ali ne od takvih strucnjaka i mislim da bi trebao da znas bolje... Na m50(obican ili TU) cep je uvek gore,a na m52 uvek dole(jedino ako neko nije budzio pa stavljao poklopac od m52 na m50). To i jeste jedna od razlika po kojima se razlikuju i prepoznaju.

Ne znam sta je sad po tebi napred,ali na e36 je svakako do soferke(ili su ova dva u mom dvoristu sa motorima iz e34 =D)

Opet ponavljam neka me neko ko sigurno zna da je drugacije slobodno ispravi.

Link to post
Share on other sites