Recommended Posts

Zdravo drugari,imam e36 318i sa m43 motorom oko 4god,dobro me sluzi,inace automatik je,pravo uzivanje u voznji, i vec neko vreme se cuje zavijajuci zvuk iz motora,i to tek kad se zagreje,i samo na leru. Dva automehanicara su tvrdila da su to roleri i bili su ubedjeni 100%,ali ipak nisu. Zamenjeni su,i kais,i opet isto. Kazu teraj to i ne diraj nista.. :mellow:

Mene nervira taj zvuk jer se motor skoro i ne cuje od njega,i hteo bih to da sredim. Moje misljenje(nestrucno) je da je u pitanju vodena pumpa,pa ako bi neko bio voljan da pomogne,tu sam da saslusam.. :D

Da dodam,duze vreme sam na forumu,ali kao posmatrac,bio u Novom Sadu na skupu pre 2 god.. Nadam se da ce biti jos neki skup u skorije vreme pa da se druzimo i razmenjujemo iskustva.. :)

Link to post
Share on other sites

Na osnovu cega zakljucujete da je servo pumpa?

Skini pk kais i upali auto na kratko i slusaj,ako se ne cuje zavijanje onda moze da bude ili alternator ili vodena pumpa ili servo pumpa,ili kompresor klime ako je ima.

Ako se i dalje cuje onda proveri vakum na usisu tzv pastetu jer i ona hoce da pravi takav zvuk,takve stvari se na forumu ne resavaju to mora ozbiljan majstor da pogleda i pronadje kvar,a ne da ti kaze teraj tako,to nije majsstor.

Link to post
Share on other sites

Na osnovu cega zakljucujete da je servo pumpa?

Skini pk kais i upali auto na kratko i slusaj,ako se ne cuje zavijanje onda moze da bude ili alternator ili vodena pumpa ili servo pumpa,ili kompresor klime ako je ima.

Ako se i dalje cuje onda proveri vakum na usisu tzv pastetu jer i ona hoce da pravi takav zvuk,takve stvari se na forumu ne resavaju to mora ozbiljan majstor da pogleda i pronadje kvar,a ne da ti kaze teraj tako,to nije majsstor.

Ja nisam rekao da je servo pumpa, preneo sam ono što je bilo kod mene :)

Slažem se da se auto ne popravlja na forumu, ali se iskustva prenose ... ne može da ga zaboli da proveri da li je servo pumpa ili ne ...

Link to post
Share on other sites

Ima klimu,ali kompresor klime sigurno nije,jer je jednom prilikom skinut njegov kais,i naravno culo se zavijanje.. Dolazi iz motora,tj agregata,ali nezgodno je da se cuje odakle tacno. Inace,cuje se samo na leru,kad dam gas-prestaje. E sad,desava se nekad kad je hladan i kad smotam pun volan,da se blago zatrese auto,nisam siguran da li ima veze sa pumpom,ili je to normalno.. Hvala na pomoci,dobro dodje savet,skinucu neki dan sa drugarom pk kais na kratko i probacemo. :-)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Konacno nasao vremena,i skinuo pk kais.. Zuji i dalje,tako da smo eliminisali servo pumpu,vodenu pumpu i alternator.

Primetio sam da prilikom gasenja ispusti neki vazduh ispod usisne grane,tako da se spremam da ispratim sva creva,da vidim gde je problem i resim to. U trenutku kada presavijem crevo koje ide na poklopac motora(iberlauf) zujanje prestaje.. Najverovatnije da je 777.boban u pravu,da je ta "pasteta",samo da to resim pa cu rezultat podeliti,mozda jos neko bude imao problema,pa mu bude od pomoci. pozdrav

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...