Recommended Posts

Pre neki dan seo u auto i da ga upalim, pedala kvacila propala.

Nema nigde vidljivih tragova ulja, koje je misteriozno nestalo iz posude za kocionu tecnost, koju sam kasnije dopunio.

Pitanje: kako da ispustim vazduh - ozracim cilindre, kako da vidim koji je cilindar stradao?

Moze i neka preporuka za cene delova i gde se mogu nabaviti. Poz.

Link to post
Share on other sites

Ulje nemoze da nestane,a to sto ga nisi video nemora da znaci da nije iscurilo,najverovatnije je iscurilo na gornjem cilindru ali je tepih sve upio,a sto se tice ispustanja vazduha kupuj novu spric kanticu i kroz donji cilindar kroz sisicu za ispustanje vazduha nalivaj dok se nepocne dizati nivo u boci PS. najpre pronadji gde je ulje iscurilo :D

Link to post
Share on other sites

Hvala na brzom odgovoru...

Predpostavio sam da je na gornjem cilindru, ali ispod njega stoji maska koja je sa unutrasnje strane tapacirana sundjerom, koji je prakticno ispod cilindra. da je pustio gornji cilindar trebalo bi da se bar malo vidi na tom sundjeru, sobzirom da je posuda za ulje ostala ispod minimuma odn. na visini creva koje ide ka gornjem cilindru.

Ono, sada je varijanta. da ponovo napunim instalaciju da bih video gde curi, jer kupovati oba cilindra je suludo.

Gledao sam, ali nisam uspeo nadjem sisicu za ispustanje ulja. Predpostavljam da je negde kod donjeg cilindra... ali gde? Da li moze da se njj pridje sa gornje strane?

Da li moze da se ozraci ta instalacija i samim druganjem pedale, kao i kod instalacije kocnica?

Poz.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Konacno sam nasao da pusta donji cilindar. Kupo nov. Zamenio. Iscimao se strasno ( menjati donji cilindar u garazi bez kanala B) ), al nema veze. Ozracio instalaciju, dobio kvacilo. Seo u auto da ga izbacim napolje, al kvacilo je suvise visoko!!! kada odpustim kvacilo dok je u brzini, auto se jedva zaljulja, odnosno lamela ne hvata.

Da li je ovaj problem zbog novog cilindra ili zashto vec?

Kvacilo pre zamene cilindra nije bilo skroz nisko, al se normalno vozilo.

Poz.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pozdrav Ja sam Milan iz Nisha sam, i imam slican problem kao predhodnik elem gubim druk na kvacilu u toku voznje sve vise i vise i dodje do toga da moram da ga vozim u brzini koja se zatekla obicno je druga da bi stigo do kuce. Kad proverim bocu za dolivanje ulja ne vidi se da je nivo opao tj ne gubi ulje. Dva dana nakon ne vozenja sam seo da ga otslepam do majstora a druk je ko nov i tako se desava vec 3-4 puta. Dali je problem sa gumicom koja se u toku voznje podvije a kad se ohladi vrati na svoje ili sta? Inace radi se o BMW e21 315 '82god. Hvala unapred

Link to post
Share on other sites

Pretpostavnjam da je unutrasnja gumica losa dok je zastitna ok tako da ne pusta sa strane samo nema dobar potisak . Moze li biti sa ima vazduha u sistemu pa da on pravi komplikacije? kako ga se resiti(vazduha)?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
Konacno sam nasao da pusta donji cilindar. Kupo nov. Zamenio. Iscimao se strasno ( menjati donji cilindar u garazi bez kanala :lol: ), al nema veze. Ozracio instalaciju, dobio kvacilo. Seo u auto da ga izbacim napolje, al kvacilo je suvise visoko!!! kada odpustim kvacilo dok je u brzini, auto se jedva zaljulja, odnosno lamela ne hvata.

Da li je ovaj problem zbog novog cilindra ili zashto vec?

Kvacilo pre zamene cilindra nije bilo skroz nisko, al se normalno vozilo.

Poz.

koliko si platio donji cilindar, treba i ja da ga menjem nesto me uzasno zeza

Link to post
Share on other sites