bmw 320 d automatik


Recommended Posts

Pozdrav svima.Evo ovako,imam bmw e46 320 d automatik.Kao prvo hteo bih da kazem da je auto sasvim ok ali pre neki dan sam isao za Bugarsku i primetio da mi auto ne ubrzava kako bi trebalo tj, prilikom preticanja kada nagazim papucicu do kraja da odradi onaj kick start on mi samo prebaci u nizu brzinu poveca broj obrtaja ali nikako da izvuce snagu koja mi je potrebna za preticanje,jednostavno udari u max broj obrtaja ali izostane trzaj i jednostavno kao da nema snage da izvrsi preticanje muci se.A u gradskoj voznji mi je potrosnaja prilicno visoka ikrece se oko 12 lit a zimi i vise.Da li neko zna u cemu bi mogao da bude problem,inace auto je onako super.

Link to post
Share on other sites

Koliko dugo ga vozis? treba malo vremena da naucis automatik da vozis, moras da ga osetis. kick down ti sama rec kaze sta je. Taj trzaj koji kazes da fali je verovatno onaj osecaj kad prebaci dve brzine nize, ali kod dizela to malo teze ide u vangradskoj voznji.

Link to post
Share on other sites

na taj kick , prebaci UVEK samo JEDNU brzinu nize , podigne obrtaje pa tek onda povuce , doduse mislim da je ovde problem u samom motoru ocigledno je da ide u safe mode ...

meni se desavalo na modelu od 136 konja da nece ni da makne... stanem , ugasim ga....ponovo upalim i onda ponovo kao blesav ali donekle.... cica mica gotova prica , turbina i pumpa visokig pritiska

Link to post
Share on other sites

Ja vozim fl automatik i mislim da nije greska do menjaca nego drugo nesto,da li turbo ili dizne. Mene je i sramota da objavim potrosnju jer ce ljudi reci da lazem ili da vozim kao baba. Mozda je egr zaprljan...u svakom slucaju nije do menjaca. Javi kad saznas sta je.

Link to post
Share on other sites

Ja vozim fl automatik i mislim da nije greska do menjaca nego drugo nesto,da li turbo ili dizne. Mene je i sramota da objavim potrosnju jer ce ljudi reci da lazem ili da vozim kao baba. Mozda je egr zaprljan...u svakom slucaju nije do menjaca. Javi kad saznas sta je.

Link to post
Share on other sites

Pa i moj je 136 konja ai ja mislim da nije do menjaca,turbina radi,mislim nemam problema,jedino sto nisam napomenuo a to je da gas malo kasni,mislim kada polazim i kada dam gas on ne povuce odmah nego zakasni.Da li neko mozda zna da nije do protokomera ili tih dizni,ja stvarno ne bih znao a jos i potrosnja je po mom misljenju malo veca nego sto bi trebalo da bude.Svaka pomoc bi mi dobrodosla posto po meni ne bi trebalo tako da bude.Egr sam cistio i nijebio toliko prljav a ocistio sam i separator uljnih para e on je bogami bio bas prljav.Zaboravio sam da spomenem da je na uzbrdici jos gora stvar,samo povecava obrtaje a ubrzanje skoro pa nikakvo da se cak i ne usudjujem da zapocinjem preticanje posto neznam da li bih uspeo da ga zavrsim.Mislim da bmw ne bi trebalo da bude takav jeste da je dizel ali je zato motor 2 litara..

Link to post
Share on other sites

Tebi ocigledno nesto nije u redu sa motorom,bez obzira sto je automatski menjac i sto je 136 konja taj motor mora lepo da nosi tu karoseriju,cak sta vise i lepo se ponasa i u e39 koji je mnogo tezi.

To sto ne ubrzava odmah po pritiskanju papuce gasa je normalno u rezimu nizih obrtaja motora,dokk bi u vecim obrtajima morao odmah da povuce.

Auto definitivno nema snage koliko bi trebao da je ima,znaci da ti je vreme da posetis servis da se premeri kompresija,uradi diagnostika i pregleda motor,Problem sigurno postoji,a takve stvari preko foruma nemoze niko da ti resi,mozes da dobijes samo nagadjanja,necije slucajeve koji mogu samo pogresno da te usmere u resavanju svog problema.

Link to post
Share on other sites

Hvala prijatelju to sam i ja pomislio a vidim da jos neko deli moje misljenje.Moracu pod hitno to da uradim ali prvo da pronadjem adekvatnog majstora.

Link to post
Share on other sites