Recommended Posts

Konačno popravio auto. Pumpa za vodu je odslužila svoje. Spala peraja sa osovine pumpe, tako da uopte nije bilo cirkulacije rashladne tečnosti. Urađen CO2 test pre zamene pumpe za vodu i naknadno. Dihtung glave motora kao i sama glava motora su ispravne. Stavljena Metelli pumpa za vodu.

veruj da nisi siguran
Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ Nidža crveni Da preformulišem. Nema potrebe da se menja dihtung glave i da se glava motora radi.

@ StunterSM Koj ti taj džanki što radi za 1000 din ? Otkri nam više tajnu :D

Link to post
Share on other sites

@ Nidža crveni Da preformuliem. Nema potrebe da se menja dihtung glave i da se glava motora radi.

@ StunterSM Koj ti taj džanki to radi za 1000 din ? Otkri nam vie tajnu :D

ok ne daj boze nista da menjas,samo da znas da i sa co2 mozes da imas problem a da ne pokazuje nista,pricam ti iz licnog iskustva
Link to post
Share on other sites

Izvini Bobane nisam mislio na tebe kad sam spomenuo to.. A to sto radis za 1000 je jer se bavis tim kao hobi, imas drugi posao. Ja od ovog posla zivim, kome se ne svidja ne mora da dodje. Medjutim cudno, posla i previse, ne stizem da uradim plocice u servisu..

Znam da nisi mislio na mene

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Posle nekih oko 1000km mogu slobodno da kažem da je sa trojkom sve u redu i da se na putu ponaša i ide kako jedan BMW treba ;) Fotografija0572.jpg]Fotografija0577.jpg[/url]Fotografija0579.jpgFotografija0583.jpgFotografija0584.jpg Samo je ona bila raspoložena za slikanje od celog njenog društva

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Otkako je zahladilo buka se čuje iz diferencijala dok motor ne postigne radnu temperaturu i hoće pozadi da cimne malo. Sinoć sam lagano provozao autoputem i više nema buke. Da naponem. Nije prozujao. Letos je diferencijal zamenjen kod Mikija Stuntera u Sremskoj Mitrovici. Meni kao laiku liči da je ulje u diferencijalu zrelo za zamenu ili možda grešim.

Inače auto je registrovan pre par dana trapovi odlični, kočnice perfektne, ručna takođe ( ranije je hvatala pri kraju) majstor na tehničkom nije hteo da otkrije tajnu šta je uradio da ručna počne da zakucava u mestu :)

Link to post
Share on other sites

Otkako je zahladilo buka se čuje iz diferencijala dok motor ne postigne radnu temperaturu i hoće pozadi da cimne malo. Sinoć sam lagano provozao autoputem i više nema buke. Da naponem. Nije prozujao. Letos je diferencijal zamenjen kod Mikija Stuntera u Sremskoj Mitrovici. Meni kao laiku liči da je ulje u diferencijalu zrelo za zamenu ili možda grešim.

Inače auto je registrovan pre par dana trapovi odlični, kočnice perfektne, ručna takođe ( ranije je hvatala pri kraju) majstor na tehničkom nije hteo da otkrije tajnu šta je uradio da ručna počne da zakucava u mestu :)

Link to post
Share on other sites

Očigledno se nismo razumeli. Ne znam kakve veze ima buka iz diferencijala i povremeno cimanje sa postizanjem radne temperature ( kao laik mislim da nije loše (staro) ulje u diferencijalu ili da ga možda nema dovoljno ) i zašto se to dešava samo kada je hladno napolju ? . Kada se zagreje motor to je ono što sam primetio svi ti simptomi nestaju

Link to post
Share on other sites