Recommended Posts

Mozda i nema vode pa nema sta da se greje :D

Gornje crevo mora da bude mlako pola plavog a pogotovo kad digne temperaturu da bude vruce lepo...nisi ti to uopste ozracio dobro

Link to post
Share on other sites
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ima dovoljno antifriza. Mehurića nema više. A ovo što je Filip-M3 napisao tako je bilo kada je sve bilo u redu. Neshvatljivo je i meni 777 Bobane.

Nisam ja menjao antifriz već majstor letos. I bilo je sve u redu do prošlog četvrtka.

Link to post
Share on other sites

Definitivno brzo postiže radnu temperaturu a creva od hladnjaka su hladna nisu pod pritiskom, nema grejanja. Glava motora topla. Jel to pumpa za vodu odradila svoje ? Jer koliko vidim nema protoka antifriza i veoma brzo hoće da pređe preko pola kazaljka od merača temperature i da se pregreje motor.

Link to post
Share on other sites

Skidanje i vracanje glave sa zubljenjem se naplacuje od 50e pa na gore sve zavisi od tipa motora.

Rad glave sa 24v u sta spada ravnanje,hidrotest,slajfovanje ventila i siceva,zamena vodjica i gumica kosta oko 100e.

Gde može da se uradi glava za te pare ? Ovo što sam se raspitivao informativno skidanje i vraćanje glave sa zubljenjem za šestaka košta 100e . Za rad glave sa 24v, ravnanje,hidrotest, šlajfovanje ventila i siceva zamena vođica i gumica košta mnogo više od 100e. U Beogradu sam pitao za cene.

Link to post
Share on other sites

Ja sam radio glavu, obrada komplet glave sve sto ide tamo da se radi 100e

plus materija gumice i vodjice su bile nesto malo

ruke koliko ti majstor uzme

dihtunzi svi (usis, izduv, glava, dekla), ulje,antifriz,dest. voda,

Uz sve to te nista ne kosta nove svecice da uzmes

Link to post
Share on other sites

Konačno popravio auto. Pumpa za vodu je odslužila svoje. Spala peraja sa osovine pumpe, tako da uopšte nije bilo cirkulacije rashladne tečnosti. Urađen CO2 test pre zamene pumpe za vodu i naknadno. Dihtung glave motora kao i sama glava motora su ispravne. Stavljena Metelli pumpa za vodu.

Link to post
Share on other sites

Dosta para sam puko. Majstor je nabavio pumpu cena 7000din. Gledali smo zajedno preko neta cene se kreću od 2000 din plastikanci (kakav je bio u autu) do 7000 din najskuplje. Ujedno zamenio je kompletan antifriz i iz bloka i hladnjaka,isprao kompletan sistem za hlađenje, sipao Febi Bilsten G12,, temperatura mržnjenja - 30 C izmerena. Ruke za ceo posao 40e

Link to post
Share on other sites

Antifriz sam letos menjao ali s obzirom da je došlo do pregrevanja ispustio je komplet antifriz da vidi u kakvom je stanju i da slučajno nema tragova emulzije od ulja i vode. Ponovio CO2 test sa novim antifrizom i pumpom za vodu . I on i ja smo sada sigurni da je dihtung glave dobar i sama glava motora.

Link to post
Share on other sites

Bobane kakave su pumpe u Kitkomercu(ovako genrealno)...ja sam stavio kod matorca na Fokusa ne cini mi se da su bas neki kvalitet isto je imala metalna peraja,da me ubijes ne mogu da se setim koji je prozivodjacali cena je slicna :scratch_one-s_head: :scratch_one-s_head: Rekoh ja da je pumpa :prankster2: :prankster2:

Link to post
Share on other sites

40e za ruke?Koje kidanje!!!

Pumpa sa metalnim perajima 3700din u kitcommerc-u.

Ona prica ovce i vuna nece nikada da se zaboravi.

Mozes da opravljas kuci u garazi auto za 1000dinara, ko god ima servis, ozbiljan ulog novca u alat i u isti nece da podceni svoj rad i da radi kao narkoman za smesne pare. Cena je na mestu skroz

Link to post
Share on other sites

Mozes da opravljas kuci u garazi auto za 1000dinara, ko god ima servis, ozbiljan ulog novca u alat i u isti nece da podceni svoj rad i da radi kao narkoman za smesne pare. Cena je na mestu skroz

Ma daj bre ne zajebavaj,sta samo on ima servis?

Taj se posao naplacuje oko 10 eura jer se radi max sat vremena,budimo realni,ljudi operisu mozak pa im dnevnica nije 40e.

Samo vi radite u vasim "servisima" i klepajte ljude(cenim svoj rad) pa cete da se cesete jednog dana kad vam niko ne udje u servis.

Ja to radim na livadi,bez alata i servisa,pumpu vadim sa cevkom od skele(poluga na glavu) i uzmem 1000 din i trk po drogu.I ljudi opet dodju,neznam sta im je.:)

Link to post
Share on other sites

Izvini Bobane nisam mislio na tebe kad sam spomenuo to.. A to sto radis za 1000 je jer se bavis tim kao hobi, imas drugi posao. Ja od ovog posla zivim, kome se ne svidja ne mora da dodje. Medjutim cudno, posla i previse, ne stizem da uradim plocice u servisu..

Link to post
Share on other sites