Recommended Posts

Predihtovao sve detaljno pre par dana. Za sada drži. Bio do auto line danas, usput pitao i za gumice šrafova imaju ih. Pa kada počne ponovo da slini uradiću sve kako valja i treba.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na autu zamenjen vanos i zatezaci lanca(zbog njega je lupkalo u motoru http://www.bmwclubserbia.com/forum/index.php?/topic/32556-BMW-E36-320-problem-sa-motorom )dihtung dekla, diferencijal i odradjen servis pre dve tri nedelje. Ostalo je jos set kvacila, termostat i dihtung na izduvnoj grani koji je propao od curenja ulja. I tako ceo dan pri odvrtanju pucaju srafovi, 3 komada za sad. Motor morao napolje da bi se odvrnuli [emoji35]

9998ac69ff53a917f735319e967722e2.jpgdca5647d2f6a48c3f8ce810bc1168cea.jpgb53336dec02c1c8a7b3d2caf283ca70c.jpg3f71ba3df7821da5cf8dbae4816e856f.jpg17b59a1db4ecfce32f33f82ca93c1457.jpg25e22c89aa5ab1b08796b8e897783457.jpg

Link to post
Share on other sites

Vala baš loš dan,baksuzan :angry: No bez obzira, lepo je kada i vlasnik kola može barem malo da pomogne u radu oko svojih kola i upozna se do detalja sa stanjem auta :)

Link to post
Share on other sites

Bmw je sada tehnički perfektan :) Ne čuje se a radi

Hvala Mikiju za sve

Reci kakva milina kada sve radi kako treba :) Drago mi je da je još jedna e36ica na drumu kako treba :) Svaka vam čast obojci ;)

Link to post
Share on other sites

Sta znam, i ja vozim matorijanera ... ali nekako ne zalim kesh u njega ... Toliko sam skrcao para da mi se ne isplati da ga prodam. Ali sa druge strane, nikada me nije ostavio ni jedan auto.

Link to post
Share on other sites

Ja sam razmišljao u jednom trenutku da ga prodam. Posle toga sam prelomio i ne pada mi na pamet više da ga prodajem . Zadovoljstvo koje mi pruža u vožnji je nemerljivo. Obožavam zadnji pogon , još baby šestak :heart:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Podigao mi je motor temperaturu do crvenog polja na meraču. Creva od hladnjaka su mi pod pritiskom , kao i antifriz u posudi, grejanje ne radi odnosno duva hladno. Letos u avgustu zamenjen je termostat, stavljen Topranov, antifriz, kao i visko isto Topranov. Ventilator koliko sam primetio vrti istom brzinom bez obzira na temperaturu motora. Antifriz ne troši, niti meša ulje sa antifrizom.

Da li je problem sa termostatom ili nešto drugo je u pitanju ?

Link to post
Share on other sites

Mislim da je i merač temperature motora pobrljavio. Mnogo brzo je pokazao radnu temperaturu, hladan motor, creva hladna. Nisam siguran koliko tačno pokazuje temperaturu trenutno. Zameniću termostat pa ako nema promena kod majstora. Ne sviđa mi se što su oba creva od hladnjaka baš tvrda, pod pritiskom i posuda za antifriz maltene što neće da prsne koliko je pod pritiskom. Nije mi najasnije šta se događa sa kolima + što duva hladno kad uključim grejanje a motor zagrejan.

Link to post
Share on other sites