Recommended Posts

BMW m20 motor, ugradjen plin. Plin sam sam ugradjivao i to kada sam motor doveo u stanje da radi perfektno na benzinu. Kada sam stavio plin ustelovao sam ga tako da odlicno radi i na plinu i na benzinu. Godinu dana kasnije na plinu i dalje radi sasvim ok dok na benzinu dok ubrzava ide odlicno, ne stuca, penje obrtaje ali kada pustim gas i obrtaljka sidje ispod 2000 obrtaja krece trzanje cimanje...cim pipnem gas to se smiruje. Znaci prima gas ide u obrtaje problemi krecu kada pustim gas i sidje ispod 2000 obrtaja a auto je u brzini naravno. Pretpostavljam da struja nije jer na plinu nema tih problema, filter za vazduh zamenjen, protokomer je OK, menjao sam mu i regulator pritiska goriva problem nije resen. Ostale su mi jos dizne samo, ali ako on lepo ubrzava i prima gas, nema mi logike da ima veze sa njima.

Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem. Proveri protokomer. Meni je to bio problem. Klapna je bila kriva malo i nije lepo vukao vazduh. (kada neko hoce da ustedi kao predhodni vlasnik pa ubacuje obican plin, pa su bile detonacije kao da je rat ispod haube xD ).

Vidi da pregledas protokomer.

Link to post
Share on other sites

Prvo sto mi je palo na pamet je on, mada nije otvaran, nije detonirao... osim ovog drugih problema nemam, ali to ispod 2000RPM toliko trza imam utisak da ce da otkine nosace.

Link to post
Share on other sites

:) jedino sto jos nisam su dizne. Da ih skidam pa da cistim ili da sipam nesto u gorivo? Da ih skidam moracu celu usisnu pa mi to bas posao, ali ako mora-mora a?

Link to post
Share on other sites

:) jedino sto jos nisam su dizne. Da ih skidam pa da cistim ili da sipam nesto u gorivo? Da ih skidam moracu celu usisnu pa mi to bas posao, ali ako mora-mora a?

ne moras da skidas usisnu zbog dizni

Link to post
Share on other sites

Imenjace daj neki savet kako da ih skinem a bez da usisnu skidam, skidao sam ih pre dve godine plin kada sam stavljao i kada sam ih vadio -cupao- ispadale su mi one kapice plasticne sa njih, posle skinemm i usisnu.

Link to post
Share on other sites

Zeznuto je skinuti dizne bez skidanja grane ali ima fora. Kada budes skidao rail od goriva, treba sto vise da izvadis dizne koje su ispod grane i da onda iskrenes rail tako da mozes da ga izvadis ispod usisne grane.

izvadi prvo dostupne dizne, mislim da su 6,1,2 a ove 3 su ispod grane. Nadam se da si me razumeo xD

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Imam problem na m20b25, auto ima plin. Prvo ga palim na benzin i posle 2000 ccm prebacujem na plin. Prvo paljenje na benzinu uvek verglam dva tri puta i dam malo gasa i tek onda upali, a gasi se kad je na leru. Da li su dizne u pitanju ili mozda nesto drugo?

Link to post
Share on other sites

Dizne prljave, a kad ih ocistis ako se problem opet pojavi onda ti je i pumpa oslabila zbog prljavih dizni. Ne savetujem ti paljenje s dodavanjem gasa, otvaras klapnu, dobija vazduha vise nego sto treba, pogodno za detonacije. Licno iskustvo.

Link to post
Share on other sites